Aktualności
Przed nami Disco Ursus 2017
22 maja 2017 poniedziałek
grafika

Przed nami kolejna impreza w rytmach Disco. Tym razem w sobotę, 3 czerwca w parku Czechowickim, wystąpią znani i lubiani wykonawcy tacy jak BOYS, Renata Dąbkowska i Zespół Dystans, Zespół Muzyczny DEFIS oraz Playboys. Początek koncertu o godz. 17.00

Na imprezę zapraszają przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski oraz burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska.

Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny

Rozbudowa „Gąski Balbinki”
4 maja 2017 czwartek
grafika

Rozpoczęła się rozbudowa przedszkola nr 200 „Gąski Balbinki” w Ursusie, przy ul. Balbinki 1. W ramach inwestycji wartej blisko 8 mln zł zostanie wybudowane nowe skrzydło obiektu, a istniejący budynek przejdzie gruntowną modernizację.

Zakończenie robót zaplanowano na połowę 2018 roku. Inwestycja zakłada wybudowanie nowej części budynku wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu, budową miejsc postojowych, przebudową chodników i zjazdu z drogi publicznej oraz inną niezbędną infrastrukturą techniczną. W rezultacie prowadzonych prac z pięciu do ośmiu zwiększy się liczba oddziałów przedszkolnych dla dzieci w wieku 3-6 lat, poprawi się standard i funkcjonalność obiektu, który zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Docelowo placówka pomieści 200 dzieci oraz ok. 40 osób personelu. Nowe skrzydło budynku będzie miało nowoczesną formę architektoniczną, dwie kondygnacje i częściowe podpiwniczenie. Pomieści 3 dodatkowe oddziały. Dla każdego z nich zaplanowano osobny zestaw pomieszczeń składający się m.in. z sali zajęć i łazienki. Dwa oddziały zostaną dodatkowo wyposażone w odrębną sypialnię. W każdej sali oddziałowej przewidziano kącik zabaw – labirynt, wykonany jako pełna, stała, wielopoziomowa zabudowa typu meblowego. W nowym skrzydle przewidziano także hol ogólny na każdej kondygnacji, salę gimnastyczną z możliwością organizacji imprez i uroczystości, hol – poczekalnię dla rodziców oraz część administracyjną, zaplecze sanitarne, szatnie, pomieszczenia socjalne, gospodarcze oraz techniczne.

Przebudowa istniejącej części placówki pozwoli na obsługę większej liczby oddziałów przedszkolnych i poprawi układu komunikacji wewnętrznej. Istniejący taras zostanie zabudowany ogrodami zimowymi, przyległymi do sal zajęć. Po zakończeniu prac powierzchnia całkowita budynku wzrośnie z obecnych 1279 m kw. do ponad 3000 m/kw.

Zmiany dotyczące adresów mailowych Radnych urzędu
22 marca 2017 środa

Wydział Informatyki dla Dzielnicy Ursus informuje, że z dniem dzisiejszym doszło do zmiany adresów email radnych naszej dzielnicy. Do zapoznania się z nowymi adresami zapraszamy pod link - www.ursus.warszawa.pl/radni/2014-2018

Gala „Ośmiu Wspaniałych”
25 maja 2017 czwartek
grafika

W Teatrze Komedia odbyła się XXIV Stołeczna Edycja Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. W trakcie wydarzenia wręczono także nagrody w konkursie „Ósemeczki”. Wśród ośmiu laureatów konkursu „Ośmiu Wspaniałych” jest Julia Więcławska – uczennica Gimnazjum nr 131 im. K. K. Baczyńskiego. Natomiast wyróżnienie wśród ”Ósemeczek” odebrała Weronika Bylica ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II.

Władze Dzielnicy na uroczystości były reprezentowane przez zastępców burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Wiesława Krzemienia i Kazimierza Sternika.

Wyróżnionym laureatkom gratulujemy.

Zapraszamy do galerii - Gala „Ośmiu Wspaniałych”

Lato w Mieście 2017
23 maja 2017 -
31 sierpnia 2017
grafika

Wolny czas podczas wakacji (26.06.2017 – 31.08.2017r.) dzieci i młodzież mogą spędzić na różnych zajęciach w czterech szkołach podstawowych na terenie dzielnicy Ursus. Wakacyjne placówki edukacyjne funkcjonują od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 17:00 lub w godzinach dostosowanych do potrzeb środowiskowych. Warunki uczestniczenia ucznia w WPE to: posiadanie legitymacji szkolnej z warszawskiej szkoły lub stałe zamieszkanie (zameldowanie) w Warszawie, złożenie Karty Uczestnika, uiszczenie opłaty za wyżywienie w wysokości 7 zł dziennie – ciepły posiłek. Z opłat za posiłki zwolnione są dzieci korzystające z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków w ciągu roku szkolnego na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej, na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły. Program w wakacyjnych placówkach edukacyjnych opracowywany jest indywidualnie w każdej jednostce. W akcji Lato w Mieście uczestniczą także domy kultury, biblioteki, pływalnie ora świetlice: „Stokrotka”, „Klub u Edmunda”.

Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież. Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach programu są bezpłatne. Zapisy w szkołach.

Do pobrania program Lata w mieśice 2017 - plik .xls

grafika

W najbliższą sobotę 27 maja zapraszamy wszystkich mieszkańców Ursusa i nie tylko do Parku Czechowickiego. Start imprezy o godzinie 16.00
- godz. 16:00 – Koncert zespołu IMEO
- godz. 17:00 – V bieg uliczny „Ursus biega”
- godz. 18:15 – Koncert Zespołu wokalnego pracowników Urzędu Dzielnicy Ursus
- godz. 19:00 – 21:30 – Potańcówka prowadzona przez Bogdana Borowskiego oraz zespołu muzycznego FORTE

Na imprezę zapraszają przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski oraz burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska.

„Wolontariat międzynarodowy – Alternatywa na wakacje… i nie tylko!”
30 maja 2017 wtorek
grafika

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pn. „Wolontariat międzynarodowy – Alternatywa na wakacje… i nie tylko!”, który odbędzie się we wtorek 30 maja br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Stowarzyszenia Promocji Wolontariatu.
Więcej informacji w załączony pliku pdf.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2017, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!