Aktualności
Uwaga, upały w Warszawie przez cały tydzień
4 sierpnia 2015 wtorek
grafika

W związku z prognozowanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystąpieniem na obszarze województwa mazowieckiego wzrostem temperatury nawet do 35° C, m.st. Warszawa prosi o zachowanie ostrożności i nie narażanie się na zbytnie nasłonecznienie.
Synoptycy informują, że w tym tygodniu słupek na termometrach podniesie się powyżej trzydziestu stopni. Temperatura maksymalna może osiągnąć w następnych dniach, do 8 sierpnia włącznie, do 35° C.
Upały i wywołane nimi odwodnienie organizmu, może powodować gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia, z zagrożeniem życia włącznie. Na skutki wysokich temperatur szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci.
W związku z tym przypominamy i prosimy mieszkańców miasta, aby:

 • ograniczyli przebywanie w godzinach południowych na nasłonecznionym, otwartym terenie do niezbędnego minimum.
 • nosili nakrycia głowy chroniące twarz i głowę przed nadmiernym nagrzaniem,
 • ubierali luźne ubranie o jasnych kolorach, zakrywające możliwie jak największą powierzchnię ciała,
 • osoby mające problemy z chorobami układu krążenia oraz seniorzy ograniczyli wyjścia z budynków, szczególnie w godzinach 10-15,
 • pili regularnie duże ilości płynów, minimum 2 litry dziennie (najlepiej wody mineralnej, niegazowanej), unikali spożywania alkoholu.
W związku z wyjątkowo wysokimi temperaturami na ulice Warszawy wrócą kurtyny wodne. Będą działy w godzinach największego skwaru w siedmiu lokalizacjach:
 1. Pl. Zamkowym.
 2. Krakowskim Przedmieściu przy pomniku M.Kopernika.
 3. Pl. Trzech Krzyży przy pomniku W.Witosa.
 4. Pl. Konstytucji od strony ul. Waryńskiego.
 5. Pl. Defilad w okolicy skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej.
 6. Ul. Floriańskiej przy bazylice św. Floriana.
 7. Na Płycie Desantu przy ul. Solec (Bulwar Flotylli Wiślanej).
Obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Ursusie
1 sierpnia 2015 sobota
grafika

Przy pomniku położonym przy ul. Cierlickiej uroczyście upamiętniono 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Ursusie. O godzinie 17:00, zawyły syreny. Na chwilę zatrzymali się mieszkańcy Ursusa, jak i innych dzielnic Warszawy. Jak co roku Warszawa symbolicznie pamięta o swoich bohaterach.
Powstanie Warszawskie miało być manifestacja polityczną, która wstrząśnie sumieniem świata. Niestety cele te nie zostały osiągnięte. Straty Polaków w porównaniu z niemieckimi były zdecydowanie większe. Zginęło 180 tys. cywilów m.in. na terenie dawnej fabryki „Ursus” przy ul. Wolskiej. - przypomniała Burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska - Powstanie uchroniło Polskę od losu kadłubowej republiki i było płomieniem, który trwał w pamięci narodu jak iskierka nadziei na wolność. Wolność, którą pokojowo wywalczyliśmy 45 lat później w 1989 r. – dodała.
W obchodach uczestniczyli m.in. Przewodniczący Rady Dzielnicy Henryk Linowski, Radni Dzielnicy Ursus, a także przedstawiciele środowisk kombatanckich, organizacji politycznych i społecznych z terenu Dzielnicy oraz młodzież szkolna.
Wcześniej na cmentarzu przy ul. Rakuszanki władze Dzielnicy Ursus wraz z przedstawicielami organizacji kombatanckich złożyli kwiaty i zapalili znicze na mogiłach powstańczych.
Wieczorem w Amfiteatrze w Parku Czechowickim odbył się koncert "Ursus śpiewa", w trakcie którego zebrani goście przypomnieli sobie (nie)zakazane piosenki Powstania, które wykonał zespół Young Ursus Voices.
Galeria

