Aktualności
MPO zmienia harmonogramy odbioru odpadów w dzielnicy Ursus
16 kwietnia 2015 czwartek
grafika

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania informuje, że od 1 maja 2015 r. ulegną zmianie harmonogramy odbioru odpadów komunalnych m.in. w dzielnicy Ursus. Zmiany mają na celu dostosowanie tras pojazdów do ilości odbieranych od mieszkańców odpadów.
Zaktualizowane harmonogramy są już dostępne na stronie internetowej MPO: www.mpo.com.pl w zakładce „Nowy harmonogram odbioru odpadów”.
Informacje o datach odbioru odpadów będzie można również uzyskać w Wydziałach Obsługi Mieszkańców Urzędów Dzielnicy Ursus (pl. Czerwca 1976 r. nr 1, parter) lub dzwoniąc pod numer 19115 (opłata zgodnie z taryfą operatora osoby dzwoniącej).

Przedstawienie „Profilaktyka a TY” w Ursusie
29 kwietnia 2015 środa
grafika

W samo południe 29 kwietnia w Ośrodku Kultury „Arsus” odbyła się Uroczysta Gala programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a TY”. Podczas wydarzenia uczniowie wszystkich szkól ponadpodstawowych z terenu Dzielnicy Ursus obejrzeli spektakl „Sekret” opowiadający o problematyce uzależnień. Aktorami w przedstawieniu byli ich rówieśnicy z ursuskich szkół, którzy przez zaledwie przez kilka dni przygotowali to wspaniałe przedstawienie.
Na uroczystej Gali obecni byli: Naczelnik Wydziału Departamentu Zwiększania Szans Edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej Teresa Szopińska-Grodzka, Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus Henryk Linowski, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Ursus Robert Faliszewski, Burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska, Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ursus - Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, Naczelnik Wydziału Profilaktyki Komendy Głównej Policji Dorota Pater, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji Jarosław Bieliński, Komendant Komisariatu Policji Warszawa Ursus Waldemar Przydatek, Wizytator Wydział Zwiększania Szans Edukacyjnych Kuratorium Oświaty Izabela Wielgomas, Radna Dzielnicy Ochota, Przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa Dorota Stegienka, Radna Dzielnicy Ursus, Przewodnicząca Komisji Oświaty Wanda Kopcińska oraz dyrektorzy i nauczyciele liceów i gimnazjów z Ursusa.
Inscenizacja porusza trudny, ale bardzo ważny problem uzależnień i ma być przestrogą dla młodzieży. Ale wiem, że nikt nie trafia do młodego człowieka, jak drugi młody człowiek. Dlatego z niecierpliwością czekam na przedstawienie, bo wiem, że nasza młodzież jest mądra, odpowiedzialna i bardzo zdolna – podkreśliła przed rozpoczęciem przedstawienia Urszula Kierzkowska.
Pomimo tak krótkiego okresu młodzi aktorzy pokazali swój kunszt i zaangażowanie w realizację sztuki. Oklaskom po zakończeniu przedstawienia nie było końca.
Program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” to program twórczej profilaktyki rówieśniczej i szerzenia idei „mody na życie bez uzależnień”. PaT powstał 9 lat temu przez inicjatywę insp. Grzegorza Jacha. Wcześniej pod nazwą „Profilaktyka a Teatr”, lecz teatr okazał się zbyt wąski dla młodzieży. Obecnie działa w nim 90 grup młodzieżowych w całej Polsce. Chodzi o to, by młodzi ludzie mieli szansę spełnienia i rozwijania własnych zainteresowań bez narkotyków, bez alkoholu. Przy okazji jest to świetna wspólna zabawa i tworzenie społeczności, nie tylko lokalnie, ale i na skalę ogólnopolską. Jedna z takich grup powstała właśnie w wyniku przedstawienia w Ursusie.
Czwartkową galę poprzedził pokaz przedpremierowy 28 kwietnia, kiedy to młodzież występująca w przedstawieniu zaprezentowała spektakl „Sekret” swoim rodzicom. Przygotowywała się do niego zaledwie trzy dni, gdyż casting do tego spektaklu z udziałem młodzieży z Ursusa odbył się dzień wcześniej.
Projekt „Profilaktyka a TY” został ujęty w Banku Dobrych Praktyk Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” oraz w programie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.
Wydarzenie organizowane było we współpracy: PaT, Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Komendy Stołecznej Policji oraz O.K. „Arsus”.

