Aktualności
Czipowanie zwierząt w Warszawie.
17 kwietnia 2015 piątek
grafika

W Warszawie po raz kolejny rusza akcja czipowania psów i kotów. Prowadzona jest ona przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy do 15 grudnia 2015 r. lub do wyczerpania środków finansowych, w ramach realizacji Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy w 2015 roku (uchwała nr IV/61/2015 Rady m.st. Warszawy z dnia 15 stycznia 2015 r.). Właściciele psów i kotów zamieszkujący na terenie m.st. Warszawy mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego zaczipowania zwierzęcia, w jednym z ponad 90 wybranych zakładów leczniczych (bez względu na dzielnicę zamieszkania). [wykaz zakładów leczniczych].
Szczegóły akcji na: bip.warszawa.pl

Warszawa rozdaje tysiące sadzonek!
25 kwietnia 2015 sobota
grafika

W sobotę, 25 kwietnia, rozpoczynają się Warszawskie Dni Recyklingu. Tego dnia w Ursusie odbędzie się piknik, na którym przyniesione surowce wtórne, będzie można wymienić na sadzonki (pl. Czerwca 1976 r. nr 1 - parking przed Urzędem, godz. 10:00-13:00). W niedzielę, 26 kwietnia przed Pałacem Kultury i Nauki, odbędzie się wielki, rodzinny finał akcji.
- Warszawskie Dni Recyklingu to wspaniała impreza promująca zachowania ekologiczne. Dzięki takim inicjatywom uczymy się odpowiednio segregować odpady. Serdecznie zapraszam mieszkańców Ursusa do wzięcia udziału w dzielnicowym pikniku oraz ogólnowarszawskim finale akcji. Przygotowaliśmy dla Państwa dodatkowe atrakcje, a za przyniesione surowce, będzie można otrzymać sadzonki kwiatów, krzewów i ziół”. – mówi Urszula Kierzkowska, burmistrz Dzielnicy Ursus.
Warszawskie Dni Recyklingu to cykliczna impreza, której celem jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród warszawiaków recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. W trakcie zeszłorocznej edycji organizatorzy zebrali ponad 30 tys. kg odpadów segregowanych suchych (plastik, papier, metal), prawie 14 tys. kg szkła oraz ponad 35 tys. kilogramów „elektrośmieci”.
W Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy wydarzenie, wzorem roku ubiegłego, zostanie zrealizowane w sobotę, 25 kwietnia w godzinach 10:00-13:00 na pl. Czerwca 1976 r. nr 1(parking przed Urzędem). W tym dniu będzie funkcjonował punkt informacyjno-edukacyjny dotyczący nowych zasad segregowania odpadów oraz zbiórka: plastiku, metalu, papieru, szkła i elektrośmieci. W zamian za przyniesione surowce ( plastik, metal, papier, szkło, elektrośmieci) mieszkańcy otrzymają sadzonki krzewów, kwiatów i ziół. Dla najmłodszych przewidziano quizy, konkursy, warsztaty i zabawy związane z ekologią i przyrodą.
W niedzielę, 26 kwietnia w godzinach 11:00-17:00 na Pl. Defilad 1 przed Pałacem Kultury i Nauki (teren parkingu po dawnym Uniwersalu), wjazd od ul. Marszałkowskiej odbędzie się finał miejski Warszawskich Dni Recyklingu 2015, gdzie będzie również możliwość otrzymania sadzonek, a na uczestników czeka wiele atrakcji. Ponadto, przy współpracy z podmiotami zewnętrznymi zostaną zorganizowane stoiska edukacyjne oraz gry i zabawy z nagrodami dla najmłodszych uczestników imprezy.
Więcej informacji na: www.czysta.um.warszawa.pl

Finansowanie zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów
13 kwietnia 2015 poniedziałek
grafika

Akcja prowadzona jest przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy do 15 grudnia 2015 r. lub do wyczerpania środków finansowych, w ramach realizacji Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy w 2015 r.

