Dzielnica Ursus m. st. Warszawy

Forum Dzielnicy Ursus
Dzisiaj jest 20 01 2018, 06:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 09 2010, 19:04 
Offline
aktywny
aktywny

Rejestracja: 29 09 2009, 20:21
Posty: 100
Witam.

Rok szkolny dla dzieci w Ursusie to w sp4 koszmar. W dniu 1.9.2010 r szkoła przywitała dzieci pseudo remontem. Nieczynna szatnia i ubranie noszone ze sobą. Obok szkoły brak jakiegokolwiek parkingu. Nie ma jak postawić samochodu, żeby odprowadzić dziecko. BARDZO DROGIE OBIADY!!!! Cena obiadu dla dziecka to 9 zł. ( W innych dzielnicach to koszt ok. 5 zł. )
Uwłaczające warunki sanitarne tzn. brak papieru toaletowego w łazienkach. Warunki lokalowe to aż trudno pisać. Szkoła jest przepełniona. Ze względu na brak sal zajęcia dodatkowe ograniczane do minimum. W-F dzieci na korytażach. Nie polecam tej szkoły Burmistrz ma ją w nosie.


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Post: 15 10 2010, 09:44 
Offline
moderator
moderator

Rejestracja: 15 02 2007, 16:06
Posty: 251
Szanowny monocero
Sam Internauto piszesz o rozbudowie, tak więc nie zapomnieliśmy o "czwórce". Jej ciężkie warunki spowodowały konieczność zwiększenia ilości sal. Taka inwestycja jest nie do zrealizowania w dwa miesiące. Planowane zakończenie rozbudowy to wiosna 2011 roku. Postaram sie natomiast poruszyć z Panią dyrektor sprawę odpłatności za obiady. Sprawdzimy czy ich wysokość nie odbiega znacząco od cen w innych szkołach.
pozdrawiam Bogdan Olesiński


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Post: 15 10 2010, 17:02 
Offline
aktywny
aktywny

Rejestracja: 27 09 2009, 19:26
Posty: 85
Chciałbym zauważyć, że zabraknie miejsc w szkołach było wiadomo 2, 3, 4, 5 lat temu, a nie na pół roku przed wyborami. Problem nie sprowadza się do zapytania dyrekcji o cenę obiadów. Gdzie podziało się planowanie? Dlaczego wszystko w tej dzielnicy odbywa się w trybie doraźnym i interwencyjnym? Jeszcze żeby te interwencje były jakoś zarządzane, a nie polegały tylko na spychologii pt. wysłaliśmy pismo i to już nie jest nasz problem.

Wojtek


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Post: 16 10 2010, 00:02 
Offline
super aktywny
super aktywny

Rejestracja: 26 09 2010, 23:36
Posty: 175
Szkoda tylko, że "przypomnieliśmy sobie" o przedszkolach i szkołach tuż przed wyborami. Problem istnial i istnieje nadal, należało działać wcześniej. Wiadomo było, że te problemy "wypłyną" w kampanii - stąd podejmowane od wiosny "spektakularne" działania - rozbudowa czego się da.


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Post: 17 10 2010, 07:37 
Offline
zarejestrowany
zarejestrowany

Rejestracja: 23 06 2008, 22:15
Posty: 33
Wchodzę na temat i znowu krytyka. Tylko mieszkańcy zapomnieli, ze przez kilka lat na większości terenów Ursusa obowiązywało Rozporządzenie Wojewody w sprawie utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania Lotniska Okęcie (obejmowało to też SP 4). Rozporządzenie to uniemożliwiało władzom Ursusa rozbudowywać, czy budować nowych placówek oświatowych (budynków o wielogodzinnym pobycie dzieci i młodzieży). A i tak jeśli mnie pamięć nie myli, to w tej kadencji rozbudowano kilka szkół poza w/w obszarem lotniskowym, SP 11 przy Keniga, czy SP 2 na Gołąbkach.
Bardziej ciekawi mnie temat kto zezwolił kilka lat temu na dawnym terenie SP 4 na budowę lecznicy weterynaryjnej p. Topolskiego, byłego radnego, działającego kiedyś w PIS-ie. Moim zdaniem ta lecznica weterynaryjna w żaden sposób nie pasuje do otoczenia szkoły, czy budynków wielorodzinnych. A teraz jakby Miasto miało ten teren to można byłoby rozbudować SP 4 w znacznie bardziej funkcjonalny sposób.


