Aktualności
Dzień otwarty „Miasteczka ruchu drogowego”
7 maja 2016 sobota
grafika

W ramach realizowanego programu edukacyjnego „Bezpieczne dziecko na drodze”, burmistrz dzielnicy zaprasza w sobotę 7 maja w godzinach 9.00-15:00 na dzień otwarty „Miasteczka ruchu drogowego” organizowany na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 przy ul. gen. K. Sosnkowskiego 10.
Zajęcia, prowadzone przez pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego lub Policji Drogowej, obejmować będą:

  • doskonalenie jazdy na rowerze,
  • instruktaż i zasady poruszania się po drogach publicznych dla kierujących rowerami z wykorzystaniem informatycznego programu edukacyjnego,
  • złożenie egzaminu uprawniającego do otrzymania karty rowerowej (dotyczy uczniów szkół podstawowych, którzy ukończyli 10 lat).

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Ursusie
3 maja 2016 wtorek
grafika

225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja mieszkańcy i władze Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy uczcili składając kwiaty przy pomniku na ul. Cierlickiej.

- To Polska i Stany Zjednoczone jako pierwsze na świecie za pomocą ustaw zasadniczych stworzyły podwaliny nowoczesnych systemów politycznych. Tak, więc Polska stała w awangardzie prawnej ówczesnej Europy i świata. – przypomniała burmistrz Urszula Kierzkowska.

W obchodach uczestniczyli zastępca burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Kazimierz Sternik, radni Dzielnicy Ursus, a także przedstawiciele środowisk kombatanckich, organizacji politycznych i społecznych z terenu Dzielnicy oraz młodzież szkolna.

Następnie, po mszy świętej w Kościele św. Józefa Oblubieńca NMP odbył się okolicznościowy koncert „Witaj Majowa Jutrzenko”.

Zapraszamy do galerii - Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Ursusie

Koncert „Pieśni żydowskiego Polesia”
13 maja 2016 piątek
grafika

W piątek, 13 maja zapraszamy mieszkańców Ursusa do Ośrodka Kultury „Arsus” na koncert „Pieśni żydowskiego Polesia” (Sala Kameralna). Początek imprezy o godz. 19.00. Patronat nad imprezą objęli: przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski oraz burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska.

Pieśni Żydowskiego Polesia to projekt przywołujący obraz utraconego wielokulturowego świata dawnego Polesia, pogranicza kultur, w którym język jidysz przeplata się z polskim, a chasydzkie niguny z głosem pasterki. Olga Mieleszczuk czerpie z tradycji żydowskiej, ukraińskiej, polskiej, wykonując tradycyjne pieśni ludowe w języku jidysz, pieśni chasydzkie i polskie tanga. W repertuarze szczególne miejsce zajmują utwory Mariam Nirenberg - żydowskiej pieśniarki z Czarnowczyc koło Kobrynia.

Koncert „Pieśni Żydowskiego Polesia" miał swoją premierę w Lincoln Center w Nowym Jorku, w marcu 2013, był prezentowany na Festiwalu Chutzpah! w kanadyjskim Vancouver, festiwalu muzyki żydowskiej w Berkeley California, Festiwalu Warszawa Singera oraz w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku, Centrum Muzycznym Blumental w Tel Avivie i wielu innych miejscach. Projekt zaowocował również płytą CD „Pieśni Sztetla", która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno krytyki jak i publiczności.

Zapraszamy na piknik „Królewskie Ogrody”
4 maja 2016 środa
grafika

Wiosna. Rośliny budzą się do życia. To także wspaniała okazja, aby wziąć udział w pikniku pt. „Królewskie Owoce”, który odbędzie się w niedzielę 15 maja o godz. 12.00, na skwerze przy ul. Królów Polskich.

Tego dnia zaprezentowane zostaną tablice edukacyjne na temat owocowych drzew, opracowane podczas projektu. Będzie też można porozmawiać ze specjalistą i zasięgnąć rady, na każdy temat związany z tymi drzewami. Na wszystkich Państwa czekać będą natomiast niezapominajki, które wspólnie posadzimy na skwerze z okazji przypadającego tego dnia ich święta.

Organizatorem imprezy są: Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz uczniowski Klub EKO ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Warszawa2030 Spotkanie podsumowujące wydarzenia kwietniowe
11 maja 2016 środa
grafika

Zapraszamy na spotkanie podsumowujące kwietniową dyskusję z mieszkańcami, które odbędzie się 11 maja (środa) w Centrum Nauki Kopernik (sala konferencyjna na I piętrze w Centrum Konferencyjnym Kopernik – wejście od ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20). Spotkanie zacznie się o 17:30. Otworzy je Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Szczegóły będą znajdowały się pod linkiem: http://2030.um.warszawa.pl/?event=spotkanie-podsumowujace-kwietniowa-dyskusje-z-mieszkancami&event_date=2016-05-11

Zachęcamy również do uczestniczenia w trzech wydarzeniach z serii Warszawska Burza Mózgów:

VIII Międzyprzedszkolny Turniej Tańca im. A. Zajączkowskiej
28 kwietnia 2016 czwartek
grafika

W sali widowiskowej Ośrodka Kultury „Arsus” odbył się Miedzyprzedszkolny Turniej Tańca im. A. Zajączkowskiej, w którym wzięły udział grupy przedszkolaków z palcówek działających na terenie Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Zastępca burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień przypomniał, że „to już ósma edycja turnieju, który najmłodszym przynosi wiele radości, a ich rodzicom i dziadkom dostarcza wielu wzruszeń”.

W zawodach tanecznych uczestniczyły m.in. następujące placówki: Przedszkole „Biedroneczka”, Przedszkole nr 194 im. W. Sławka; Przedszkole nr 168 im. „Misiowa Gromadka”; Centrum Twórczej Edukacji Dzieci; Przedszkole „Słoneczko”; Przedszkole „Bajeczka”; Przedszkole „Iskierka”; Przedszkole „Leśna Kraina”, Przedszkole „Delfinem” oraz Przedszkole nr 112 „Leśne Skrzaty”.



  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!