Aktualności
Rozwijamy system odbioru odpadów komunalnych - z myślą o mieszkańcach i środowisku naturalnym
12 maja 2016 czwartek
grafika

Rusza cykl spotkań z ekspertami projektującymi nowy regulamin utrzymania czystości i porządku w Warszawie. Spotkania dotyczące m.in. zmiany systemu selektywnej zbiórki oraz częstotliwości odbierania odpadów komunalnych odbędą się w każdej dzielnicy. Spotkanie w Ursusie planowane w poniedziałek, 30 maja w Urzędzie Dzielnicy Ursus (pl. Czerwca 1976 roku nr 1, sala konferencyjna nr 100) w godzinach 18.00-20.00.

W trakcie spotkań poruszane będą m.in. następujące sprawy: zmiany sposobu zbiórki papieru w Warszawie, możliwości wprowadzenia dodatkowych usług dla mieszkańców, w tym usługi transportu odpadów zielonych w okresie od grudnia do marca oraz usługi odbioru odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio z nieruchomości.

Więcej informacji – www.czysta.um.warszawa.pl

Rozstrzygnięcie konkursu ofert na opracowanie koncepcji Warszawskiego Centrum Lokalnego Niedźwiadek
25 maja 2016 środa

W poniedziałek, 23 maja o godz. 13:00 w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursus odbyło się jawne otwarcie ofert na „Opracowanie wielobranżowej koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Warszawskiego Centrum Lokalnego „Niedźwiadek” o łącznej powierzchni 87 772 m2 na terenie Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy przy jednoczesnym przeprowadzeniu konsultacji społecznych z mieszkańcami”

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła Pracownia projektowa 22 Architekci Sp. z o.o. uzyskując 100 punktów. Szczegóły w pliku PDF ( załącznik )

Ogłoszenie dotyczące zaproszenia do złożenia oferty na przedmiotowe zamówienie zostało opublikowane na stronie Urzędu w dniu 13 maja. Termin złożenia oferty wyznaczono do dnia 23 maja 2016 roku.

Dzień Dziecka w Dzielnicy Ursus
1 czerwca 2016 środa
grafika

Impreza z okazji Dnia Dziecka odbędzie się 1 czerwca w Parku Hassów, przy ul. Wojciechowskiego. Start o godzinie 16:00. Inspiracją tegorocznego wydarzenia będzie świat piratów. W programie wiele atrakcji, m.in. występ zespołu „Siostry Wajs & Stonoga” oraz koncert „Stwora Głodomora”.
Na terenie Parku Hassów organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla całej rodziny, m.in. wioskę piratów, miasteczko Lego, konkursy, gry i zabawy. Na scenie wystąpią „Siostry Wajs & Stonoga”. Najmłodsi zaśpiewają i zatańczą ze Stonogą wspólnie z rodzicami. Dzieci tego dnia poznają także Stwora Głodomora oraz inne postaci z krainy fantazji.

W programie:

16:00 rozpoczęcie imprezy
16.15-16.50 konkursy na scenie
17:00 Zumba
17.30 występ „Siostry Wajs & Stonoga” - pełen pozytywnej energii projekt muzyczny dla dzieci! Dwie siostry Agnieszka i Patrycja śpiewają autorskie piosenki skomponowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Ponad godzina dobrej zabawy, wesołych piosenek. Zespół taneczny STONOGA zachęci do wspólnej zabawy i tańca zarówno najmłodszych, jak i ich opiekunów.
18.30 koncert Stwora Głodomora -„Przyszła pora na Stwora Głodomora! - kto w dzieciństwie lubił Muppety, albo bał się stworów z szafy, powinien zabrać ze sobą dzieci i obejrzeć koncert Stwora Głodomora. To unikalne połączenie postaci lalkowych i wokalistów tworzących rozrywkowe widowisko z nutą dydaktyczną dla widza w każdym wieku. Podczas interaktywnego koncertu poznamy fantastyczne postacie z krainy fantazji. Spektakl powstał przy współpracy Konrada Kony Czarkowskiego ( lalkarza medialnego, twórcy lalek do musicalu Avenue Q ,a także filmu Planeta Singli), grupy wokalnej 4MATION występującej od lat na polskiej estradzie oraz agencji DETE, która zapewnia rozrywkę starszym i młodszym widzom.
19.30 zakończenie imprezy

Na wydarzenie zapraszają: przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski oraz burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska.
Wstęp wolny

Rozmowy o gazie
23 maja 2016 poniedziałek
grafika

W Urzędzie Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy odbyło się spotkanie dotyczące dostarczania gazu ziemnego podmiotom gospodarczym działającym na terenach po byłych zakładach „Ursus” w związku ze sprzedażą dotychczasowego dostawcy - „Energetyki Ursus”.

– Nasze dzisiejsze spotkanie ma na celu uspokojenie Państwa. Dostawy gazu mimo zmiany właściciela będą kontynuowane – stwierdził Zastępca burmistrza Wiesław Krzemień.

