Aktualności
72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – zapowiedź uroczystości w Dzielnicy Ursus
21 lipca 2016 czwartek
grafika

W poniedziałek, 1 sierpnia o godz. 17:00 zawyją syreny, zatrzymają się samochody oraz staną piesi by w ten symboliczny sposób oddać cześć powstańcom warszawskim, a także cywilnym mieszkańcom stolicy. Tego dnia także w Ursusie przy pomniku przy ul. Cierlickiej zostanie uroczyście upamiętniona 72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wieczorem w Parku Czechowickim odbędzie się koncert oraz prelekcja filmu „Miasto 44”.
Szczegółowy program uroczystości w Ursusie:

  • godz. 16:30 - cmentarz przy ul. Rakuszanki – złożenie kwiatów i zniczy przez władze Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz przedstawicieli organizacji kombatanckich w kwaterach powstańczych;
  • godz. 17:00 - pomnik przy Cierlickiej – oficjalne uroczystości z udziałem władz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, radnych Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz przedstawicieli organizacji kombatanckich i społecznych;
  • godz. 18:00 - msza w intencji Ojczyzny w kościele przy ul. Sosnkowskiego 34;
  • godz. 19.30 - koncert okolicznościowy pt. „Ursus śpiewa (nie)zakazane piosenki” w wykonaniu Young Ursus Voices - Park Czechowicki;
  • godz. 21:00 - projekcja filmu fabularnego "Miasto 44 " - Park Czechowicki.

Natomiast w piątek, 5 sierpnia, burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska wraz z zastępcami burmistrza Wiesławem Krzemieniem i Kazimierzem Sternikiem złożą kwiaty w miejscu dawnej fabryki „Ursus” przy ul. Skierniewickiej, gdzie 72 lata temu eksterminowano ok. 7000 Polaków. Władzom dzielnicy będzie towarzyszył poczet sztandarowy klubu sportowego „Ursus”.
Na uroczystości zapraszają: przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski i burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska.

„Letnie Granie” w Ursusie
24 lipca 2016 niedziela
grafika

Sezon letni w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy jest w tym roku wyjątkowo bogaty. Przed nami kolejne wydarzenie. 24 lipca 2016 w Parku Czechowickim odbędzie się impreza plenerowa „Letnie Granie”. Gwiazdą wieczory będzie wokalistka MARGARET.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14:00 występem lokalnych zespołów. Następnie, o godzinie 16:00 zagra Kapela Góralska „Sarpacka”, a na zakończenie imprezy o godzinie 17:00 wystąpi MARGARET. Poza sceną, na terenie parku na uczestników imprezy, szczególnie tych najmłodszych, będzie czekało wiele atrakcji, m.in. strefa lego, cross fitu, dmuchane zjeżdżalnie, stoiska cateringowe, z pamiątkami itp.

Gościem specjalnym wydarzenia będą pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży, którzy podczas Dni w Diecezjach zamieszkają w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Przyjadą do nas z Kanady, USA, Portugalii, Brazylii, Gwatemali i Nigerii.

Wstęp wolny.

Partnerzy imprezy: Robyg S.A i Veolia Energia Warszawa S.A
Zapraszają: Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski i Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska.

Wakacyjny projekt - „Warszawa, Ty i ja. Pocztówka z przeszłości”
20 czerwca 2016 poniedziałek
grafika

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii już po raz trzeci zaprasza stołeczne rodziny do udziału w bezpłatnym, wakacyjnym projekcie „Warszawa, Ty i ja”, stanowiącym cykl wycieczek i warsztatów o tematyce historycznej.

W tym roku motywem przewodnim programu będzie odkrycie pochodzenia nazw samych dzielnic oraz ich ulic, a cały cykl nosi nazwę: „Warszawa, Ty i ja. Pocztówka z przeszłości”. Spotkania odbywać się będą w każdy weekend, począwszy od 25 czerwca. Projekt zakończy gra miejska zaplanowana na 3 września, która zostanie zrealizowana w obrębie Bulwarów Wiślanych.

Poprzednie edycje akcji zaangażowały łącznie ponad 1 500 osób – dzieci i rodziców. Trzecia odsłona programu „Warszawa, Ty i ja” jest dedykowana jeszcze większej grupie uczestników. W jej ramach zaplanowano bowiem: zrealizowanie 18 wycieczek, po jednej w każdej dzielnicy Warszawy; zrealizowanie 18 zajęć wykładowo-warsztatowych, połączonych z terenowymi grami na orientację w każdej z dzielnic . jeden z warsztatów planowany jest w dniu 24 lipca w Ursusie.

W najbliższą niedzielę 24.07.2016 zapraszamy na -
Zajęcia historyczne i terenową grę na orientację w dzielnicy Ursus
Start: Ośrodek Kultury ARSUS, ul. Traktorzystów 14, godz. 10:00, czas trwania około 2-2,5 godzin.

