Aktualności
Wrzesień miesiącem konsultacji społecznych o Centrum Lokalnym „Niedźwiadek”
1 września 2016 czwartek
grafika

Wrzesień to miesiąc, w którym zaczynamy działania dotyczące Centrum Lokalnego „Niedźwiadek” (okolice Centrum Handlowego Spółka Kupców Ursus, Parku Hassów i Hassanki). Przyjdź na spotkanie informacyjne i dowiedz się, na czym polega proces tworzenia Centra Lokalnego. Weź udział w warsztatach konsultacyjnych i pomóż nam zaprojektować przyjazną przestrzeń dla mieszkańców Ursusa Niedźwiadek. Odwiedź punkt konsultacyjny, w którym zobaczysz makietę omawianego terenu i wypowiedz się, jak jeszcze można tę przestrzeń zmienić.

Dom Kultury Miś, ul. Zagłoby 17
- 14 września (środa), godz. 17:00 - 19:00 - spotkanie informacyjne
- 16 września (piątek), godz. 17:00 - 20:00 - warsztaty konsultacyjne
- 17 września (sobota), godz. 10:00 - 13:00 - warsztaty konsultacyjne
- 27 października (czwartek), godz. 17:00 - 19:00 - spotkanie podsumowujące konsultacje społeczne

Odwiedź Terenowy Punkt Konsultacyjny przy ul. S. Wojciechowskiego (przed bramą Parku Hassów), w którym zobaczysz makietę omawianego terenu i wypowiedz się, jak można jeszcze zmienić te przestrzeń.

Terminy spotkań
- 23 września (piątek), godz. 16:00 - 20:00 (+ spacer konsultacyjny - od godz. 16:00 do godz. 17:30)
- 24 września (sobota), godz. 10:00 - 14:00
25 września (niedziela), godz. 10:00 - 14:00

W dniach 4 - 25 września przekaż swoje sugestie na adres: ursus.konsultacje@um.warszawa.pl
Konsultacje trwają do 25 września 2016 r.

Dzień otwarty w „Miasteczku ruchu drogowego” w Ursusie
1 października 2016 sobota
grafika

W sobotę, 1 października (w godzinach 9:00 – 15.00) w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczne dziecko na drodze”, zapraszamy najmłodszych mieszkańców Ursusa wraz z rodzicami do „Miasteczka ruchu drogowego”, zlokalizowanego na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 przy ul. gen. K. Sosnkowskiego 10.

W trakcie dnia otwartego zajęcia będzie prowadzić pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Obejmować one będą:

  • doskonalenie jazdy na rowerze,
  • instruktaż i zasady poruszania się po drogach publicznych dla kierujących rowerami,
  • złożenie egzaminu uprawniającego do otrzymania karty rowerowej (dotyczy uczniów szkół podstawowych, którzy ukończyli 10 lat).

Organizatorzy: Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie oraz Szkoła Podstawowa nr 14.

Wstęp wolny.

Na wydarzenie zapraszają: przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski oraz burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska.

Budki dla ptaków w Ursusie – realizacja projektu Budżetu Partycypacyjnego
23 września 2016 piątek
grafika

Zapraszamy na wspólne wieszanie budek dla ptaków. W poniedziałek, 26 września spotkajmy się w Parku Czechowickim i wspólnie zróbmy coś dobrego dla ptaków – naszych sąsiadów. Zaczynamy o godz. 9.00. W przerwie o godz. 13:00 planowany jest obiad z kuchni polowej.

Przewidujemy wiele atrakcji: składanie, impregnowanie i malowanie ptasich domów interesujący wykład ornitologa, wspólne wieszanie budek na drzewach oraz gry i zabawy dla dzieci. Zakończenie akcji ok. godziny 15.00. Bądź na pTAK!

Organizator: Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy
Wykonawca projektu: Stowarzyszenie Ptaki Polskie
Projekt zrealizowany w ramach II edycji Budżetu Partycypacyjnego m.st. Warszawy.

Nowe przedszkole w Parku Achera
3 października 2016 poniedziałek
grafika

W dniu 3 października 2016r. w poniedziałek o godz. 6:30 rozpocznie pracę nowe przedszkole w Parku Achera. Placówka będzie pracowała w dni powszednie w godz. 6:30- 18:00. Szczegółowych informacji udziela dyrektor Przedszkola nr 194 pani Renata Trzepizur tel. kont. 22 667-43-44.

Zapraszamy do galerii - Nowe przedszkole w Parku Achera

Ursus pamięta o sowieckiej agresji na Polskę w 1939r.
16 września 2016 piątek
grafika

Dzisiaj, 16 września, w przeddzień 77 rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 roku, przy pomniku przy ul. Cierlickiej w Ursusie odbyły się oficjalne uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Konsekwencje agresji sowieckiej były znaczące dla wielu obywateli Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej. Czekały na nich więzienia, obozy pracy przymusowej oraz zsyłki na Syberię lub do Kazachstanu. Symbolem tej gehenny wielu tysięcy rodaków stał się Katyń – miejsce mordu polskich oficerów z obozu w Starobielsku. – powiedziała burmistrz Dzielnicy Urszula Kierzkowska - Ofiarą nieludzkiego systemu eksterminacji tylko z samych Kresów Wschodnich padło w latach 1939-1941 około 150 tysięcy jeńców polskich oraz około 600 tysięcy ludności cywilnej. Niestety kolejne represje czekały Polaków w 1944, kiedy to na tych terenach znowu pojawiła się Armia Czerwona. Bo bycie Polakiem w stalinowskiej Rosji wymagało często oddania życia za Ojczyznę.

W obchodach uczestniczyli radni Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, delegacje organizacji społecznych i kombatanckich oraz przedstawiciele placówek oświatowych z terenu dzielnicy Ursus. Pochód otwierał sztandar Związku Sybiraków - Warszawa, ponieważ 17 września, obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka. Przypada on w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę.

Zapraszamy do galerii - Ursus pamięta o sowieckiej agresji na Polskę w 1939r.

Pożegnanie Lata
12 września 2016 poniedziałek
grafika

W minioną sobotę wspólnie z mieszkańcami Ursusa świętowaliśmy tegoroczne Pożegnanie Lata w Parku Czechowickim.
Imprezę o wieloletniej tradycji otworzyła burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska oraz zastępca burmistrza Kazimierz Sternik. Pierwszym wydarzeniem był konkurs na najładniejszy latawiec, który swoim charakterem skierowany był do najmłodszych mieszkańców dzielnicy.
Kulminacją imprezy były wspaniałe występy artystów w czechowickiej muszli koncertowej. Jako pierwsza swój występ rozpoczęła lubiana przez mieszkańców Warszawy Halina Frąckowiak. Za raz po niej wystąpił zespół Piękni i Młodzi a na zakończenie zagrała gwiazda wieczoru zespół KOMBII. Atmosfera panująca na imprezie była wyjątkowa a publiczność bawiła się doskonale domagając się po każdym występie artystów bisów i wspólnego śpiewania.
Kochani, dziękujemy, że byliście razem z nami i zapraszamy serdecznie za rok.

Zapraszamy do galerii - www.ursus.warszawa.pl/index.php?dzial=galeria&rok=2016&gal=Pozegnanie%20lata  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!