Dzielnica Ursus m. st. Warszawy

Forum Dzielnicy Ursus
Dzisiaj jest 21 12 2014, 11:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
moderator
moderator

Witam.
Jestem winien Państwu informację na temat planów budowy i modernizacji dróg. Czekaliście Państwo długo za co przepraszam. Na wstępie przypomnę że dzielnica zgodnie z zapisem ustawy o zmianie ustroju m. st. Warszawy odpowiada za eksploatację tzw. dróg gminnych, powiatowe są w zarządzie ZDM-U, wojewódzkie w zarządzie Wojewody-taką są Al. Jerozolimskie i będzie ul. Nowolazurowa oraz krajowe, które buduje i eksploatuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad-taką będzie Południowa Obwodnica Warszawy. Oprócz swoich zadań wykonujemy prace w zakresie dróg powiatowych. Przedstawiam plan inwestycji, które będą wykonane w tym roku. Przebudowa skrzyżowania ulic Lalki-Jagiełły-Balicka, budowa ul. Zielonej Gęsi ,wykupy gruntów pod budowę ul. Dzieci Warszawy na odcinku od ul. Ryżowej do Al. Jerozolimskich oraz wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę skrzyżowania Cierlicka-Kościuszki i ul. Bony ( to drogi powiatowe ). Zadania w zakresie ulic gminnych to: przebudowa ul. Pobożnego, przebudowa ul. Wiosny Ludów na odcinku Opieńskiego-Kościuszki,budowa ścieżki rowerowej, rozpoczęcie prac nad projektami dróg dojazdowych do zaprojektowanego przez GDDKiA wiaduktu nad torami PKP linii Warszawa-Katowice, projekt i przygotowanie postępowania w ramach ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (tzw. spec ustawa) budowy ul. Tomcia Palucha na odcinku Bohaterów Warszawy- Balbinki, w zakresie w/w ustawy planujemy także wykonać odcinek ul. Prystora łączący ul. Skoroszewską i Składkowskiego, przygotowujemy się również do postępowania w ramach w/w ustawy w wyniku którego wykonane będą projekty ul. Skoroszewskiej (planujemy jej wykonanie do roku 2010), Starodęby i Prystora na odcinku Ryżowa-Al. Jerozolimskie. To plany zadań na rok bieżący. Wszystkie zadania zostały wpisane i zatwierdzone w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym do roku 2012. Na inwestycje zaplanowane w WPI przeznaczonych zostanie 120 mln.881tys. zł. w tym na drogowe 32 mln. 147 tys. zł. Dodam tylko że WPI ulega corocznym modyfikacjom ale tylko w zakresie zadań, przyznane kwoty muszą pozostać bez zmian. Dodam, że remonty ulic prowadzone są ze środków bieżących-w tym roku posiadamy środki w wysokości 3 mln. 371 tys. zł. Po wykonaniu projektów i uzyskaniu pozwoleń na budowę będziemy wyłaniać w postępowaniach przetargowych wykonawców i przystąpimy do realizacji zaplanowanych zadań. Świadomie nie podaję Państwu dokładnych terminów wykonania ponieważ są to plany a ich realizacja powinna nastąpić do roku 2010, 2011, 2012 w zależności od możliwości i pokonania wszystkich trudności wynikających w czasie przygotowania poszczególnych zadań. O zaawansowaniu tych zadań będziemy Państwa informowali na FORUM.
Szanowni Państwo wiedzę naszą na temat inwestycji planowanych przez ZDM i GDDKiA przekażemy niebawem.

Pozdrawiam:
W. Krzemień.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

weteran
weteran

W. Krzemien pisze:
...Świadomie nie podaję Państwu dokładnych terminów wykonania ponieważ są to plany a ich realizacja powinna nastąpić do roku 2010, 2011, 2012 w zależności od możliwości i pokonania wszystkich trudności wynikających w czasie przygotowania poszczególnych zadań. ...

