Aktualności
Zgłoś swój projekt do budżetu partycypacyjnego!
16 listopada 2015 poniedziałek
grafika

Do 15 stycznia możesz zgłosić projekt, który poprawi Twoją okolicę! Projekty, na które w czerwcu zagłosuje najwięcej warszawiaków, zostaną wpisane do budżetu m.st. Warszawy i zrealizowane w kolejnym roku tj. 2017 roku.

Poniżej przedstawiamy Państwu zasady uczestnictwa w tym procesie.

Aby zgłosić projekt wystarczy:

 • – wypełnić formularz ON-LINE lub PAPIEROWY (Uwaga! formularz papierowy należy wydrukować, wypełnić i przynieść do urzędu dzielnicy Ursus- plac Czerwca 1976 r. nr 1, 02-495 Warszawa, Kancelaria Urzędu-parter). Potrzebne dokumenty do wydrukowania znajdziesz TUTAJ
 • – do każdego formularza dołączyć listę z podpisami 30 osób, które popierają projekt (tu możesz pobrać kartę poparcia)
 • – powinieneś też przygotować wstępny kosztorys projektu, poszukaj podpowiedzi w Ile kosztuje miasto?
Projekty muszą być przypisane do jednego z dwóch obszarów terytorialnych dzielnicy URSUS:
 • Obszar 1: Ursus Południowy – 763 500 zł
 • Obszar 2: Ursus Północny – 763 500 zł
 • Łącznie: 1 527 000 zł
Projekt musi spełniać kilka warunków:
 • – musi być możliwy do zrealizowania w ciągu jednego roku czyli w 2017 r.;
 • – powinien być zlokalizowany na terenie należącym do Miasta;
 • – teren, na którym zlokalizowany jest projekt, powinien być ogólnodostępny, aby z efektu ewentualnej realizacji mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Warszawy;
 • – projekt musi mieścić się w zadaniach własnych m.st. Warszawy, przypisanych do realizacji dzielnicom i jednostkom (m.in. Zarząd Dróg Miejskich, Zarząd Oczyszczania Miasta itp.);
 • – nie może być projektem częściowym, powinien zakładać realizację zadania w takim zakresie, aby oddanie efektu jego realizacji do użytkowania nie wymagało przeprowadzenia dodatkowych prac w kolejnych latach (np.: nie będą realizowane projekty zakładające wykonanie wyłącznie dokumentacji projektowej, czy tylko jednej z wielu części większego zadania); w przypadku projektów inwestycyjnych musi być możliwe dokonanie wszelkich niezbędnych odbiorów w roku 2017;
 • – musi być zgodny ze strategiami i programami
  przyjętymi do realizacji przez m.st. Warszawę;
 • – całkowity koszt realizacji projektu musi mieścić się w puli dostępnej na poziomie dwóch obszarów terytorialnych (Ursus Północny- 763 500 zł i Ursus Południowy- 763 500 zł). Wszystkie złożone projekty zostaną poddane wstępnej weryfikacji, której dokonają urzędnicy. W przypadku braków w formularzu autor będzie miał 3 dni na wprowadzenie poprawek. Weryfikacja potrwa do 31 maja 2016 r.
Jakie projekty mogę zgłosić?

Projekty mogą dotyczyć wielu sfer: zdrowia, sportu, rekreacji, edukacji, kultury, komunikacji, ochrony środowiska, pomocy społecznej, przestrzeni publicznej, zieleni miejskiej i wielu innych. Mogą być to zarówno projekty o charakterze inwestycyjnym, czyli np. budowa ścieżki rowerowej, placu zabaw, postawienie latarni oraz o charakterze pozainwestycyjnym, czyli np. zajęcia pozalekcyjne, święto ulicy itd. Masz wątpliwości?

