Aktualności
Zmiany dotyczące adresów mailowych Radnych urzędu
22 marca 2017 środa
grafika

Wydział Informatyki dla Dzielnicy Ursus informuje, że z dniem dzisiejszym doszło do zmiany adresów email radnych naszej dzielnicy. Do zapoznania się z nowymi adresami zapraszamy pod link - www.ursus.warszawa.pl/radni/2014-2018

Ruszyły zapisy do „Biegu Ursusa”
21 kwietnia 2017 piątek
grafika

Tegoroczna V edycja Veolia Ursus Biega 2017 została wzbogacona o nowe elementy. Uczestnicy będą mogli wybrać odpowiedni dystans w zależności od swoich możliwości. Można się zapisać na bieg na 5km, 10km (dwie pętle), bieg z elementami Cross Fit oraz 5 km dystans dla fanów Nordic Walking.

Start i koniec biegu zaplanowano się w Parku Czechowickim. Początek imprezy w sobotę, 27 maja 2017 roku o godzinie 17:00. Więcej informacji pod adresem - www.ursusbiega.pl

Zapisy na stronie https://www.protimer.pl/bio/331/v-edycja-veolia-ursusbiega-2017"
Zapraszamy.

XIII Dzielnicowy Konkurs Ekologiczny „Ursus - moja ojcowizna"
21 kwietnia 2017 piątek
grafika

W Zespole Szkół nr 80 odbył się konkurs pod hasłem „Ursus - moja ojcowizna”. To już 13 edycja tego wydarzenia. Reprezentanci 4 placówek oświatowych z terenu dzielnicy odpowiadali na pytania związane m.in. z Ursusem oraz historią fabryki ciągników. W inauguracji uczestniczył m.in. zastępca burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień. Pomysłodawca i organizatorem konkursu jest p. Irena Jarzębak.

Zaprasamy do galerii: XIII Dzielnicowy Konkurs Ekologiczny „Ursus - moja ojcowizna"

226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja przez Sejm Czteroletni
24 kwietnia 2017 poniedziałek
grafika

W środę, 3 maja w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy odbędą się uroczystości 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja przez Sejm Czteroletni.

Początek uroczystości - godz. 10.30.

W programie: złożenie kwiatów, zapalenie zniczy, przemówienie Burmistrza oraz wspólna modlitwa. W uroczystości wezmą udział poczty sztandarowe ze wszystkich szkół z terenu dzielnicy oraz organizacji kombatanckich.

O godz. 11:00 - Msza św. w intencji Ojczyzny kościół p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP z udziałem pocztów sztandarowych. Po Mszy św. Koncert okolicznościowy.

Na uroczystości zapraszają: przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski i burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska. WSTĘP WOLNY.

Inauguracja Konkursu Piosenki Ekologicznej 2017
20 kwietnia 2017 czwartek
grafika

W przedszkolu nr 413 przy ul. Górna Droga 10 zainaugurowano VII edycję Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Ekologicznej 2017 pod hasłem: „Okaż kulturę i chroń naturę”. Gośćmi wydarzenia byli: zastępca burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Wiesław Krzemień oraz radna Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, przewodnicząca komisji oświaty Wanda Kopcińska.

- Konkurs to wspaniała okazja dla dzieci na zaprezentowanie swoich umiejętności muzycznych. Dzięki takim inicjatywom, wśród dzieci rozwija się także poczucie odpowiedzialności za ochronę środowiska, a także popularyzuje odpowiednie postawy proekologiczne – podkreślił podczas inauguracji konkursu zastępca burmistrza Wiesław Krzemień.

Zaprasamy do galerii: Inauguracja Konkursu Piosenki Ekologicznej 2017

Ursus – bezpieczna dzielnica
18 kwietnia 2017 wtorek
grafika

Wyniki najnowszej analizy Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy potwierdzają, że Ursus jest jedną z bezpieczniejszych dzielnic Warszawy. W dzielnicy, która liczy niemal 60 tys. zameldowanych mieszkańców oraz około 10 tys. mieszkańców bez meldunku, według danych Policji w roku 2016 zarejestrowano 913 przestępstw i 3 532 wykroczenia.

Wśród przestępstw dominują kradzieże, co niestety dotyczy przede wszystkim nowych osiedli. Można zauważyć, że Osiedle Niedźwiadek już nie jest statystycznie najbardziej zagrożonym osiedlem w Ursusie. Wraz z intensywnym wzrostem liczby mieszkańców na czoło tych niechlubnych statystyk wysuwa się osiedle Skorosze.

Wraz z coraz szerszą działalnością gospodarczą i budowlaną rośnie też liczba włamań. Ale najważniejsze, że Ursus jest na ostatnim miejscu w Warszawie w statystyce tzw. poważnych przestępstw. W 2016 r. skradziono na naszym terenie tylko 28 samochodów. Doszło do zaledwie 8 rozbojów i kradzieży rozbójniczej oraz 2 pobić.

Coroczna analiza stanu bezpieczeństwa uwzględnia informacje Policji, Straży Miejskiej oraz mieszkańców naszej dzielnicy uczestniczących w ogólnomiejskim programie „Bezpieczne osiedle”. Program ten służy pozyskiwaniu wiedzy na temat niepokojących tendencji, jakie pojawiają się w poszczególnych obszarach naszej dzielnicy. Na tej podstawie we właściwe miejsca kierowane są dodatkowe patrole Policji. W następstwie zawieranych umów pomiędzy Komendantem Stołecznym Policji i Prezydentem Warszawy, funkcjonariusze Policji mogą w czasie wolnym od swoich codziennych zadań podejmować dodatkowe służby, za które płaci im Prezydent Miasta. Są to patrole wyłącznie piesze. Do tendencji, które niepokoją władze dzielnicy, należy problem narastającej liczby wykroczeń w ruchu drogowym. W wyniku ogromnego przyrostu samochodów kierowcy w Ursusie dopuścili się w ubiegłym roku aż 5 261 wykroczeń. Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, czy zakłócanie porządku publicznego to ok. 3 tys. zdarzeń.

a podkreślenie zasługuje mała tolerancja funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej wobec osób nietrzeźwych i awanturujących się. Na tle innych dzielnic liczba nałożonych mandatów karnych w stosunku do liczby podejmowanych interwencji jest wyraźnie wyższa. Prawdą jest, że mieszkańcy innych dzielnic mogą nam zazdrościć wyższego poziomu bezpieczeństwa, ale przecież przestępstw i wykroczeń powinno być jak najmniej. Władza, we współpracy z obywatelami, ma obowiązek ciągłych starań i zabiegów o poprawę bezpieczeństwa. Cieszy, że takie deklaracje są składane podczas rutynowych debat z udziałem szefów służb dbających o bezpieczeństwo mieszkańców Ursusa.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2017, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!