Dziękuję za info - proszę podać tylko termin realizacji Prystora - najważniejszej drogi dla mieszkańców Skoroszy
We wtorek przejazd z Jerozolimskich na Skoroszewską zajął mi po 19 ponad 10 minut, z czego większość czasu spędziłem na Ryżowej

A w tym roku jest szansa na nową drogę -na Skoroszach bo z Pana odpowiedzi wynika, że raczej nie.

Ostatnio zmieniony 27 02 2008, 11:16 przez konradek, łącznie zmieniany 1 raz

weteran
weteran

Brzmi imponująco. Jeżeli uda się choć część prac wykonać, to będzie sukces! Trzymam kciuki, zwłaszcza, że dwa miesiące już minęły.

Gratuluję Panu Wiesławowi Krzemieniowi wyboru na urząd Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy

moderator
moderator

Witam.
Postaram się przekazać Państwu informację na temat planowanych inwestycji przez ZDM i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. ZDM będzie wykonawcą ul. Nowolazurowej.W roku bieżącym planowane jest uzyskanie wszystkich uzgodnień i pozwolenia na budowę, natomiast rozpoczęcie inwestycji powinno nastąpić w roku 2009. Podobnie z przebudową ulicy Kleszczowej, rozpoczęcie prac to rok 2009. Zadania w zakresie remontów prowadzonych przez ZDM to tylko remont ( wymiana nawierzchni ) na ul. Ryżowej na odcinku Kleszczowa-Dzieci Warszawy i część chodnika przy ul. Walerego Sławka.Na nasze pytanie dlaczego tak niewiele, odpowiedziano że powodem są mniejsze środki, którymi dysponują w porównaniu do ubiegłego roku. My natomiast wystąpiliśmy o remonty ulic: Kompanii Kordian ( na odcinku Spisaka-Regulska ), Dzieci Warszawy ( odcinek Walerego Sławka-Kościuszki ), Spisaka ( od Welerego S.do Al. Jerozolimskich ), ul. Warszawskiej. Na nasze zlecenie została wykonana dokumentacja projektowa na przebudowę ul. Regulskiej, jest to ulica zarządzana przez ZDM. Będziemy zabiegać o zrealizowanie tego projektu.
GDDKiA w tym roku zakończy prace nad przygotowaniem realizacji budowy trasy ekspresowej od węzła Konotopa przez Ursus do węzła Puławska, w tym wiaduktu nad torami PKP na wysokości ul. Orląt Lwowskich ze zjazdem w ul. Piastowską. Rozpoczęcie prac nastąpi w roku przyszłym. Równolegle będzie budowany węzeł Salomea w Alejach Jerozolimskich. Z tym węzłem będzie połączona Nowolazurowa i węzeł Opacz. Zakończenie prac planowane jest w latach 2012-2013. GDDKiA wykona wiadukt nad torami Warszawa-Poznań, obecnie wykonywana jest dokumentacja projektowa. Naszym zadaniem jest wykonanie dróg dojazdowych zarówno do tego wiaduktu jak i do wiaduktu nad torami trasy Warszawa-Katowice. Musimy te prace zsynchronizować-zakładamy że wykonanie nastąpi do roku 2012.
Do tych informacji należy dodać, że Zarząd Transportu Miejskiego wspólnie z Polskimi Liniami Kolejowymi przystąpi do budowy przystanku kolejowego na osiedlu Niedźwiadek na wysokości ul. Keniga z parkingiem typu " Parkuj i Jedź ". W tym roku planowane jest wykonanie projektu. Naszym zadaniem przy realizacji w/w zadań jest pomoc w zakresie uzgodnień i przekazywanie wiedzy na temat różnego rodzaju uwarunkowań, którą posiadamy jako Urząd Dzielnicy. Ponadto bierzemy udział w spotkaniach dotyczących uzgodnień. Przekazaliśmy Państwu ogólną wiedzę na temat planów w zakresie poprawy komunikacji, będziemy Państwa informowali o sytuacji w tym temacie. Mając na względzie skomplikowane procesy przygotowania inwestycji prosimy o cierpliwość w czasie oczekiwania na ich realizację tym bardziej że nie wszystko od nas wprost zależy. Niemniej, jak widzicie Państwo, plany są i będziemy się starali aby zostały zrealizowane.

