Dzielnica Ursus m. st. Warszawy

Forum Dzielnicy Ursus
Dzisiaj jest 27 11 2014, 07:15

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
weteran
weteran

Przynajmniej się uśmiałam jak wyczytałam, że rysiek2 zemdlał :) Jedyny ortymistyczny post w tym wątku ;)
Ja się załamałam, jestem b. rozczarowana i czuję się znów oszukana, nie tylko przez UD jako taki, ale w związku z tym, że też byłam na tym spotkjaniu 2.10.2007 i dobrze pamiętam słowa Pana Burmistrza o tej płytówce, która miała powstać za parę miesięcy, nie mam podstaw do tego, aby nie nazwać Pana Burmistrza kłamcą. Dziwne też, że w grudniu 2 lata później cokolwiek wam się uda oddać, no chyba że zimy nie będzie... To są kpiny z mieszkańców!!!!!!!!!!
No tak ale jak napisał mój przedmówca lepiej oddać coś i otworzyć z wielką fetą przed wyborami, a nie po prostu w odpowiednim czasie zareagować na skargi i prośby mieszkańców. Tu przynajmniej ZTMem czy innymi dzielnicami Pan się nie może zasłonić, ale najwyraźniej Panu to nic nie przeszkadza, bo jak widać kpina to Pana specjalność...
Wnerwiona jestem maksymalnie, ale już mi słów brak.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

weteran
weteran

A znalazłem też dziś coś optymistycznego:

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursus, Pl. Czerwca 1976 r. nr 1, 02-495 Warszawa ogłasza PRZETARG NIEOGRANICZONY na : Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy:

Zadanie nr 1. – projekt budowlano – wykonawczy budowy ul. Skoroszewskiej na odcinku od ul.Prystora do ul. Hassa wraz z budową 3 zatok autobusowych oraz ze ścieżką rowerową na odcinku od ul. Dzieci Warszawy do ul. Hassa na podstawie opracowanej koncepcji.

Zadanie nr 2. – projekt budowlano – wykonawczy budowy ulicy bez nazwy na odcinku od ul. Ryżowej do ul. Chełmońskiego w podziale na części:
a) Część Nr 1 – sięgacz z ulicy Ryżowej do końca budynku nr 44 przy ulicy Ryżowej.
b) Część Nr 2 – połączenie ulicy bez nazwy od końca budynku nr 44 przy ulicy Ryżowej do ulicy Chełmońskiego w ramach zadania – „Projekty dróg gminnych na terenie Ursusa.
http://www.ursus.warszawa.pl/index.php?dzial=przetargi&zakres=&id=274&powrot=0

Na razie to projekty ale znaczy że w końcu coś sie zaczyna dziać ze Skoroszewską. W ogłoszeniu mowa jest tylko o odcinku do Hassa acz jak przyjrzałem się planowi sytuacyjnemu (plik koncepcja) to wychodzi na to że sprawa dotyczy całego odcinka od Prystora do Starodęby. ZTM zakłada że pojedzie tamtedy tez autobus (pewnie zmodyfikowane 207) i będą przystanki przy skrzyżowaniu Skoszewskiej/Starodębt oraz na wysokości Skoroszewskiej 3

No i bedzie powstawać postulowane nie tylko przeze mnie przejscie miedzy Ryzowa a Chełmońskiego :))))

weteran
weteran

MarioW pisze:
Na razie to projekty ale znaczy że w końcu coś sie zaczyna dziać ze Skoroszewską. W ogłoszeniu mowa jest tylko o odcinku do Hassa acz jak przyjrzałem się planowi sytuacyjnemu (plik koncepcja) to wychodzi na to że sprawa dotyczy całego odcinka od Prystora do Starodęby.