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Post: 17 10 2010, 18:40 
Offline
aktywny
aktywny

Rejestracja: 29 09 2009, 20:21
Posty: 100
Wow! jednak ktoś to czyta. Dziękuje Panie Burmistrzu za zainteresowanie. Prace ruszyły to widać i nawet szybko się posuwają. Jest lepiej.


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Post: 17 10 2010, 19:39 
Offline
weteran
weteran

Rejestracja: 19 02 2008, 13:57
Posty: 518
simone pisze:
Bardziej ciekawi mnie temat kto zezwolił kilka lat temu na dawnym terenie SP 4 na budowę lecznicy weterynaryjnej p. Topolskiego, byłego radnego, działającego kiedyś w PIS-ie. Moim zdaniem ta lecznica weterynaryjna w żaden sposób nie pasuje do otoczenia szkoły, czy budynków wielorodzinnych.
A jakby ten radny był tak samo z Platformy Obywatelskiej tak jak TY, to też byś o tym pisał ? :D Jak jesteś taki ciekawy to dam Ci dobrą radę. Weż kartke papieru formatu A4. W lewym górnym rogu napisz swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszaknia. W prawym górnym rogu napisz "Warszawa" oraz datę. Poniżej daty napisz nagłówek o treści: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Pl.Bankowy 3/5 ( o kod pocztowy zapytasz sie na poczcie). Następnie poniżej na srodku napisz" WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ. Nastepnie poniżej napisz tekst o treści: Na podstawie art.10 ust.1 Ustawy o dostepie do informacji publicznej uprzejmie proszę o nadesłanie kserokopii decyzji administracyjnej, na podstawie której Pan Topolski uzyskał zgodę na budowę lecznicy przy ul........... Podpis. Pismo zapakuj do koperty, ładnie zaadresuj , na odwrocie koperty napisz swoje dane i adres zamieszkania, udaj się do najbliższego Urzędu Pocztowego i nadaj to przesyłką poleconą. Urząd od momentu odbioru będzie miał 2 tygodnie na udzielenie odpowiedzi.Z otrzymanego dokumentu dowiesz się kto wydał pozwolenie oraz jaka była podstawa faktyczna i prawna. :D
simone pisze:
Tylko mieszkańcy zapomnieli, ze przez kilka lat na większości terenów Ursusa obowiązywało Rozporządzenie Wojewody w sprawie utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania Lotniska Okęcie (obejmowało to też SP 4). Rozporządzenie to uniemożliwiało władzom Ursusa rozbudowywać, czy budować nowych placówek oświatowych
Wiekszość terenu to jednak nie cały, np. tereny po byłym ZPC URSUS. Handlarze nieruchomościami nabyli tam działki za pół darmo. Władze Ursusa zamiast wykorzystać okazję i podjąć kroki w celu wywłaszczenia terenu pod budowę placówek oświatowych, przystąpiły do opracowania mpzp, który po uchwaleniu podbije cenę tych nieruchomości co najmniej 100%. W czyim zatem interesie Drogi Kolego działają TWOI WODZOWIE tj. Pan Platforma Obywatelska i Pan Stowarzyszenie Obywatelskie Ursusa ?


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Post: 18 10 2010, 21:10 
Offline
zarejestrowany
zarejestrowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 09 2010, 06:13
Posty: 24
Lokalizacja: Warszawa
peterz pisze:
simone pisze:
Bardziej ciekawi mnie temat kto zezwolił kilka lat temu na dawnym terenie SP 4 na budowę lecznicy weterynaryjnej p. Topolskiego, byłego radnego, działającego kiedyś w PIS-ie.

Ktoś na pewno „dał ursusowi szkołę” budując na szkolnym boisku chałupę, w której mógłby się zmieścić szpital jednodniowy (nie dla zwierzątek lecz dla ludzi). To widać i w oczy kole zwłaszcza rodziców odprowadzającym dzieci na drugą zmianę. Jednak kochani ktoś to przegapił – ktoś czyli my. A teraz ktoś pilnuje, by taki „cud” się nie zdarzył po raz drugi i uruchomił m.in. to forum. I tym kimś jest aktualny zarząd. To forum już się zwróciło w dwójnasób. Po pierwsze finansowo. Chociażby w czasie budowania ronda przy Cierlicjkiej, kiedy fuchę wykonawcy w tzw. lewe wypełnienie spostrzegli mieszkańcy. Fuchę poprawiono. Po drugie w sferze komunikacji społecznej. W tej kadencji jest aktywne forum, jest czad z burmistrzem i jest nadzieja, że pomimo zgiełku nie dojdzie do cyrków jakie były wcześniej. Czego Wam i sobie życzę.