Przejrzyj NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA. Jeśli nadal masz pytania, przyjdź na jeden z dyżurów konsultacyjnych, na których urzędnicy dzielnicowi pomogą Ci przygotować propozycję projektu. Terminy dyżurów będą znane niedługo. Możesz też napisać na adres twojbudzet@um.warszawa.pl lub do koordynatora dzielnicy Ursus na adres budzetpartycypacyjny2017@ursus.warszawa.pl

Uwaga
Możesz przygotować i poprzeć więcej niż jeden projekt!
Wybrane w głosowaniu mieszkańców projekty zostaną wpisane do budżetu m.st. Warszawy na 2017 rok i wtedy też rozpocznie się ich realizacja.

Koncert piosenek patriotycznych
20 listopada 2015 piątek
grafika

W piątek, 20 listopada, w Szkole Podstawowej nr 11 im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Warszawie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów i nauczycieli tej placówki, którego myślą przewodnią były słowa prezydenta USA Beniamina Franklina: "Nigdy nie było dobrej wojny i złego pokoju".
Listopadowy koncert zgromadził licznych miłośników piosenki patriotycznej. Wiele osób wzruszyło słuchając np. pieśni legionowych i na chwilę zadumało się nad historią Polski. Ponadto imprezę uświetnił pokaz choreograficzny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 11.
Władze Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy podczas wydarzenia reprezentowała Radna i Przewodnicząca Komisji Oświaty Wanda Kopcińska. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny równie wspaniały koncert.
Zapraszamy do galerii - www.ursus.warszawa.pl/galeria/Koncertpiosenekpatriotycznych

Uroczyste Zapalenie Pierwszej Świeczki na Choince
4 grudnia 2015 piątek
grafika

Z tej okazji Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski i Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska serdecznie zapraszają 4 grudnia 2015 r. na coroczną uroczystość Zapalenia Pierwszej Świeczki na Choince przed Ratuszem Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.
Uroczystość rozpocznie się o godzinie 16.00. Towarzyszyć jej będzie występ zespołu wokalnego pracowników Urzędu, pod kierunkiem artystki Pani Sary May.
Świąteczny koncert "Mali Maleńkiemu" pod tytułem "Dobra Nowina" rozpocznie się o godzinie 18:00, w O.K. "Arsus", przy ul. Traktorzystów 14 w Warszawie. Gościem specjalnym tegorocznego koncertu będzie Chór gospel "Z potrzeby serc" pod dyrekcją Sebastiana Kuciaka. Wykonawcom towarzyszyć będzie zespół muzyczny Christmas Band Kierownictwo Muzyczne Krzysztof Matuszak
Przed koncertem, o godzinie 17:00, zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych o tematyce świątecznej Szkoły Podstawowej STO.

Budżet partycypacyjny 2017 - spotkanie o priorytetach i potrzebach dzielnicy.
25 listopada 2015 środa
grafika

Serdecznie zapraszamy mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie, które odbędzie się 7 grudnia 2015 r., o godzinie 18:00, w „DK Kolorowa”, przy ul. Gen. Sosnkowskiego 16 (sala na parterze).
Dyskusje mieszkańców na temat priorytetów rozwojowych dzielnic mają na celu zwrócenie uwagi, w jakich obszarach są największe potrzeby na działania i jak pomysły mieszkańców na projekty do budżetu mogłyby być realizowane. Będzie można usłyszeć m.in. o planach inwestycyjnych na terenie dzielnicy oraz wymienić opinie i porozmawiać z przedstawicielami władz dzielnicy o innych działaniach aktualnie podejmowanych przez miasto. W spotkaniu wezmą udział: burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska, Zespół ds. budżetu partycypacyjnego w Dzielnicy Ursus oraz pracownicy Urzędu.

