Aktualności
Zima w mieście 2016
12 stycznia 2016 wtorek
grafika

Czas wolny podczas ferii zimowych (01 lutego – 12 lutego 2016r.) dzieci i młodzież mogą spędzić na różnych zajęciach:

  • w feryjnych placówkach edukacyjnych w czterech szkołach podstawowych Feryjna placówka edukacyjna funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 17:00 lub w godzinach dostosowanych do potrzeb środowiskowych. Warunki uczestniczenia ucznia w FPE: posiadanie legitymacji szkolnej z warszawskiej szkoły lub stałe zamieszkanie (zameldowanie) w Warszawie, złożenie Karty Uczestnika, uiszczenie opłaty za wyżywienie w wysokości 7 zł dziennie – ciepły posiłek. Z opłat za posiłki zwolnione są dzieci korzystające z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków w ciągu roku szkolnego na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej, na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły. Program w feryjnych placówkach edukacyjnych opracowywany jest indywidualnie w każdej placówce;
  • oraz na zajęciach w domach kultury: DK Kolorowa, DK Miś; Bibliotekach przy ul. Keniga, ul. Skoroszewskiej, ul. Plutonu Torpedy, ul. Czerwona Droga i lodowiskach przy Szkole Podstawowej nr 11 i 14, dwóch basenach oraz zapraszamy na filmy w Kinie Ursus.
Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie i nie będzie się nudzić. Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach programu są bezpłatne.
Szczegóły w załączonym programie (do pobrania plik)

KOMUNIKAT
1 stycznia 2016 piątek
grafika

W sprawie przejęcia dotychczasowych zadań ZGN Ursus przez Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy
Szanowni Państwo, na podstawie Uchwały nr XIX/450/2015 Rady m.st. Warszawy z dnia 5 listopada 2015 r. w sprawie likwidacji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, z dniem 1 stycznia 2016 Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy przejmie zadania i obowiązki ZGN Ursus.
W okresie przejściowym obsługa mieszkańców komunalnego zasobu lokalowego będzie odbywać się w dawnej siedzibie ZGN Ursus, przy ul. Szancera 5.
Docelowo, mieszkańcy wszystkie sprawy będą mogli załatwić w budynku Urzędu Dzielnicy Ursus na pl. Czerwca 1976 roku nr 1.
Numery kont bankowych do wpłat comiesięcznych i innych opłat wynikających z umów za użytkowanie lokali zasobu oraz numery telefonów interwencyjnych i kontaktowych pozostają bez zmian.
Uwaga. Zmianie ulegnie adres do korespondencji. Listy prosimy wysyłać na adres: Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, pl. Czerwca 1976 roku nr 1, 02-495 Warszawa.
Przejęcie przez Urząd Dzielnicy Ursus zadań w zakresie zarządzania zasobem lokalowym m.st. Warszawy na terenie dzielnicy, administrowanym dotychczas przez ZGN Ursus, ma na celu zwiększenie efektywności i jakości obsługi mieszkańców mając na uwadze względy organizacyjno - prawne oraz ekonomiczne.

Pierwszy seans „Kina Retro”
4 lutego 2016 czwartek
grafika

Wiele osób pamięta czarno-białe filmy puszczane w telewizji w cyklu „W Starym Kinie”. Ten czar działa do dzisiaj. Świadczy o tym liczba osób, która obejrzała pierwszy seans „Kina Retro” w Ursusie. Zgromadził on blisko 125 osób pamiętających wspaniale filmy np. z lat czterdziestych czy pięćdziesiątych. Obejrzeli oni francuski film „Rozumiemy się bez słów”.
„Stare kino budziło i budzi sentyment. Zarówno wśród starszego pokolenia jak i młodzieży. To bardzo cenna inicjatywa Rady Seniorów Dzielnicy Ursus, którą wsparł Zarząd Dzielnicy Ursus. – podkreślił zastępca burmistrza Kazimierz Sternik.
Raz w miesiącu w ramach cyklu „Kino Retro” prezentowane będą ciekawe produkcje filmowe, polskie i zagraniczne. Na każdy seans w Ośrodku Kultury „Arsus” obowiązuje specjalna cena biletu. To tylko 5 zł. Następna projekcja planowana jest na piątek, 19 lutego na godz. 17.00. Widzowie obejrzą brytyjski film „Kwartet”.