Z tego co wiem to odcinek od Hassa do starodęby ma wykonać developer- RED ( o ile spełni obietnice lub nie upadnie :-) ale bądźmy dobrej myśli bo inaczej wybudowany kawałek drogi do Hassa nie będzie miał większego znaczenia. Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa- co dalej z ulicą Hassa ? już w tym momencie jest mało przejzdna ( samochdy parkująca obok optimy zajmują cały pas ruchu nie można minąć samochdów jadących z drugiej strony) albo będzie jedokierunkowa, albo zakaz parkowania na tym odcinku

weteran
weteran

Bosman78 pisze:
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa- co dalej z ulicą Hassa ? już w tym momencie jest mało przejzdna ( samochdy parkująca obok optimy zajmują cały pas ruchu nie można minąć samochdów jadących z drugiej strony) albo będzie jedokierunkowa, albo zakaz parkowania na tym odcinku

jak przyjrzysz się planowi w pdfie (jest w załącznikach) to wychodzi że Hassa bedzie tez idealnie na wprost przedłużona do Sławoja - choc wg mnie tam nie bedize miejsca zeby ulica szła na wprost jako idealne przedłużenie obecnej. Hmm ....

super aktywny
super aktywny

może nie dotyczy bezpośrednio Skoroszy ale chyba wszystkim micha się uśmiechnie:)

jest decyzja środowiskowa na POW od Konotopy do Lotniska !!!

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 09&page=35

weteran
weteran

MarioW pisze:
A znalazłem też dziś coś optymistycznego:

ciach

Zadanie nr 1 – zakończenie do dnia 15 września 2009 roku,
Zadanie Nr 2 – zakończenie do dnia 05 grudnia 2009 roku.

Ja rozumiem wszystko, procedury, itp. - ale spójrzcie na daty - w najlepszym wypadku budowa się zakończy w 2010 roku :-(
Czy UD nie mógł ogłosić tego projektu kilka lat temu?
Jeśli UD czeka na to aż któryś z deweloperów przy okazji budowy wybuduje drogi to jeszcze długo poczekamy. :
Prezes Ebejotu pisze:
Jak Państwo wiedzą Ebejot nie dał się ponieść fali wzrostów i nie rozpoczął kolejnych budów. Co więcej – nie rozpocznie ich do czasu zwiększenia popytu na rynku mieszkań. W związku z tym budowę osiedla SKOROSZE X przy ul Sławoja-Składkowskiego, którą planowaliśmy rozpocząć w tym roku rozpoczniemy najwcześniej wiosną 2010 roku. Z tego wynika, że mieszkania z tej inwestycji gotowe będą nie wcześniej niż pod koniec 2011 roku

weteran
weteran

Konrad, jak na mój gust to chyba UD przestał już liczyc na deweloperów w tym względzie i sam bierze się za Prystora, Skoroszewską i łącznik Ryżowa-Chełmońskiego

Rok temu wyjeżdżając z domu kilkanaście minut po ósmej na Skoroszewskiej nie było korków a zaczynał się dopiero przy wyjeździe z Skorosze V i Skorosze VIII w kierunku skrzyżowania z Ryżową. Obecnie o tej samej godzinie korek jest już na Skoroszewskiej mniej więcej w połowie drogi z Chełmońskiego do Dzieci Warszawy.
Do tej pory kto chciał to mógł pojechać przez pole przy Oriflame albo prosto Skoroszewską przy RED do ronda Starodęby ale obecnie pole odpada z powodu błota po ośki a na przedłużeniu stoi zakaz ruchu :shock: I chciałem się dowiedzieć czy to przedłużenie jest na działce dewelopera, jest własnością miasta czy jeszcze inna opcja i z czyjej zgody stoi tam zakaz jeżeli jest to teren miasta. Jeżeli jest to własnością miasta to z jakiej racji stoi tam zakaz. Jedzie się jak po grudzie ale się jedzie. Jeżeli nie powstają nowe drogi to przynajmniej niech pozostaną te możliwości wyjazdu/wjazdu na skorosze które są.

