Aktualności
Kapsuła czasu - wiadomość dla przyszłych pokoleń
14 września 2018 piątek
grafika

Z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości, Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy zapraszają do wspólnego, radosnego świętowania. Pragniemy uczcić tą znaczącą dla wszystkich Polaków rocznicę w sposób szczególny, tworząc „Kapsułę Czasu”, w której złożymy pamiątki związane z historią i tożsamością dzielnicy oraz przesłanie dla przyszłych pokoleń.

Serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w tworzeniu „kapsuły czasu” i przekazania nam pamiątek, które chcielibyście Państwo pozostawić następnym pokoleniom. Mogą to być zdjęcia, okolicznościowe wydawnictwa, płyty, rysunki, zgromadzone na elektronicznych nośnikach.

Zostaną one złożone w pamiątkowym pojemniku i specjalnie zabezpieczone. Kapsuła zostanie uroczyście zakopana w dniu 05.10.2018 w Eko – Parku przy ul. Gierdziejewskiego.

Bliższych informacji udziela Katarzyna Świtalska – Naczelnik Wydziału Kultury dla Dzielnicy Ursus, tel. 22 443 61 43, email: kswitalska@um.warszawa.pl

Festiwal Oświatowy 2018 „Ursus dla Niepodległej”
20 września 2018 czwartek
grafika

Doroczny Festiwal Oświatowy w Ursusie odbędzie się w sobotę, 22 września br. w Parku Hassów. Wydarzenie rozpocznie uroczysty pochód ulicami dzielnicy dla uczczenia 100-lecia Niepodległości Polski. Pochód wyruszy o godz. 10.00. Dzieci będą niosły 25-metrową flagę Polski. W tym roku hasło przewodnie Festiwalu Oświatowego to: Ursus dla Niepodległej.

W związku z powyższym należy spodziewać się w godz. 10:00 – 13:00 utrudnień komunikacyjnych w obrębie ulic: Wojciechowskiego, Keniga, Orłów Piastowskich, Rakuszanki, Jagiełły, Warszawskiej. Wyżej wymienione ulice wraz z ulicami dojazdowymi będą sukcesywnie zamykane dla ruchu samochodowego.

Podczas Festiwalu przewidziano wiele atrakcji, wśród nich: piknik historyczny z podobozem wojskowym, a w nim warsztaty patriotyczne, jazda na kucu oraz pokaz moździerzy; gra miejska - karta rekruta; koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów ursuskich szkół; specjalne przygotowane wystawy przez szkoły i przedszkola.

ó Na wydarzenie zapraszają: Dariusz Pastor przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, burmistrz Urszula Kierzkowska, zastępcy burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, a także dyrektorzy przedszkoli wraz z przedszkolakami, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych wraz z uczniami z terenu Ursusa.

Utrudnienia w związku z Paradą Niepodległości
20 września 2018 czwartek

Organizatorzy Parady „Ursus dla Niepodległej” uprzejmie informują, że w sobotę, 22 września 2018 roku w godzinach 10:00 – 13:00 nastąpią utrudnienia w komunikacji samochodowej i autobusowej w obrębie ulic: Wojciechowskiego, Keniga, Orłów Piastowskich, Rakuszanki, Jagiełły, Warszawskiej.

W związku z przemarszem kolumny Parady Niepodległościowej wyżej wymienione ulice wraz z ulicami dojazdowymi będą sukcesywnie zamykane dla ruchu samochodowego.

Organizatorzy Parady przepraszają wszystkich mieszkańców dzielnicy Ursus i deklarują, że uczynią wszystko, aby utrudnienia były jak najkrótsze.

Komunikat w sprawie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Walerego Sławka 9
19 września 2018 środa

Informujemy, że wyniki ponownego badania jakości powietrza przeprowadzone przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną są pozytywne.

Oznacza to, że wyniki drugiego pomiaru powietrza wewnętrznego potwierdzają spełnienie norm czystości powietrza. W związku z tym w dniu 20.09.2018 r. /czwartek/ zajęcia lekcyjne będą się odbywać w budynku szkoły według obowiązującego planu.

Wyniki analizy powietrza znajdują się poniżej.

Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Do pobrania: - plik .pdf

I Młodzieżowe Mistrzostwa Warszawy w Pierwszej Pomocy „Wycie Syren”
19 września 2018 środa
grafika

W poniedziałek, 15 października 2018 terenie Miejskich Zakładów Autobusowych przy ul. Włościańskiej oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej przy ul. Słowackiego odbędą się I Młodzieżowe Mistrzostwa Warszawy w Pierwszej Pomocy „Wycie Syren”.

Przed zespołami będzie do wykonania 10 zadań wymagających zarówno wiedzy z pierwszej pomocy przedmedycznej, pożarnictwa oraz sprawności fizycznej i odwagi do działania. Celem zawodów jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności warszawskiej młodzieży z zakresu podstawy programowej przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że udział ww. zawodach pozwoli wzbudzić w nich pozytywną rywalizację do dalszego pogłębiania wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i nie tylko. Czekamy na zespoły 5 osobowe z warszawskich szkół, instytucji oraz organizacji związanych z ratownictwem.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 4 października na adres: mistrzostwa@anikar.pl, Kartę zgłoszeniową i regulamin zawodów znaleźć można na stronie FB Mistrzostw: facebook.com/WycieSyren .

Szczegóły w załączeniu - plik .pdf

Autobusy na Lazurowej
19 września 2018 środa
grafika

Nowe połączenie między Włochami, Ursusem i Bemowem zostanie uruchomione od 1 października. Dzielnice połączy linia 220. Aleją 4 Czerwca 1989 r. pojadą autobusy linii 220, które będą jeździły pomiędzy pętlą Nowe Bemowo a P+R al. Krakowska. Rozkład jazdy w godzinach szczytu umożliwi pasażerom przesiadkę do pociągów Warszawskiej Kolei Dojazdowej na przystanku WKD Opacz.

Oto dokładna trasa linii 220: P+R AL. KRAKOWSKA – al. Krakowska – Szyszkowa – Środkowa – Ryżowa – WKD Opacz – Ryżowa – A. Prystora – Skoroszewska – Dzieci Warszawy – Poczty Gdańskiej – al. 4 Czerwca 1989 roku – Lazurowa – gen. W. Urbanowicza – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO

Autobusy będą jeździły, co 15 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza godzinami szczytu i w weekendy.

Więcej informacji na stronie - http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=2240&c=100&l=1

Mieszkańcy Ursusa wśród zwycięzców 35. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”
19 września 2018 środa
grafika

Podczas uroczystej gali w Amfiteatrze Parku Sowińskiego na Woli, w niedzielę 16 września br., nagrodzono laureatów jubileuszowego 35. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”, w 11 kategoriach.
Wśród warszawiaków, którzy w tym roku zachwycili nas swoją pomysłowością i zaangażowaniem w tworzenie zielonego miasta - Nagrodę Prezydencką w kategorii "Człowiek” odebrali państwo Wiesława i Edmund Więckowscy z ul. Warszawskiej. Natomiast laureatami nagród Towarzystwa Przyjaciół Warszawy zostali: państwo Ewa i Antoni Cylińscy z ul. Królowej Bony w kategorii: „Ogródki przydomowe”; Wspólnota Mieszkaniowa ul. Dzieci Warszawy 25A/B i pan Arkadiusz Kęska w kategorii: „Osiedla mieszkaniowe”, a także Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy w kategorii: „Budynki i tereny ogólnodostępne”.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu.
Więcej informacji na stronie: www.warszawawkwiatach.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/warszawawkwiatach  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2018, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!