Konkurs ofert w OSIR Ursus
31 lipca 2015 piątek
grafika

Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Ursus ogłasza konkurs ofert na: Wynajem powierzchni użytkowej wraz z zabudowanym barkiem gastronomicznym w budynku pływalni Skalar przy ul. Sosnkowskiego 3 w Warszawie. Powierzchnia wynajmu: 13 m2. Proponowany okres wynajmu: do 3 lat.
Oferty, w formie pisemnej, należy składać osobiście lub drogą pocztową na adres: Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Ursus, 02-495 Warszawa, ul. Sosnkowskiego 3, e-mail: osir@osirursus.pl
TERMIN SKŁADANIA OFERT UPŁYWA 19 sierpnia 2015 r.
Oferta powinna zawierać:

 1. Nazwę i adres firmy.
 2. Telefon kontaktowy.
 3. Proponowaną cenę brutto czynszu miesięcznego, którą najemca / dzierżawca jest skłonny płacić wynajmującemu.
 4. Okres wynajmu.
 5. Zakres proponowanych usług.
 6. Aktualny dokument dopuszczający do obrotu prawnego właściwego w zakresie objętym konkursem (odpis właściwego rejestru) z adnotacją: „AKTUALNE NA DZIEŃ SKŁADANIA OFERT”.
Informacji w sprawie konkursu udziela Pani Małgorzata Dubińska, tel.: 222501901.

Miejsce dla matek karmiących w Urzędzie Dzielnicy Ursus
31 lipca 2015 piątek
grafika

W Urzędzie Dzielnicy Ursus utworzono specjalne miejsce dla matek karmiących piersią, które przychodzą załatwiać sprawy do Wydziału Obsługi Mieszkańców. Obok znajduje się przewijak dla dzieci.
Z taką propozycją zwróciła się do nas jedna z mieszkanek. Postanowiliśmy szybko zrealizować tę propozycję, by matki odwiedzające Urząd nie czuły dyskomfortu w trakcie karmienia – podkreśliła Burmistrz Dzielnicy Urszula Kierzkowska.
Miejsce do karmienia znajduje się w Wydziale Obsługi Mieszkańców – pomieszczenie nr 10.

Kolejny etap przebudowy rowu U-1 rozpoczęty
29 lipca 2015 środa
grafika

Rozpoczęły się prace nad kolejnym etapem inwestycji, czyli budową suchego zbiornika retencyjnego w dolinie rzeki Raszynka o pojemności 47,98 tys. m³ wraz z rurociągiem przerzutowym doprowadzającym wody opadowe do zbiornika.
Wcześniej zakończono kolejny etap tej inwestycji, czyli przebudowę rowu U-1 na odcinku od ul. Przeciętnej w Pruszkowie do ul. Królewskiej w Regułach.
Planowane zakończenie całej inwestycji - 2017 r. Koszt całej inwestycji to 30,0 mln zł, która jest wspólna inwestycją Dzielnicy Ursus, Gminy Michałowice oraz Pruszkowa i Piastowa, przy finansowym zaangażowaniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (zarządcy Dróg).
Zrealizowanie tego zadania inwestycyjnego zapewni ochronę przeciwpowodziową i możliwość prawidłowego zagospodarowania wód opadowych części terenów Dzielnic m.st. Warszawy - Włochy i Ursus, gminy Michałowice, Piastowa i Pruszkowa, na których postępuje systematyczna urbanizacja. Nastąpi znaczna poprawa stanu technicznego rowu U-1 i budowli z nim związanych.

Zakończenie międzynarodowego Workcampu w ramach „Lata w mieście”
29 lipca 2015 środa
grafika

W Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus, przy ul. Prawniczej 54 odbył się festyn, podczas którego pożegnano wolontariuszy z Hiszpanii, Czech, Austrii, Niemiec, Ukrainy i Polski, którzy w ramach Workcampu przez dwa tygodnie pomagali przy organizacji czasu wolnego dzieci z dzielnicy Ursus. W trakcie warsztatów dzieci poznawały kulturę i język gości z zagranicy.
W spotkaniu uczestniczyli zastępcy burmistrza Dzielnicy Ursus – Wiesław Krzemień oraz Kazimierz Sternik, którzy wręczyli uczestnikom pamiątkowe dyplomy.
Workcamp został zorganizowany dzięki współpracy Integracyjnego Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży „Stokrotka” z poznańską filią międzynarodowej organizacji Service Civil International (SCI) Jeden Świat. Więcej informacji o możliwościach wyjazdów na europejski wolontariat można znaleźć na stronie: http://jedenswiat.org.pl/
Zapraszamy do galerii - www.ursus.warszawa.pl/galerie  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!