Pozdrawiam:
W. Krzemień.

weteran
weteran

Mizerne te plany. Bardzo mizerne. Mając wiedzę na temat palnowania w tym kraju a wykonania to właśnie wykonanie będzie na poziomie O+. Kawałeczek ulicy Dzieci W-wy od W.Sławka do Kościuszki zostawiono w ub.roku po to by znowu ściagać sprzęt do ledwie stu metrowego kawałeczka jezdni. Ot gospodarność. Polska gospodarność. Pamiętamy zapewne że po naszej interwencji /forumowiczów/ naprawiono kawałek jezdni ul.W.Sławka od Boh.W-wy do Pużaka, bo pewnie też by ją zostawiono.

Cytuj:
W. Krzemien pisze:
GDDKiA wykona wiadukt nad torami Warszawa-Poznań, obecnie wykonywana jest dokumentacja projektowa

Jak ta droga będzie przebiegała po stronie Ożarowa i w którym miejcu będzie się łączyła z ul.Połczyńską ? Chyba nie w Morach bo tam przy samej Połczyńskiej są hurtownie i domy jednorodzinne no i zabytkowa Aleja Lipowa. Wiadomo, że będą protesty ze strony mieszkańców i ekologów. Rozumiem ,że chodzi o wiadukt do którego dojedziemy ulicą Gierdziejewskiego.

No i nie doczekałem sie odpowiedzi, którędy poprowadzi nas wiadukt na torami PKP Warszawa - Poznań. Z logiki wynikałoby ,że przez pola w kierunku ul.Połczyńskiej. Jest tam miejsce pomiędzy ul.Mory (zabytkowa aleja lipowa), a pierwszymi zabudowaniami w miejscowości Mory przy ul.Poznańskiej 1 (dom sołtysa). Z poczynionych przezemnie ustaleń wynika jednak, że pole przez, które miałaby przebiegać droga od wiaduktu do Połczyńskiej jest wydzierżawione na kilkadziesiąt lat pod uprawy rolne. Po zatym na wskazanym terenie planowana jest budowa parkingu Park and Ride oraz stacji postojowo technicznej metra wraz z infrastrukturą. Więc gdzie ta droga w końcu jest planowana - może dopiero Władze Ursusa jeżdżą palcem po mapie.

zadales sobie pytanie i sam udzieliles odpowiedzi. By nastepnym razem poszlo Ci jeszcze latwiej, zachecam do odwiedzin na ogólnie znanej stronie http://www.siskom.waw.pl. Znajdziesz tam dosyc dokladne plany przebiegu inwestycji drogowych

weteran
weteran

deren pisze:
zadales sobie pytanie i sam udzieliles odpowiedzi. By nastepnym razem poszlo Ci jeszcze latwiej, zachecam do odwiedzin na ogólnie znanej stronie http://www.siskom.waw.pl. Znajdziesz tam dosyc dokladne plany przebiegu inwestycji drogowych

Cos mi się wydaje, że mamy na mysli dwie różne drogi. Mi nie chodzi o wiadukt znajdujący się w łączniku pomiędzy Węzłem Konotopa , a Wezłem Mory. W/w strona internetowa jest mi doskonale znana i nie ma na niej żadnej wzmianki o wiadukcie nad torami PKP Warszawa-Poznań do którego dojedziemy ulicą Gierdziejewskiego. Stąd też moje pytanie bo z tego co mi wiadomo właścicielem jednej z działek w Morach jest wpływowa osoba, która uwaliła realizację trasy roboczo zwanej "Połczyńska-Bis" do tego Metro STP i Park-Ride stąd też nie widzę miejsca na drogę o której pisze cytowany przezemnie user.