Warsztaty historyczne dla rodzin z dziećmi 6-10 lat oraz terenowa gra na orientację noszą tytuł „Co premier robił z gołąbkami.” Nasze spotkanie zaczniemy od rozmowy na temat ważnej dla Ursusa osoby. Opowiemy o jej życiu, dokonaniach zawodowych oraz o tym, dlaczego odegrała szczególną rolę w historii tej dzielnicy Warszawy. Potem każda uczestniczącą w zajęciach rodzina otrzyma egzemplarz terenowej gry na orientacje i sama, rozwiązując zadania i odgadując zagadki, będzie poznawać nieznane zakątki dzielnicy. Na mecie będzie czekać przewodnik, by ocenić wynik gry.

Udział w projekcie „Warszawa, Ty i ja” jest bezpłatny, ale liczba miejsc – ograniczona. Dodatkowe informacje na stronie: www.wtij.duch.edu.pl

Do pobrania: Mapa warsztatów

Pożegnanie wolontariuszy – gości OPS w Ursusie
13 lipca 2016 środa
grafika

Już po raz trzeci Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy miał okazję gościć międzynarodowy obóz wolontariuszy ze Stowarzyszenia SCI „Jeden Świat”.

Przez dwa tygodnie wolontariusze: Kassandra z Niemiec, Zsuzsa z Węgier, Paulina z Polski, Jakub z Czech, Ainhoa i Andrea z Hiszpanii pomagali w organizacji czasu wolnego podopiecznych Ośrodka Wsparcia „Stokrotka” oraz asystowali przy wycieczkach po Warszawie. Wspólnie z podopiecznymi Ośrodka odwiedzili m.in. Muzeum Kolejnictwa, Centrum Nauki Kopernik oraz warszawskie ZOO.

Na zakończenie turnusu, w środę 20 lipca odbył się festyn, na którym dzieci w obecności zastępców burmistrza Wiesława Krzemienia i Kazimierza Sternika zaprezentowały piosenki poznane podczas pobytu wolontariuszy.

Takie spotkania to także dla dzieci możliwość porozumiewania się w języku angielskim oraz poznania kultury krajów z jakich pochodzili wolontariusze.

Święto Policji w Komendzie Rejonowej Warszawa III
20 lipca 2016 środa
grafika

Dzisiaj w Komendzie Rejonowej Warszawa III, która swym obszarem działania obejmuje Dzielnice Ursus, Ochotę i Włochy, w związku ze zbliżającym się Świętem Policji odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych oraz mianowań na wyższe stopnie oficerskie.

W imieniu Zarządu, Rady i mieszkańców Dzielnicy Ursus życzymy funkcjonariuszom tutejszej komendy, by trudnej służbie zawsze towarzyszyło poczucie satysfakcji i dobrze spełnionego obowiązku. Państwa praca jest doceniana także przez zwykłych obywateli. Wśród licznych badań opinii publicznej to właśnie Policja jest jednym z organów państwowych cieszących się największym zaufaniem. Szczególnie działania funkcjonariuszy Komendy Rejonowej Policji Warszawa III przynoszą wymierne efekty, dzięki którym Ursus jest jedną z najbardziej bezpiecznych Dzielnic na terenie Warszawy – powiedział podczas uroczystości Zastępca Burmistrza Wiesław Krzemień.

W uroczystości uczestniczyli m.in. burmistrz Dzielnicy Ochota Katarzyna Łęgiewicz, zastępcy burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, a także dzielnicowi radni oraz przedstawiciele policji państwowej, wojska, straży granicznej i straży miejskiej.

Święto Policji przypada 24 lipca i zostało ustanowione przez Sejm RP w 1995 r. w rocznicę powołania w 1919 r. Policji Państwowej.

Zapraszamy do galerii - Święto Policji w Komendzie Rejonowej Warszawa III

Program "Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013 - 2020"
18 lipca 2016 poniedziałek
grafika

Warszawska Rada Seniorów oraz Urząd m.st. Warszawy przy współpracy z dzielnicowymi radami seniorów organizują akcję "Miejsce Przyjazne Seniorom".
Głównym celem akcji jest wyróżnienie i promowanie instytucji i organizacji działających na terenie m.st. Warszawy otwartych na potrzeby osób starszych. Miejsc bez barier architektonicznych, oferujących atrakcyjne produkty, usługi i zniżki, miejsc w których seniorzy czują się swobodnie, są uprzejmie traktowani oraz obsługiwani.
Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest wypełnienie "Wniosku o przyznanie certyfikatu" oraz jego dostarczenie do rady seniorów m.st. warszawy w dzielnicy właściwej ze względu na miejsce prowadzonej działalności przez zgłoszony podmiot.

. Link do strony internetowej gdzie będzie można pobrać Regulamin wraz z załącznikami w formie elektronicznej zostanie przekazany w najbliższym czasie.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!