Aktualności
Maraton Pisania Projektów do Budżetu Obywatelskiego
29 maja 2019 środa
grafika

W najbliższą środę (29 maja) odbędzie się Maraton Pisania Projektów do Budżetu Obywatelskiego (Urząd Dzielnicy Ursus, sala 100 na I piętrze).
Na spotkaniu pracownicy urzędu doradzą i wesprą w napisaniu dobrych projektów z każdej dziedziny: infrastruktura, ochrona środowiska, sport, kultura, sprawy społeczne, edukacja. Masz pomysł na projekt, ale potrzebujesz wsparcia? Przyjdź koniecznie! Zrobimy to razem!

Utrudnienia w ruchu – 25 maja 2019 r.
26 maja 2019 niedziela
grafika

Szanowni Państwo
Uprzejmie informujemy, że w związku z organizowanym jutro tj. 25 maja 2019 r. biegiem w ramach VII edycji Veolia Ursus Biega, część ulic zostanie zamknięta w godzinach 16:50 – 18:20.
Bardzo prosimy wszystkie osoby zmotoryzowane o zapoznanie się z mapą biegu, pokazującą, które ulice zostaną zablokowane.
Start biegu o godzinie 17:00.
Z góry przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.
Więcej informacji na temat biegu: http://ursusbiega.pl/

EKOpark doceniony
23 maja 2019 czwartek
grafika

Otwarcie I etapu EKOparku to ważne wydarzenie dla naszej dzielnicy, ale także całej Warszawy. Inwestycja ta została doceniona przez mieszkańców, a osiągnięte efekty wywarły pozytywne wrażenie na osobach pełniących ważne funkcje państwowe. Gratulacje dla osób pracujących przy realizacji EKOparku złożyła na ręce burmistrza Bogdana Olesińskiego, Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzata Kidawa-Błońska.

EKOpark już dostępny
23 maja 2019 czwartek
grafika

Nasza dzielnica kojarzona jak dotąd głównie z przemysłem, wyznacza nowe trendy w zagospodarowaniu terenów zieleni miejskiej! W środę 22 maja br. o godzinie 11:00 odbyła się uroczystość oddania do użytku I etapu budowy EKOparku, który powstał na działkach o powierzchni ponad 3,3 ha, położonych wzdłuż ulicy Gierdziejewskiego na odcinku od ulicy Czerwona Droga do ulicy Stanisława Leszczyńskiego.

„EKOpark to inicjatywa Wydziału Ochrony Środowiska dzielnicy Ursus. Oczywiście autorów tego sukcesu jest wielu i cieszę się, że ten pomysł udało zaszczepić się w mieście. Inwestycję w dużej mierze zrealizowaliśmy dzięki funduszom unijnym. Na naszych oczach rośnie nowy Ursus i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się oddać cały park do użytku mieszkańców ” – powiedział Bogdan Olesiński Burmistrz Dzielnicy Ursus.

W parku zastosowane zostały innowacyjne rozwiązania oraz elementy pochodzące z recyklingu. Do oświetlenia użyto latarni zasilanych energią odnawialną z ogniw fotowoltaicznych, a woda z całego parku gromadzona jest dzięki systemowi niecek bioretencyjnych. Dodatkowym atutem obiektu jest ścieżka edukacyjno-przyrodnicza. Na terenie parku nie zabrakło również miejsc do rekreacji, takich jak plac zabaw, siłownia plenerowa czy łąki piknikowe.

W uroczystości otwarcia wzięli udział także zastępcy burmistrza – Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, dyrektorka i koordynatorka ds. Zrównoważonego Rozwoju i Zieleni m.st Warszawy Justyna Glusman, radni dzielnicy Ursus - Wanda Kopcińska, Aneta Wachnicka, Tomasz Dąbrowski i Dawid Kacprzyk, przedstawiciele Komisji Budżetu i Finansów m.st. Warszawy, Zarządu Zieleni, Biura Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju oraz biura Ochrony Środowiska, pracownicy urzędu dzielnicy Ursus i mieszkańcy.

Wydarzenie zostało zwieńczone symbolicznym nasadzeniem zieleni i spacerem po ścieżce edukacyjno-przyrodniczej przy udziale uczniów z Eko Klubu Szkoły Podstawowej nr 2 w Ursusie, prowadzonego przez Panią Irenę Jarzębak.

Zapraszamy do galerii - EKOpark już dostępny. Fotografie wykonali Waldemar Sokołowski i Rafał Motyl.

Budżet obywatelski wystartował na dobre
20 maja 2019 poniedziałek
grafika

Za nami Spotkanie Otwarcia Budżetu Obywatelskiego w Dzielnicy Ursus. Porozmawialiśmy o nowych zasadach i harmonogramie, jak również wstępnie omówiliśmy propozycje projektów. Mieszkańcy zadali wiele pytań na temat budżetu obywatelskiego i inwestycji w Ursusie, na które odpowiadał burmistrz dzielnicy Bogdan Olesiński i pracownicy Urzędu Dzielnicy.

Zapraszamy do galerii - Budżet obywatelski wystartował na dobre

Zajęcia praktyczne na terenie „miasteczka ruchu drogowego”
25 maja 2019 sobota
grafika

Delegatury BBiZK w Dzielnicy Ursus i Włochy m.st. Warszawy przy akceptacji Władz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Dyrektora SP 14 zapraszają dzieci, które ukończyły 10 lat na zajęcia praktyczne związane z jazdą na rowerze.

W dniu 25 maja br. dzieci będą mogły w obecności opiekunów sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze. Zajęcia zaplanowano w godzinach 9.30 – 14.00 na terenie „miasteczka ruchu drogowego” w Ursusie przy ul. Gen. Sosnkowskiego 12 (SP 14).
Chętni, którzy uznają, że są przygotowani mogą przystąpić za zgodą opiekuna do egzaminu na „kartę rowerową”. Egzamin przeprowadzi doświadczony egzaminator z WORD.
Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest ukończone 10 lat i posiadanie przy sobie legitymacji szkolnej.
Dla wszystkich uczestników edukacji przez zabawę zapewniono drobne upominki.

Ursus Biega oraz Dzień Matki
25 maja 2019 sobota
grafika

W sobotę 25 maja 2019 r. w Parku czechowickim odbędzie się impreza plenerowa z okazji Dnia Matki oraz coroczna impreza Ursus Biega. Postanowiliśmy połączyć siły i zorganizować imprezę sportowo-kulturalną. Dla każdego coś dobrego. Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz wziąć udział w biegu zapraszamy do Parku Czechowickiego na start biegu. Jeśli jednak czujesz, że Twoja kondycja nie jest jeszcze gotowa na taki wysiłek, zapraszamy do Amfiteatru na atrakcje kulturalne. W programie:

16:00 Start imprezy
16.05 koncert zespołu Young Ursus Voices pod kierunkiem Krzysztofa Matuszaka
16.40 rozgrzewka dla uczestników biegu
17:00 Start Biegu
17.05 koncert zespołu Vocale pod kierunkiem Sary May
18:00 rozdanie nagród ursusowskiej Ligi Siatkówki
18.30 rozdanie nagród dla uczestników biegu
19:00 koncert zespołu Kapsell

Na terenie parku odbędą się liczne atrakcje dla dzieci i mam – warsztaty kreatywne tworzenie flower box, animacje, malowanie buziek, stoisko z elegancką biżuterią w tym nagrody niespodzianki dla mam.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2019, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!