moderator
moderator

peterz67 pisze:
Cytuj:
W. Krzemien pisze:
GDDKiA wykona wiadukt nad torami Warszawa-Poznań, obecnie wykonywana jest dokumentacja projektowa

Jak ta droga będzie przebiegała po stronie Ożarowa i w którym miejcu będzie się łączyła z ul.Połczyńską ? Chyba nie w Morach bo tam przy samej Połczyńskiej są hurtownie i domy jednorodzinne no i zabytkowa Aleja Lipowa. Wiadomo, że będą protesty ze strony mieszkańców i ekologów. Rozumiem ,że chodzi o wiadukt do którego dojedziemy ulicą Gierdziejewskiego.

Witam

Odpowiadając na Pana post informuję, że naszym zadaniem jest połączenie ulicy Gierdziejewskiego z wiaduktem dla linii kolejowej E-20 Warszawa – Poznań w pobliżu przystanku kolejowego Ursus Gołąbki, po stronie Dzielnicy Ursus. Złożona przez firmę Arcadis-Profil koncepcja połączenia przebiegu trasy ul. Orłów Piastowskich - bis na odcinku od torów kolejowych (granica Dzielnicy Ursus) do ul. Gierdziejewskiego została zaopiniowana pozytywnie przez Urząd Dzielnicy w wariancie II, który zapewnia lepsze połączenie komunikacyjne z istniejącym układem komunikacyjnym ulic lokalnych na terenie Dzielnicy Ursus tj. ulicą Zielonej Gęsi (będzie modernizowana) i ulicą Leszczyńskiego poprzez zdecydowanie bardziej przejrzyste rozwiązanie skrzyżowania ulic trasy Orłów Piastowskich i Gierdziejewskiego zapewniające bezpieczniejsze i płynniejsze włączenie się w w/w trasę. Miejsce połączenia z ul. Połczyńską nie jest nam znane. Postaramy się uzyskać taka informację i przekazać Państwu.
Po drugiej stronie torów kolejowych trasy linii kolejowej E-20 Warszawa – Poznań prace uzgadnia i prowadzi Gmina Ożarów.
Inwestorem, który buduje wiadukt jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z siedzibą w warszawie przy ul. Mińskiej 25.

Pozdrawiam
W. Krzemień

moderator
moderator

konradek pisze:
W. Krzemien pisze:
...Świadomie nie podaję Państwu dokładnych terminów wykonania ponieważ są to plany a ich realizacja powinna nastąpić do roku 2010, 2011, 2012 w zależności od możliwości i pokonania wszystkich trudności wynikających w czasie przygotowania poszczególnych zadań. ...

Dziękuję za info - proszę podać tylko termin realizacji Prystora - najważniejszej drogi dla mieszkańców Skoroszy
We wtorek przejazd z Jerozolimskich na Skoroszewską zajął mi po 19 ponad 10 minut, z czego większość czasu spędziłem na Ryżowej

A w tym roku jest szansa na nową drogę -na Skoroszach bo z Pana odpowiedzi wynika, że raczej nie.

Witam

Przypominam, że budowa ulicy Prystora na odcinku od ul. Skoroszewskiej do ul. Składkowskiego ze względu na trudności w pozyskaniu jednej z działek potrzebnych do budowy ulicy jest prowadzona na podstawie Ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. „ o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych” (Dz. U. Nr 112 poz. 767 z późn. zm.) Dzielnica wszczęła procedurę uzyskania tzw. "decyzji lokalizacyjnej" na podstawie w/w "specustawy", obecnie oczekujemy na uzyskanie mapy podziału nieruchomości do celów prawnych na jej podstawie oraz na podstawie przygotowanej wcześniej koncepcji budowy ulicy Prystora wystąpimy z wnioskiem do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Delegatury w Dzielnicy Ursus o uzyskanie tzw. „decyzji lokalizacyjnej drogi” będziemy mogli wykonać tymczasowy przejazd.
Przewidywany możliwy do uzyskania termin realizacji ulicy IV kwartał 2008 r.
Docelowe wykonanie będzie wymagało opracowania projektu budowlanego, uzgodnień.
Planowany termin docelowej budowy to 2009 rok.

