Aktualności
Film i pogadanka o bezpieczeństwie pożarowym dla uczniów szkół podstawowych
31 maja 2016 wtorek
grafika

W dniach 29 kwietnia, 4, 6 oraz 30 maja ok. 3 tysięcy uczniów szkół podstawowych w Ursusie obejrzało w kinie OK „ARSUS” film dotyczący bezpieczeństwa pożarowego. Postacie Walta Disneya: Timon i Pumba w przystępny i zabawny sposób przedstawiły dzieciom metody zapobiegania pożarom oraz zasady bezpiecznej ewakuacji – uczniowie dowiedzieli się, co to jest trójkąt spalania, do czego służą i w jaki sposób powinny być obsługiwane czujki przeciwpożarowe, w jaki sposób należy reagować w przypadku pożaru.,

Pogadanka dot. zasad bezpieczeństwa pożarowego została zwieńczona konkursem, zaś wszystkie uczestniczące w spotkaniu dzieci otrzymały upominki. Szkolenie zostało zorganizowane przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Ursusie. Wiązało się to z corocznymi obchodami Dni Ochrony Przeciwpożarowej. Zajęcia z dziećmi prowadzili pracownicy firmy UL (Underwriters Laboratories), która zajmuje się testowaniem urządzeń elektrycznych w zakresie bezpieczeństwa i eksloatacji.

Zakończenie etapu weryfikacji
31 maja 2016 wtorek
grafika

Informujemy, że zgodnie z harmonogramem budżetu partycypacyjnego 2017 Wydziały merytoryczne w Urzędzie Dzielnicy oraz jednostki m.st. Warszawy zakończyły etap weryfikacji szczegółowej projektów Budżetu Partycypacyjnego 2017. Prezentujemy projekty zweryfikowane negatywnie ( tabela nr 1 ) oraz pozytywnie ( tabela nr 2 ).
Kolejnym etapem budżetu partycypacyjnego jest etap losowania kolejności projektów na listach. Losowanie przeprowadzi Zespół ds. budżetu partycypacyjnego 2 czerwca o godz. 17 30 w sali 102 budynku Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.
Po losowaniu rozpocznie się promocja zgłoszonych projektów przez autorów, którzy będą prezentować swoje pomysły na wydarzeniach organizowanych przez Urząd Dzielnicy Ursus. Poniżej prezentujemy terminy imprez, w trakcie których będą przygotowane punkty informacyjne:

- 04.06.16 r. Bieg Ursusa, start 9:00, stadion OSIR- u ul. Sosnkowskiego 3;
- 11.06.16 r. Festiwal Disco Polo, Parku Czechowicki, godz. 17:00-22:00 oraz
- 18.06.16 r. Bieg Niedźwiadka start o 11:00, stadion OSIR- u ul. Sosnkowskiego 3.

Następnie od 14 do 24 czerwca 2016 r. potrwa głosowanie na projekty do budżetu partycypacyjnego. Każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł oddać głos na projekt albo projekty, które jego zdaniem są najbardziej potrzebne. W tym roku zasady głosowania uległy zmianie. Żeby zagłosować papierowo, trzeba kartę przynieść osobiście do jednego z wyznaczonego w naszej dzielnicy punktu do głosowania i pokazać dowód tożsamości.
Dla obszaru Ursus Północ będzie to Urząd Dzielnicy, plac Czerwca 1976 r. nr 1, natomiast dla Ursusa Południowego Acherówka. O godzinach otwarcia punktów do głosowania poinformujemy w późniejszym terminie.
Jeśli w Państwa okolicy są osoby mające problem z poruszaniem się lub nie mają internetu, a są zainteresowane wzięciem udziału w głosowaniu, prosimy przekazać, aby zgłosiły się do koordynatora budżetu partycypacyjnego w Dzielnicy Ursus pod numer (22) 443 61 13 do dnia 3 czerwca 2016 r. Przedstawiciel urzędu odbierze kartę osobiście.

Koncert Laureatów VII Warszawskiego Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej „Zaufaj Panu”
5 czerwca 2016 niedziela
grafika

W dniu 5 czerwca 2016 r. o godzinie 15:00 w Parku Hassów, podczas festynu szkolno-parafialnego odbędzie się Koncert VII Warszawskiego Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej „Zaufaj Panu”.
W programie festynu: występy laureatów festiwalu, kiermasze i atrakcje dla dzieci i dorosłych.
O godzinie 18:00 w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. Wojciechowskiego 32, odbędzie się msza święta z udziałem 4 chórów, laureatów Festiwalu, która zakończy uroczystości.
Na Koncert zapraszają: przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski, burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska oraz Szkoła Podstawowa Nr 11 w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy
Wstęp wolny.

