Aktualności
Czasowe zamknięcie placu zabaw przy ul. Dzieci Warszawy 42
20 października 2017 piątek
grafika

W terminie od 23 października do 1 grudnia br. plac zabaw przy ul. Dzieci Warszawy 42 będzie zamknięty w związku z budową sieci ciepłowniczej przez firmę Veolia.

Wyrzuć to... do właściwego kosza!
20 października 2017 piątek
grafika

Od 1 stycznia 2019 pojawia się nowa kategoria śmieci – odpady BIO (kuchenne). Jak zorganizować ich odbiór? W jakich miesiącach odbierać z posesji odpady zielone (trawę, liście)? W czym gromadzić śmieci w domach i budynkach wielorodzinnych? Pojemniki czy worki? Duże czy małe?

Poza tymi kwestiami, zmieni się jeszcze kilka innych zasad, co wynika z konieczności dostosowania się do nowych zasad określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2017 r. poz. 19) sprawdź >>>Podpowiedz nam, jak poinformować Ciebie i twoich sąsiadów, żeby wyrzucanie śmieci było proste i wygodne.

Zaczynamy konsultacje społeczne nowych zasad selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i zapisów Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta stołecznego Warszawy. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniach konsultacyjno-informacyjnych, których terminy przedstawiamy poniżej oraz do zgłaszania uwag mailem na odpady@um.warszawa.pl .

Konsultacje trwają do 23 listopada 2017r.

Jak można wziąć udział w konsultacjach:

Zgłoś uwagi mailem na odpady@um.warszawa.pl

Przyjdź na spotkanie w wybranej lokalizacji – spotkania są ogólnomiejskie (zawsze w godz. 18:00 – 20:00):
+Targówek, 27.10 (czwartek), Urząd Dzielnicy Targówek, ul. L. Kondratowicza 20
- Śródmieście, 6.11 (poniedziałek), Warsztat Warszawski, Pl. Konstytucji 4
- Ursynów, 8.11 (środa), Urząd Dzielnicy Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej 61
- Bielany, 9.11 (czwartek), Urząd Dzielnicy Bielany, ul. S. Żeromskiego 29
- Praga-Południe, 20.11 (poniedziałek), Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
- Wawer, 21.11 (wtorek), Urząd Dzielnicy Wawer, ul. Żegańska 1
- Białołęka, 22.11 (środa), Urząd Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197
- Mokotów, 23.11 (czwartek), Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21

Wieczór laureatów konkursu „Wszyscy czytają Conrada”
18 października 2017 środa
grafika

18 października 2017 roku w Domu Kultury „Kolorowa” odbył się uroczysty Wieczór Laureatów połączony z wręczeniem nagród Konkursu „WSZYSCY CZYTAJĄ CONRADA” organizowanego przez Dom Kultury „Kolorowa” Ośrodka Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy we współpracy ze Szkołą Językową Play&Say Academy.
W tym roku przypada 160. rocznica urodzin pisarza.

W konkursie pod patronatem Urszuli Kierzkowskiej – Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy wzięło udział 80 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych:
kategoria I – 14-17 lat
kategoria II – od 18 lat

W czasie wieczoru wręczono nagrody i wyróżnienia. Pierwsze miejsca zajęli w poszczególnych kategoriach:
- Bartosz Kulczycki- I nagroda (kategoria wiekowa 14-17 lat; prezentacja w języku polskim i angielskim)
- Patryk Budkowski- I nagroda (kategoria wiekowa od 18 lat;, prezentacja w języku polskim)
-Natalia Legień - I nagroda (kategoria wiekowa od 18 lat;, prezentacja w języku angielskim)

W załączeniu informacja organizatora o nagrodzonych laureatach – plik PDF

Zapraszamy do galerii: Wieczór laureatów konkursu „Wszyscy czytają Conrada”

Zdobądź nowe stypendium artystyczne m.st. Warszawy
15 listopada 2017 środa
grafika

Zdobądź nowe stypendium artystyczne m.st. Warszawy - 2 miliony złotych dla twórców z dorobkiem i debiutantów

Do środy, 15 listopada zapraszamy wszystkich chętnych zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w Warszawie do składania wniosków o przyznanie stypendium artystycznego na 2018 rok. Wyniki naboru poznamy w styczniu przyszłego roku.

Stypendia artystyczne m.st. Warszawy przyznawane są od 2009 r. osobom, które poprzez działalność w różnych obszarach twórczości przyczyniają się do upowszechniania i wzbogacania szeroko rozumianej kultury. System stypendialny pozwala realizować artystyczne projekty najbardziej obiecującym i oryginalnym twórcom niereprezentującym żadnej instytucji czy organizacji pozarządowej. Miasto Stołeczne Warszawa wsparło finansowo dotychczas 224 twórców na kwotę 4,5 miliona złotych.