Przedyskutuj pomysły
3 lutego 2016 środa
grafika

Za nami etap składania projektów w ramach BP2017. W Ursusie zgłoszono 59 projektów (w tym 27 projektów w Ursusie Północnym i 32 w Ursusie Południowym). Kolejnym etapem tegorocznego budżetu partycypacyjnego są publiczne dyskusje autorów projektów z mieszkańcami, które potrwają do 06 marca 2016 r. Zapraszamy na cztery spotkania w Dzielnicy Ursus, podczas których autorzy projektów będą prezentować swoje pomysły, a pracownicy urzędu i członkowie Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego odpowiedzą na wszelki pytania i wyjaśnią wątpliwości związane z dalszym procedowaniem zgłoszonych projektów. Spotkania będą okazją do wymiany opinii mieszkańców oraz szansą na dopracowanie projektów i przygotowanie ich do etapu weryfikacji.
Terminy spotkań:

  • Ursus Północny - poniedziałek, 22 lutego, godz. 18:00-20:00 - Dom Kultury MIŚ, ul. Zagłoby 17,
  • Ursus Południowy - środa, 24 lutego, godz. 17:00-20:00, - Dom Kultury Kolorowa, ul. gen. K. Sosnkowskiego 16 (parter),
  • Ursus Południowy – poniedziałek, 29 lutego, godz. 17:00- 20:00, Dom Kultury Kolorowa, ul. gen. K. Sosnkowskiego 16 (I piętro),
  • Ursus Północny - środa, 2 marca, 18:00-20:00 Dom Kultury MIŚ, ul. Zagłoby 17.
Podział projektów według terminów spotkań jest dostępny na stronie http://twojbudzet.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/zapraszamy-na-spotkania-o-zg-oszonych-projektach
Do pobrania - Podział projektów według terminów spotkań.

Koncert Haliny Kunickiej
31 stycznia 2016 niedziela
grafika

W niedzielę 31 stycznia 2016 roku w Domu Kultury „Kolorowa” odbył się inauguracyjny koncert z cyklu „Piosenki retro w Kolorowej” realizowanego w ramach projektu budżetu partycypacyjnego.
Gościliśmy gwiazdę polskiej piosenki Halinę Kunicką. Piosenkarka podzieliła się z widzami najciekawszymi epizodami ze swojego życia i dokonań artystycznych, a następnie zaśpiewała najbardziej znane piosenki ze swojego repertuaru. Koncert został przyjęty entuzjastycznie przez słuchaczy, którzy nagrodzili piosenkarkę owacjami na stojąco. Spotkanie prowadziła Alina Małachowska
Koncert zaszczycił swoją obecnością: Pan Kazimierz Sternik – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Obecni byli współgospodarze koncertu:Pan Bogusław Łopuszyński – Dyrektor Ośrodka Kultury „Arsus” i Pani Elżbieta Zdanowską-Cozac – Kierownik Domu Kultury „Kolorowa” Ośrodka Kultury „Arsus”.
Autor: Janusz Łukaszewicz

Niezwykły spektakl teatralny: „Wigilia.pl”
2 lutego 2016 wtorek
grafika

27 stycznia w Gimnazjum Nr 131 miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie klasy III c pokazali gościom i rodzicom spektakl teatralny „Wigilia.pl”, przygotowany w ramach projektu edukacyjnego.
Spektakl mówi o najpiękniejszym święcie: Bożym Narodzeniu, a inspiracją do jego powstania był tekst Karola Dickensa „ Opowieść wigilijna ”. Młodzież chciała jednak ten tekst uwspółcześnić, pokazać realia, które znają, doświadczenia zapracowanych rodziców - pracowników korporacji, biznesmenów. Przesłaniem scenariusza jest opowieść o niezwykle ważnych wartościach: o rodzinie, jako najcenniejszym z darów , które mamy, o poszanowaniu pracy drugiego człowieka, o szacunku dla innych, o poszanowaniu godności drugiego człowieka i w końcu o wielkiej przemianie zatwardziałego bezdusznego szefa.
Zgodnie z zasadą metody projektu, uczniowie pracowali w zespołach. Każdy z zespołów miał do wykonania konkretnie przydzielone zadania. Młodzież z klasy III c wykazała się dużą kreatywnością, samodzielnością i odpowiedzialnością.
Słowa wdzięczności i uznania dla pracy uczniów wyrazili dyrektor Elżbieta Karwicka-Gorzkowska oraz obecni na spektaklu zastępcy burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik oraz zastępca przewodniczącego Rady Dzielnicy Ursus Paweł Dilis.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!