Kolejne dzielnice z systemem elektronicznej rezerwacji wizyt
23 listopada 2015 poniedziałek
grafika

Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Wawer i Włochy w najbliższych dniach zyskają nowy system kolejkowy, który umożliwi rezerwację wizyt w urzędach przez Internet. Jest to ostatni krok przed wprowadzeniem tego rozwiązania w całej Warszawie. Prace mogą utrudnić obsługę interesantów.
Od poniedziałku, 23 listopada do piątku, 11 grudnia w urzędach dzielnic: Praga-Południe, Praga-Północ, Śródmieście, Wawer i Włochy prowadzone będą prace związane z wymianą systemu kolejowego. W związku z tym mogą wystąpić przerwy w wydawaniu mieszkańcom numerków do stanowisk obsługi.
Nad sprawnym przebiegiem prac oraz organizacją obsługi mieszkańców czuwać będą wyznaczeni pracownicy, którzy udzielą także niezbędnych informacji i wskażą właściwe stanowiska obsługi.
Urząd Dzielnicy Rembertów zostanie wyposażony w system kolejowy po raz pierwszy.
Efektem prowadzonych prac będzie jednolity standard usług w zakresie zarządzania kolejką w prawie wszystkich warszawskich Wydziałach Obsługi Mieszkańców. System kolejkowy na Mokotowie zostanie dostosowany do wymagań rezerwacji elektronicznej w 2016 r.
Mieszkańcy wizytę w urzędach mogą umówić za pośrednictwem strony internetowej: www.rezerwacje.um.warszawa.pl. Po zakończeniu rozpoczynających się w poniedziałek prac, system będzie działał w 17 dzielnicach, Biurach Administracji i Spraw Obywatelskich oraz Geodezji i Katastru, a także w punkcie przy pl. Starynkiewicza 7/9, gdzie znajdują się Biuro Ochrony Środowiska, Ogólnomiejski Punkt Obsługi Mieszkańców (OPOM) i Terenowy Punkt Paszportowy. Dodatkowo wizytę można zarezerwować w trzech wydziałach Urzędu Stanu Cywilnego.
Za pośrednictwem systemu internetowej rezerwacji wizyt można się umówić w m.in. w sprawach związanych z rejestracją pojazdów, licencjami TAXI, obsługą prac geodezyjnych, meldunkami czy rejestracją wydarzeń z zakresu stanu cywilnego. Wszystkie sprawy wymienione są na stronie www.rezerwacje.um.warszawa.pl. Dla zapewnienia sprawnej obsługi mieszkańców ustanowiony jest limit rezerwacji internetowych na dany dzień.
Systematycznie wzrasta również zainteresowanie mieszkańców elektronicznymi rezerwacjami. Największym zainteresowaniem objęte są sprawy z zakresu rejestracji pojazdów i praw jazdy oraz dowody osobiste i meldunki, dla przykładu w dzielnicy Ursynów z rezerwacji wizyty skorzystało w 2013 r. - ok. 2800 osób, a w 2014 r.- ok. 3900, w dzielnicy Białołęka w latach 2013 i 2014 r. było to ponad 2500 osób.

Nowy kompleks rekreacyjny w OSiR Ursus
20 listopada 2015 piątek
grafika

Ośrodek Sportu i Rekreacji Ursus, przy ul. gen. K. Sosnkowskiego 3, poszerzył ofertę rekreacyjną. Od ostatniego piątku mieszkańcy dzielnicy mogą korzystać z nowoczesnego kompleksu saun.
Dzięki modernizacji pomieszczeń odnowy biologicznej, OSiR Ursus rozbudował kompleks o kolejne trzy sauny. W tej chwili dostępne są: sauna sucha (mała i duża), infrared, łaźnia parowa oraz dwa nowe rodzaje saun: łaźnia ziołowo – parowa oraz sauna solna. Ponadto ośrodek wzbogacił się o strefę relaksu, lodospad, cebrzyk z lodowatą wodą, trzy nowe natryski do schładzania ciała oraz system nagłaśniający.
- To kolejna inwestycja na terenie dzielnicy, dzięki której mieszkańcy zyskują dostęp do nowoczesnej infrastruktury. Mam nadzieję, że zmodernizowane sauny w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ursusie staną się miejscem relaksu i odpoczynku dla naszych mieszkańców.– podkreśliła zwiedzając obiekt Burmistrz Urszula Kierzkowska.
Nowy kompleks saun Zarządowi dzielnicy prezentował dyrektor OSIR Ursus Sławomir Luliński

Zapraszamy do galerii - www.ursus.warszawa.pl/galeria/Nowykompleks  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!