Obecny na spotkaniu Arkadiusz Sudarski z Polskich Sieci Gazowych zaapelował do zebranych o udostępnienie jego firmie danych dotyczących lokalizacji ich firm, a także zapotrzebowania na paliwo gazowe dla poszczególnych przedsiębiorstw działających na terenach po dawnych zakładach Ursus. Ma to ułatwić firmie przygotowanie przyłączy do sieci PSG oraz sporządzenie odpowiednich dokumentów i umów.

Nowy plenipotent majątku po Energetyce Ursus zapewnił, zebranych, że jego podmiot nadal będzie dostarczał gaz i wystąpi o odpowiednie dokumenty do Urzędu Regulacji Energetyki. Należy się jednak spodziewać stopniowego ograniczania działalności w tej dziedzinie ze względu na niskie zyski.

W spotkaniu obok zastępców burmistrza Wiesława Krzemienia i Kazimierza Sternika, urzędników z Biura Infrastruktury m.st. Warszawy uczestniczyli m.in. przedstawiciele RSM „Ursus” i firm działających na terenie pofabrycznym.

Uwaga na barszcze kaukaskie (barszcz Sosnowskiego i barszcz Mantegazziego)
20 maja 2016 piątek
grafika

Na terenie województwa mazowieckiego nastąpił wzrost liczby stanowisk występowania barszczy kaukaskich (barszcz Sosnowskiego i barszcz Mantegazziego). Kontakt z sokiem tej rośliny w połączeniu ze światłem słonecznym może powodować zmiany skórne przypominające oparzenia (wysypki, zaczerwienienia, opuchlizna, owrzodzenia itp.), a także obrażenia układu oddechowego, oczu, a nawet wstrząs anafilaktyczny – ostrzega Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie. Objawy obrażeń mogą pojawić się do 24-48 godzin od bezpośredniego lub pośredniego kontaktu z barszczami.

Barszcz Sosnowskiego – wyrasta zazwyczaj do 2-3 metrów wysokości (lub więcej). Kwitnie od czerwca do przełomu lipca i sierpnia, wytwarzając do kilkudziesięciu bardzo dużych parasolowatych kwiatostanów.

Środki ostrożności:

  • należy unikać przebywania w sąsiedztwie terenów zasiedlonych przez te rośliny,
  • w razie konieczności przebywania w pobliżu barszczy chronić skórę przed promieniami UVA (stosuj okulary i kremy z filtrem, zakładaj odzież z nienasiąkliwych tworzyw sztucznych zakrywającą skórę) oraz drogi oddechowe przed wziewaniem substancji toksycznych (używaj masek ochronnych),
  • zawsze myć przedmioty i pierz odzież, które miały kontakt z sokiem barszczy,
  • chronić dzieci przed bezpośrednim i pośrednim kontaktem z barszczami (ich skóra jest zazwyczaj bardziej wrażliwa niż twoja),

Pierwsza pomoc:
  • obficie przemyć wodą z mydłem (bądź samą wodą) wszystkie miejsca na ciele, które miały kontakt z roślinami lub były na niego narażone,
  • osłonić skórę przed działaniem promieni słonecznych na co najmniej 48 h, a jeżeli jest to niemożliwie, zastosować krem z wysokim filtrem UV,
  • nie dotykaj zmienionych miejsc na skórze (z wysypką, opuchlizną itp.) – stosuj na nie chłodne okłady (np. z lodu),
  • jeżeli objawy są dokuczliwe lub nasilają się, koniecznie jak najszybciej skontaktować się z dermatologiem lub lekarzem rodzinnym,

Według danych ekspertów na terenie Mazowsza do 2016 roku znajdowało się 50 potwierdzonych stanowisk barszczy kaukaskich oraz 135 niezależnych zgłoszeń, które jeszcze nie zostały zweryfikowane w terenie.

Jeżeli podejrzewają Państwo, że w najbliższym otoczeniu rośnie barszcz Sosnowskiego lub barszcz Mantegazziego (olbrzymi) prosimy o zrobienie zdjęcia podejrzanym roślinom, zanotowanie miejsca ich występowania i przesłanie zgłoszenia na adres serwis@barszcz.edu.pl

Przydatne broszury i ulotki:
Więcej informacji na temat barszczy kaukaskich na stronie http://barszcz.edu.pl

Święto Szkoły Podstawowej nr 11 w Ursusie
20 maja 2016 piątek
grafika

Podobnie jak w latach poprzednich, 20 maja Szkoła Podstawowa nr 11 obchodziła święto szkoły. W trakcie uroczystości uczniowie poznali historię swojej placówki, która sięga lat międzywojennych II Rzeczypospolitej. Wysłuchali występów swoich kolegów i koleżanek. Uroczystość była także okazją do wręczenia wyróżniającym się uczniom dyplomów za szczególne osiągnięcia.

Obecny na uroczystości Wiesław Krzemień, zastępca burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy zaznaczył, że szkoła to nie tylko miejsce nauki. – Każda szkoła uczy nas także, jak być porządnym człowiekiem, otoczonym przyjaciółmi, bo wtedy w życiu jest nam łatwiej dodał.

W uroczystości uczestniczyła przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Wanda Kopcińska.

Zapraszamy do galerii -Święto Szkoły Podstawowej nr 11 w Ursusie  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!