weteran
weteran

MarioW pisze:
Konrad, jak na mój gust to chyba UD przestał już liczyc na deweloperów w tym względzie i sam bierze się za Prystora, Skoroszewską i łącznik Ryżowa-Chełmońskiego

Szkoda tylko, ze tak późno. Gdyby nie liczył na deweloperów, to projekt i droga dawno byłaby zrobiona.

weteran
weteran

Oj lepiej aby nie, tam cały czas trwają prace budowlane a kolejne bloki w ,,drodze" więc wg. mnie lepiej aby nie rozbudowywać tego przedłużenia tylko utwardzić całość drogi tak jak teraz do ul. Hassa i dalej do ronda. Inaczej ciężarówki z budowy RED Jazz bud oraz w przyszłości EBJ szybko ją zniszczą....

weteran
weteran

Jazbud też wystopował swoją nową inwestycję, za Słonecznymi Skoroszami. Od kilku miesięcy nic się tam nie dzieje na ich budowie, więc to, że obiecał wybudować przedłużenie Tomcia Palucha czy razem z RED Skoroszewską, też w tej chwili niewiele znaczy.

Wrócę do postu Mario W. Jakim sposobem na odcinku od Prystora do Hassa ma powstać aż 3 przystanki autobusowe? Dla kogo te 3 przystanki? Zastanawiam się też jakie są normy dla ulic gdzie mogą jeździć autobusy, bo nowy RED wybudował się tak blisko drogi, a przez nią Pogodnych Skoroszy, że ten autobus to chyba bezpośrednio pod balkonami musiałby jeździć.

A jeśli chodzi o Cełmońskiego, to widać, że nasze interwencje nie pozostały bez odgłosu - to faktycznie optymistyczne.

A Pan Burmistrz jakoś tak umilkł, już b. dawno nic nam nie odpisywał...

weteran
weteran

Wg informacji z czatu:
Połączenie Prystora ze Skoroszewską powinno zostać wybudowane w 2009 roku, raczej nie w pierwszej połowie.
Kolejna porażka - inaczej nazwać tego nie można.

weteran
weteran

rexio pisze:
Wrócę do postu Mario W. Jakim sposobem na odcinku od Prystora do Hassa ma powstać aż 3 przystanki autobusowe? Dla kogo te 3 przystanki? Zastanawiam się też jakie są normy dla ulic gdzie mogą jeździć autobusy, bo nowy RED wybudował się tak blisko drogi, a przez nią Pogodnych Skoroszy, że ten autobus to chyba bezpośrednio pod balkonami musiałby jeździć.

A jeśli chodzi o Cełmońskiego, to widać, że nasze interwencje nie pozostały bez odgłosu - to faktycznie optymistyczne.

A Pan Burmistrz jakoś tak umilkł, już b. dawno nic nam nie odpisywał...

rexio - zajrzy proszę do dokumentacji, tam naprawde wszystko widac :)
nie chodzi o trzy zespoły przystankowe tylko o trzy przystanki znajdujące się na ulicy Skoroszewskiej - jeden przy skrzyżowaniu Skoroszewskiej i Tomcia P. (dwa pozostałe w tym zespole będą już na Tomcia Palucha) plus do tego dwa przystanki na Skoroszewskiej przy Prystora - normalna sprawa w przypadku skrzyżowań - przystanki w różne strony :)

weteran
weteran

Wczoraj mi się niestety pdf nie otworzył, więc bazowałam tylko na słowie pisanym i wydawało mi się, że 3 przystanki (nawet biorąc pod uwagę obie strony) na tak krótkim odcinku, to dużo. Na tych planach pokazana jest Skoroszewska aż do Starodęby. Czy ten projekt przebudowy będzie obejmował cały ten odcinek? Bo już się trochę pogubiłam.

weteran
weteran

takie mam wrażenie, że cały odcinek aż do Starodęby vel Tomcia Palucha (jak to tam nazwą)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]