Pierwszy projekt z budżetu partycypacyjnego 2015 zrealizowany
30 kwietnia 2015 czwartek
grafika

Projekt „Domki dla skrzydlatych pasiastych przyjaciół” został zgłoszony w budżecie partycypacyjnym 2015 r. Niedawno Urząd Dzielnicy Ursus rozwiesił 60 sztuk domków dla owadów.

Zlokalizowane są one w następujących miejscach:

  • w Parku Czechowickim - 8szt.;
  • w Parku Achera - 4 szt.;
  • w Parku Hassów - 4 szt.;
  • na terenie szkoły przy ul. Dzieci Warszawy - 8 szt.;
  • na skwerku przy ul. Cierlickiej - 4 szt.,
  • na terenie zieleńca przy ul. Wojciechowskiego i ul. Orląt Lwowskich (pl. Węglowy) - 4 szt.;
  • na terenie zieleńca przy ul. Bony i ul. Koronacyjnej – 4 szt.;
  • na terenie zieleńca przy ul. Królów Polskich – 4 szt.,
  • na pasażu przy ul. Zagłoby – 8 szt.;
  • teren przy ul. Gierdziejewskiego (tzw. „zielone pagórki”) - 12szt.
Głównym celem budowy domków dla owadów jest umożliwienie im złożenia jaj, jak również przetrwanie hibernacji. Na terenach miejskich, domki zamieszkiwane są przez samotne owady, które nie wykazują zachowań agresywnych w stosunku do ludzi. Zachęcamy mieszkańców Ursusa do obserwowania budek. Może niedługo pojawią się w nich nowi lokatorzy?

Trwają prace na ul. Nowolazurowej
29 kwietnia 2015 środa
grafika

Dzięki wybudowaniu ul. Nowolazurowej mieszkańcy nie tylko Ursusa uzyskają dogodne połączenie z ul. Połczyńską. Pozwoli to rozładować cześć ruchu, jaki do tej pory kierowany jest przez ul. Dźwigową.
Z każdym tygodniem widać postęp prac na tej ulicy. Droga do wiaduktu gotowa jest do wyasfaltowania. W innej części budowanej arterii robotnicy skończyli już zbrojenia i zaczynają betonowanie wiaduktu nad torami kolejowymi.
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przewiduje, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy połączeniu tej ulicy z przeprawy drogowej od ul. Połczyńskiej do ul. Lazurową Ponadto Komisja Europejska przekaże ponad 113 mln zł. Dzięki tym środkom możliwe będzie dokończenie tej inwestycji. Cała trasa ma być połączona z węzłem S8 do 2017 r.

Zakup tablicy multimedialnej do projektu „Stawiaj na praktykę, staraj się o staż”
29 kwietnia 2015 -
8 maja 2015
grafika

Zapraszamy do składania ofert na zakup, dostawę i montaż tablicy multimedialnej w zestawie z projektorem i laptopem w ramach projektu „Stawiaj na praktykę, staraj się o staż”.

Szczegóły w załączniku: [zapytanie ofertowe na tablicę multimedialną]

224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
3 maja 2015 niedziela
grafika

Uchwalona przez Sejm Czteroletni 224. lat temu Konstytucja 3 maja 1791 r. znosiła m.in. liberum veto i wolną elekcję. Jej Podstawy dały początek współczesnej demokracji i stanowią fundamenty nowoczesnego państwa.
Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski oraz Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierkowska serdecznie zapraszają na obchody patriotyczne z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 go Maja – Pomnik ul. Cierlicka godzina 10.30 oraz koncert okolicznościowy, który odbędzie się po Mszy św. O godzinie 11.00 w Kościele św. Józefa Oblubieńca NMP.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!