Majowe posiedzenie Rady Seniorów
30 maja 2016 poniedziałek
grafika

W poniedziałek, 23 maja w siedzibie Urzędu Dzielnicy odbyło się kolejne posiedzenie Rady Seniorów, w którym uczestniczyli burmistrz Urszula Kierzkowska oraz zastępca burmistrza Kazimierz Sternik.
Na początku spotkania Zarząd zaprezentował zebranym, plany inwestycyjne dla dzielnicy na najbliższe lata. Szczególne zainteresowanie radnych budziła sprawa rozbudowy szkoły przy ul. Konińskiej oraz budowa dróg dojazdowych do wiaduktu przy POW.
Spotkanie było także okazją do rozmowy na tematy ważne dla osób starszych, jak np. kwestia uporządkowania parku Czechowickiego oraz stan i możliwości poprawienia nawierzchni na ul. Regulskiej.

Rozstrzygnięcie konkursu ofert na opracowanie koncepcji Warszawskiego Centrum Lokalnego Niedźwiadek
25 maja 2016 środa

W poniedziałek, 23 maja o godz. 13:00 w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursus odbyło się jawne otwarcie ofert na „Opracowanie wielobranżowej koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Warszawskiego Centrum Lokalnego „Niedźwiadek” o łącznej powierzchni 87 772 m2 na terenie Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy przy jednoczesnym przeprowadzeniu konsultacji społecznych z mieszkańcami”

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła Pracownia projektowa 22 Architekci Sp. z o.o. uzyskując 100 punktów. Szczegóły w pliku PDF ( załącznik )

Ogłoszenie dotyczące zaproszenia do złożenia oferty na przedmiotowe zamówienie zostało opublikowane na stronie Urzędu w dniu 13 maja. Termin złożenia oferty wyznaczono do dnia 23 maja 2016 roku.

Dzień Dziecka w Dzielnicy Ursus
1 czerwca 2016 środa
grafika

Impreza z okazji Dnia Dziecka odbędzie się 1 czerwca w Parku Hassów, przy ul. Wojciechowskiego. Start o godzinie 16:00. Inspiracją tegorocznego wydarzenia będzie świat piratów. W programie wiele atrakcji, m.in. występ zespołu „Siostry Wajs & Stonoga” oraz koncert „Stwora Głodomora”.
Na terenie Parku Hassów organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla całej rodziny, m.in. wioskę piratów, miasteczko Lego, konkursy, gry i zabawy. Na scenie wystąpią „Siostry Wajs & Stonoga”. Najmłodsi zaśpiewają i zatańczą ze Stonogą wspólnie z rodzicami. Dzieci tego dnia poznają także Stwora Głodomora oraz inne postaci z krainy fantazji.

W programie:

16:00 rozpoczęcie imprezy
16.15-16.50 konkursy na scenie
17:00 Zumba
17.30 występ „Siostry Wajs & Stonoga” - pełen pozytywnej energii projekt muzyczny dla dzieci! Dwie siostry Agnieszka i Patrycja śpiewają autorskie piosenki skomponowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Ponad godzina dobrej zabawy, wesołych piosenek. Zespół taneczny STONOGA zachęci do wspólnej zabawy i tańca zarówno najmłodszych, jak i ich opiekunów.
18.30 koncert Stwora Głodomora -„Przyszła pora na Stwora Głodomora! - kto w dzieciństwie lubił Muppety, albo bał się stworów z szafy, powinien zabrać ze sobą dzieci i obejrzeć koncert Stwora Głodomora. To unikalne połączenie postaci lalkowych i wokalistów tworzących rozrywkowe widowisko z nutą dydaktyczną dla widza w każdym wieku. Podczas interaktywnego koncertu poznamy fantastyczne postacie z krainy fantazji. Spektakl powstał przy współpracy Konrada Kony Czarkowskiego ( lalkarza medialnego, twórcy lalek do musicalu Avenue Q ,a także filmu Planeta Singli), grupy wokalnej 4MATION występującej od lat na polskiej estradzie oraz agencji DETE, która zapewnia rozrywkę starszym i młodszym widzom.
19.30 zakończenie imprezy

Na wydarzenie zapraszają: przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski oraz burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska.
Wstęp wolny  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!