Właściciele psów i kotów, którzy mieszkają na terenie m.st. Warszawy mogą skorzystać z możliwości wykonania zabiegu w jednym z 28 wybranych zakładów leczniczych (bez względu na dzielnicę zamieszkania). Szczegóły akcji na: bip.warszawa.pl

50 lat minęło jak jeden dzień
10 kwietnia 2015 piątek
grafika

Z okazji jubileuszu pięćdziesięciolecia wspólnego życia trzech par, mieszkańców Ursusa, w Ratuszu Urzędu Dzielnicy miała miejsce wzruszająca uroczystość. Z okazji tej wspaniałej rocznicy dostojni jubilaci otrzymali Listy gratulacyjne i kwiaty.
Wyróżnieni zostali:

 • Barbara i Adam Śliwak;
 • Wanda i Władysław Stępińscy;
 • Krystyna i Władysław Bogdańscy.
Naszym wspaniałym gościom gratulujemy tak okazałej rocznicy. Pozostaje nam życzyć by razem w szczęściu i zdrowiu obchodzili w przyszłości diamentową (na 60-lecie wspólnego pożycia), brylantową (na 75-lecie), a nawet dębową (80-lecie) rocznicę ślubu – podkreśliła podczas spotkania Urszula Kierzkowska Burmistrz Dzielnicy.

Zaparkuj na „P+R Ursus – Niedźwiadek”
1 kwietnia 2015 -
31 sierpnia 2015
grafika

Parkowanie na parkingu typu „parkuj i jedź” Ursus - Niedźwiadek do końca sierpnia b.r. przez całą dobę. ZTM, na wniosek władz dzielnicy, przedłużył akcję promocyjną II etapu budowy parkingów „Parkuj i Jedź”. Celem akcji jest zwiększenie ilosci parkujących samochodów poprzez przedstawienie korzyści jakie stwarza system P+R dla potencjalnych użytkowników. W ramach prowadzonych działań promocyjnych została m.in. wydłużona do 24h doba parkingowa na parkingu P+R Ursus – Niedźwiadek w okresie od 1 kwietnia do 31 sierpnia, przy jednoczesnym zachowaniu przepisów zawartych w Regulaminie parkingów działających w systemie „Parkuj i Jedź” (Uchwała Rady m.st. Warszawy z dnia 16 czerwca 2011 roku, nr XVII/342/2011). Oznacza to, że od początku kwietnia do końca sierpnia mieszkańcy Ursusa mogą, na podstawie ważnego biletu przez całą dobę korzystać z parkingu P+R Ursus – Niedźwiadek.

Weryfikacja szczegółowa złożonych projektów do budżetu partycypacyjnego na 2016 rok.
2 kwietnia 2015 -
22 maja 2015
grafika

Przedstawiamy Państwu listę 50 projektów, które zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu budżetu partycypacyjnego na rok 2016 w Dzielnicy Ursus, czyli etapu weryfikacji szczegółowej. Weryfikacja szczegółowa zgłoszonych projektów jest dokonywana przez urzędy dzielnic lub przez właściwą merytorycznie jednostkę organizacyjną m.st. Warszawy (np. Zarząd Dróg Miejskich, Zarząd Oczyszczania Miasta), trwa do 22 maja i obejmie:

 1. ocenę czy projekt mieści się w zakresie zadań własnych m.st. Warszawy przypisanych do realizacji dzielnicom lub jednostkom organizacyjnym,
 2. sprawdzenie, czy projekt jest możliwy do zrealizowania w całości w trakcie roku budżetowego 2016,
 3. sprawdzenie czy projektodawca wskazał zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez wszystkich mieszkańców (ogólnodostepność),
 4. sprawdzenie, czy projekt został zlokalizowany na terenie pozostającym we władaniu m.st. Warszawy i nieobciążonym na rzecz osób trzecich,
 5. ocenę czy projekt nie narusza obowiązujących przepisów prawa,
 6. analizę technicznych lub technologicznych możliwości realizacji projektu,
 7. urealnienie kosztorysu wskazanego przez projektodawcę w formularzu zgłoszeniowym,
 8. sprawdzenie, czy urealniony kosztorys mieści się w puli dostępnej dla danego obszaru,
 9. sprawdzenie, czy urealniony koszt realizacji projektu mieści się w dopuszczalnym limicie (jeżeli limit ten został wyznaczony dla danej dzielnicy),
 10. analizę kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w latach kolejnych.

W przypadku stwierdzenia naruszenia kryteriów, pracownik urzędu dzielnicy lub właściwej jednostki skontaktuje się z autorem projektu w celu wspólnego wypracowania niezbędnych zmian projektu.

Następnie zweryfikowane projekty zostaną przekazane do dzielnicowych Zespołów ds. budżetu partycypacyjnego, a jeśli ich członkowie będą mieli wątpliwości co do zasadności wyniku weryfikacji projektu, będą mogli zwrócić się z prośbą o ponowną weryfikację. Więcej informacji dotyczących projektów dostępne jest na stronie:
app.twojbudzet.um.warszawa.pl
Załącznik do pobrania – lista projektów.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!