- Różnorodność artystyczna i potencjał warszawskich twórców są z całą pewnością wizytówką stolicy. Stypendia artystyczne, które przyznajemy od blisko 10 lat to ważny instrument wsparcia twórców działających poza instytucjami kultury czy organizacjami pozarządowymi. Dlatego też znacząco dofinansowaliśmy budżet stypendiów artystycznych, który zwiększył się do 2 milionów złotych – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Istotna dla stypendystów zmiana to podwyższenie kwoty stypendium z dwóch i pół do czterech tysięcy złotych. W latach ubiegłych przyznawano stypendia średnio 25 osobom rocznie. W 2018 roku wsparcie otrzyma ok. 50 stypendystów.

Najważniejsze zmiany w nowej procedurze stypendialnej to nowy, czytelniejszy regulamin stypendialny określający kryteria oceny działań twórczych opisanych we wniosku o stypendium i wydłużony do 15 listopada termin składania wniosków. W nowym regulaminie uwzględniono i doprecyzowano ponadto przedmiot i charakter projektu stypendialnego z podziałem na dziedziny (film, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, taniec, teatr, sztuki wizualne, upowszechnianie kultury) oraz kategorie wnioskodawców (debiutanci lub twórcy z dorobkiem). Przy wprowadzaniu zmian w dotychczasowym systemie przyznawania stypendiów wykorzystano rekomendacje zespołu badaczy, zebrane w dokumencie „Rozwój potencjału twórczego i wsparcie twórców” oraz dotychczasowe doświadczenia stypendystów i ekspertów oceniających wnioski stypendialne.

Nowa uchwała stypendialna weszła w życie 13 października 2017 roku. Szczegółowe informacje o nowych procedurach, nowy regulamin oraz nowy wzór wniosku są dostępne na stronie kulturalna.warszawa.pl . Odpowiedzi na pytania udziela Wydział Dziedzictwa i Współpracy Zagranicznej pod nr telefonu 22 44 30 354 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej - stypendia_artystyczne@um.warszawa.pl .

Więcej na stronie http://www.kulturalna.warszawa.pl/stypendia-artystyczne.html .

Ćwiczenia ewakuacji w SP Nr 2 w Ursusie
18 października 2017 środa
grafika

W środę, 18 października odbyły się ćwiczenia ewakuacji w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ursusie. W ćwiczeniach uczestniczyli: Straż Pożarna, Policja i Straż Miejska. W roli obserwatorów uczestniczyli przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa i Zarządzanie Kryzysowego - Delegatury Ursus. Wnioski z poprzednich ćwiczeń w postaci użycia tury oraz kamizelek odblaskowych dla osób funkcyjnych zastosowane podczas tegorocznych ćwiczeń. Aktualne wnioski zostaną uwzględnione podczas zaplanowanych następnych ćwiczeń.

Zapraszamy do galerii: Ćwiczenia ewakuacji w SP Nr 2 w Ursusie

Rozbudowa placu zabaw przy ul. Obrońców Helu
18 października 2017 środa
grafika

Plac zabaw przy ul. Obrońców Helu jeszcze w tym roku zostanie powiększony. Obiekt zyska nowa nawierzchnię i dodatkowe atrakcje.

Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie nowych nawierzchni utwardzonych, wodoprzepuszczalnych, wykonanie nowych nasadzeń szaty roślinnej, remont ławek, montaż nowego urządzenia - kopuły wspinaczkowej oraz prace rozbiórkowe i montażowe.

W spotkaniu z wykonawcą, podczas którego podpisano umowę wzięli udział: burmistrz Urszula Kierzkowska oraz zastępcy burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik. W rezultacie modernizacji plac powiększy się o ok. 150 metrów. Umowa opiewa na 160 tys. zł i ma zostać zrealizowana do końca br.

Zapraszamy do galerii: Rozbudowa placu zabaw przy ul. Obrońców Helu

Ogłoszenie o przetargu - ul. Baranowska 17
17 października 2017 wtorek

W dniu 12 października 2017 r. zostało podpisane przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy zarządzenie nr 1642/2017 w sprawie ogłoszenia przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż części nieruchomości gruntowej niezabudowanej, położonej w Warszawie w dzielnicy Ursus przy ul. Baranowskiej 17, oznaczonej jako działka ewidencyjna nr 71/1 o powierzchni 753 m2 w obrębie 2-11-08.

Wyciąg z ogłoszenia o przetargu ukaże się w dzienniku „Rzeczpospolita” w dniu 17 października br., a w dniu 18 października br. ukaże się informacja o ogłoszeniu przetargu.

Termin licytacji wyznaczony został na dzień 18 grudnia 2017 r. o godz. 10.00.

Do pobrania - Ogłoszenie o przetargu

Link - Nieruchomości miejskie  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2017, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!