Pozdrawiam
W. Krzemień

weteran
weteran

W dziale "rowery w Ursusie" napisałem:
"Przecież są sprawy o większym znaczeniu dla dzielnicy.Choćby ul.Prystora. Chciałbym się dowiedzieć na jakim etapie jest budowa tej ulicy. Tu zapewne Pan burmistrz się nie wypowie. Bardzo bym chciał się mylić."
Biję się mocno w piersi bo Pan burmistrz mnie zaskoczył. Napisał dość szczegółowo o budowie tej jezdni.Chwała za to Panie burmistrzu.Oby wszystko przebiegło tak jak pan napisał.

weteran
weteran

Dla mnie osobiście ulica Prystora (czy nawet jej prowizorka) jest jedną z ważniejszych spraw i mimo tego, że Rysiek się cieszy za szczegóły, ja się czuję oszukana. Na spotkaniu w Parku Achera, obiecywane terminy były zupełnie inne, a korki są coraz większe. Już w tej chwili na Skoroszewskiej jestem 10-15 samochodem i przychodzi mi na to, aby cieszyć się z tego, że większość osób skręca w prawo, przy skręcających w lewo, musimy czekać jeszcze dłużej. Przecież to jest paranoja i moim zdaniem czysta złośliwość Urzędu! Bo skoro ścieżkę na przedłużeniu Hassa dało się zrobić, to pewnie też można się dogadać z developerami na temat prowizorycznego przejazdu. Litości!!! Mieszkańców i nowych inwestycji przybywa i za chwilę się udusimy! Najgorsze w tym wszystkim jest to, że czytając to co nam władza pisze, ogarnia mnie coraz większa bezradność, a tego nie lubię. W ostatnim czasie modne były nagrania, w tej chwili nieco żałuję, że w Parku nie miałam dyktafonu, ale pewnie i tak by mi nic to nie dało, bo Pan burmistrz powiedziałby, że on wszystkie procedury wyczerpał, a procedury tak długo trwają i się jeszcze przeciągnęły. Czy aby nieco przyspieszyć całą tę zabawę, ten projekt budowłany nie mógłby powstać już teraz, aby bezpośrednio po otrzymaniu wszelkich pozwoleń itp. wejść na teren ze sprzętem? Bo zaraz nam się to znowu rozwlecze w czasie jak sławetna zatoczka autobusowa... Ja jeszcze trochę nadzieji mam, że Pan burmistrz się zlituje i ta droga powstanie jeszcze w tym roku. Ale tak na wszelki wypadek zapytam, w którym miesiącu 2009 będziemy mogli przejechać tą drogą?

weteran
weteran

Sorry, wiem, że to trochę głupie pytanie, ale kiedy będą te nowe wybory? Może przynajmniej wtedy coś się ruszy...

weteran
weteran

Rexio- ja się ucieszyłem ale tylko z tego że Pan burmistrz coś na ten temat napisał a nie z treści wypowiedzi. Ta wypowiedź mnie uszczęśliwiła tylko dlatego że się pojawiła. Ja także czuję sie oszukany. Badzo mnie wkurza to ciągłe pisanie o trudnościach i o tym że coś się planuje. Planuje się już tyle lat a co z tego wynika każdy widzi. Przy okazji ścieżki do centrum handlowego napisałem że ścieżkę udało się wybudować bez pozwoleń a drogi się do tej pory nie udało. Pozostało to bez wyjaśnień.A najgorsze jest to że nasza władza potrafi się obrazić jak ktoś z nas napisze ostrzej.
Czas chyba ponowić spotkanie z władzą w terenie i poprosić o wyjaśnienia.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]