_________________
pozdrawiam Marek Piotrowski http://www.marekpiotrowski.eu


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Post: 18 10 2010, 23:31 
Offline
weteran
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 01 2009, 03:00
Posty: 575
Cytuj:
jest czad z burmistrzem


Czad to jest ostry. Dają czadu do pieca aż sie siwy dym unosi.
Jeżeli chodzi o możliwość porozmawiania on-line to to nazywa sie czat (chat) dosłowanie z angielskiego "rozmowa".


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Post: 19 10 2010, 09:52 
Offline
weteran
weteran

Rejestracja: 19 02 2008, 13:57
Posty: 518
MarekPiotrowski pisze:
Ktoś na pewno „dał ursusowi szkołę” budując na szkolnym boisku chałupę, w której mógłby się zmieścić szpital jednodniowy
A ja odnoszę wrażenie, że członków Platformy Obywatelskiej dotkneła mania prześladowcza. W podobny sposób przedstawiano argumenty w związku z hydrozagadką w klubie RKS Ursus. Kierownik tego klubu, członek Platformy Obywatelskiej, za "zniknięcie" pokaźnej ilości wody obciążył ówczesne władze Warszawy powiązane z PiS :D Wrcając do budowy "chałupy" w sąsiedztwie szkoły należy przypomnieć, że zarówno w tej kadencji jak i poprzedniej radni pod wodzą Przewodniczącego Henryka LINOWSKIEGO nie uchwalili ani jednego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W związku z tym do kogo kierowane są teraz te gorzkie żale ? Ursus jest samodzielną dzielnicą już 17 lat, przez ten czas można było zaplanować co ma być m.in. w sąsiedztwie szkoły. Skoro nie ma planów to obowiązują decyzja o warunkach zabudowy zgodnie z zasadą dobrego sąsiedztwa. Dzięki takim "pracusiom" z Rady Dzielnicy dostajemy co jakiś czas "kwiatki" w postaci wieżowca Żagiel, który zasłania ludziom okna, wielokondygnacyjne bloki na terenie osiedli domów jednorodzinnych itp.


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Post: 19 10 2010, 17:29 
Offline
moderator
moderator

Rejestracja: 15 02 2007, 16:06
Posty: 251
[quote="peterz"] Ursus jest samodzielną dzielnicą już 17 lat, przez ten czas można było zaplanować co ma być m.in. w sąsiedztwie szkoły.

Ursus jest samodzielną dzielnicą Warszawy od 2003 roku.
pozdrawiam Bogdan Olesiński


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Post: 19 10 2010, 22:50 
Offline
aktywny
aktywny

Rejestracja: 29 09 2009, 20:21
Posty: 100
Wracając do SP4. Jak to możliwe, że szkoła nie posiada instalacji odgromowej? Jakim cudem Straż pożarna zezwoliła na użytkowanie? Instalacja odgromowa znikneła po tynkowaniu i do dzisiaj jej tam nie ma. Szkoła bez piorunochrona!


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Post: 19 10 2010, 23:35 
Offline
super aktywny
super aktywny

Rejestracja: 26 09 2010, 23:36
Posty: 175
Jeżeli nawet od 2003 roku datuje sie autonomia Ursusa, to nie zmienia faktu, że jest to wystarczajaco długi okres czasu na stworzenie planu zagospodarowania przestrzennego. Z tego co pamiętam, ten "kwiatek" obok szkoły nie wyrósł wcześniej.


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Post: 26 11 2010, 13:52 
Offline
zarejestrowany
zarejestrowany

Rejestracja: 26 11 2010, 12:49
Posty: 1
Mam pytanie do władz szkoły SP 4 i dzielnicy, dlaczego klasy sportowe są różnie traktowane w dzielnicy, dlaczego klasy sportowe w SP 14 mają opłacany basen czasami nawet 2 razy w tygodniu a w SP 4 dzieci z klas sportowych za ten basen musza płacić same?? pomijam kwestię basenu klas 2, króty się pewnego dnia nieodbył z powodu braku funduszy, teraz zaproponowano nam termin w dniu kiedy sa jasełka w szkole a dzieci mają w nich uczestniczyć, to jakaś kpina.

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Post: 26 11 2010, 23:08 
Offline
zarejestrowany
zarejestrowany

Rejestracja: 5 11 2010, 22:27
Posty: 43
Pewnie dlatego, że raz się zgodziliście zapłacić. To działa jak precedens de facto .


Na górę
 Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group