Aktualności
Powstanie książka o sporcie w Ursusie – apel do mieszkańców
2 listopada 2016 środa
grafika

W związku rozpoczęciem prac nad publikacją opowiadającą historię sportu w naszej dzielnicy, zwracamy się do mieszkańców z prośbą o udostępnianie zdjęć, notatek, wspomnień związanych ze sportem w Ursusie. Materiały można przekazać do Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy osobiście, drogą pocztową lub e-mailem. Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Plac Czerwca 1976 nr 1,02-496 Warszawa, Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, na adres mailowy ursus.sport@um.warszawa.pl, dodatkowe informacje uzyskają Państwo pod numerem telefonu 22 443 61 71.

Materiały po przegraniu na nośniki cyfrowe zostaną zwrócone mieszkańcom. Tak mało mieszkańców wie, jaką bogatą historię sportu ma Ursus, pomóżmy to zmienić, przyłącz się do akcji gromadzenia historii sportu w Ursusie.

Fotografia - Narodowe Archiwum Cyfrowe - Drużynowe mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym na Bielanach w Warszawie w sierpniu 1938 r. Drużyna kolarska klubu Ursus na trasie.

Warsztaty Świąteczne
10 grudnia 2016 sobota
grafika

W dniu 10 grudnia 2016 r. w godzinach 11.00-13:00 w budynku Acherówki przy ul. Walerego Sławka 2 odbędą się warsztaty świąteczne na które zapraszamy całe rodziny. Będziemy wykonywać dekoracje świąteczne, lampiony.

Zapraszamy serdecznie wstęp wolny.

Podwórkowa Gwiazdka zabłyśnie 10 grudnia 2016r w Acherówce
10 grudnia 2016 sobota
grafika

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy z siedzibą przy Placu Czerwca 1976 roku nr 1, zaprasza do udziału i pomocy w zorganizowaniu Podwórkowej Gwiazdki.

Podwórkowa Gwiazdka to inicjatywa aktywnych mieszkańców, której celem jest sąsiedzka integracja i zwrócenie uwagi na osoby mieszkające w najbliższej okolicy. Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie podczas którego będziemy śpiewać kolędy, przygotowywać świąteczne ozdoby, własnoręczne kartki z życzeniami, robić pierniki i zdobić świąteczne ciastka. Wspólnie ubierzemy choinkę. W programie przewidujemy słodki sąsiedzki poczęstunek oraz zabawy i atrakcje dla dzieci. Zaczynamy o godz. 10

Szczegółowe informacje pod tel. 534508233, 798819574, 511862982.
Akcję wspiera Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Doba parkingowa na „Parkuj i Jedź” warunkowo wydłużona do marca
1 stycznia 2017 niedziela
grafika

Parking typu „Parkuj i Jedź” został wybudowany w Ursusie w 2012 roku przy ul. Orląt Lwowskich 45, jako jeden z 14 obiektów tego typu w Warszawie. Może pomieścić 356 samochodów, z czego 8 miejsc przeznaczono dla osób niepełnosprawnych. Wybudowano też 24 stanowiska dla rowerów. System parkingów „Parkuj i Jedź” (Park & Ride) umożliwia bezpłatne parkowanie pojazdów osobom, które w chwili wyjazdu z parkingu przedstawią ważny bilet autobusowy lub dokument uprawniający do bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez m.st. Warszawę. W innym przypadku użytkownik jest zobowiązany do uiszczenia przy wyjeździe z parkingu jednorazowej opłaty za wynajem miejsca parkingowego w wysokości 100 zł.

Obiekty systemu parkingów „Parkuj i Jedź” ulokowane są przy węzłach komunikacyjnych w granicznych dzielnicach miasta i po zostawieniu na nich pojazdu pozwalają na kontynuację podróży środkami komunikacji miejskiej. W październiku br. wykorzystanie obiektu w Ursusie sięgnęło 68%. Oprócz podróżujących spoza Warszawy do pracy na terenie miasta, z obiektu korzystają także mieszkańcy dzielnicy. Zarząd dzielnicy zabiegał o taką możliwość z uwagi na duże zapotrzebowanie mieszkańców na miejsca parkingowe na terenie osiedla „Niedźwiadek”. Stało się to możliwe, dzięki wprowadzeniu przez ZTM akcji promocyjno – informacyjnej, w ramach której m.in. wydłużono czas możliwości pozostawieniu pojazdu do 24 h. Co kilka miesięcy, mimo zakończenia akcji, na prośbę Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy doba parkingowa jest ponownie wydłużana, tym razem do marca 2017 roku. Niestety, do Zarządu Transportu Miejskiego napływają skargi dotyczące wykorzystywania parkingu niezgodnie z jego przeznaczeniem, co znaczenie utrudnia kierowcom pozostawienie pojazdów na jego terenie i kontynuację podróży transportem miejskim. Wskazują oni na samochody, które są porzucane na parkingu, czy stoją pod przykryciem przez kilka miesięcy, czasami nawet bez kół. Taka sytuacja może w przyszłości uniemożliwić kolejne przedłużenie doby parkowania na obiekcie typu „Parkuj i Jedź”, a mieszkańcy dzielnicy stracą możliwość pozostawiania na noc samochodów w tym miejscu.

Więcej informacji o zasadach korzystania z parkingu na stronie www.ztm.waw.pl"

Historia Sejmu i spotkanie z Marszałkiem
6 grudnia 2016 wtorek
grafika

6 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej przy ulicy Konińskiej 2 odbyła się nietypowa lekcja historii dotycząca genezy Sejmu RP, a która przygotowana została przez uczniów klas czwartych pod kierunkiem nauczycieli historii. Przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania wszystkich zaproszonych gości przywitała Pani Dyrektor Ewa Gerełło wraz z Panią Wicedyrektor Bogumiłą Wodyńską i Panią Wicedyrektor Agnieszką Jasitczak-Wolską. Następnie Pani Marszałek Kidawa Błońska opowiedziała uczniom o trudnej i odpowiedzialnej pracy Marszałka Sejmu, a także razem z Burmistrzem Dzielnicy Ursus Panią Urszula Kierzkowską, oraz Zastępcami Burmistrza Panem Wiesławem Krzemieniem i Panem Kazimierzem Sternikiem i radnymi dzielnicy Panią Wandą Kopcińską i Panem Robertem Faliszewskim obejrzała widowisko teatralno-muzyczne o początkach sejmu polskiego, tradycji polskiej myśli politycznej i rodzącej się XIX w. polskiej państwowości. Po przedstawieniu zebrani na hali sportowej uczniowie przygotowali specjalny Quiz dla Pani Marszałek z pytaniami dotyczącymi pracy, ulubionych zajęć i życia prywatnego. Na zakończenie spotkania mały uczniowski Mikołaj wraz z pomocnikami wręczył zaproszonym gościom piernikowe choinki i złożył życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii - Historia Sejmu i spotkanie z Marszałkiem

Zapytanie ofertowe na grupy wsparcia oraz trening motywacji
5 grudnia 2016 -
12 grudnia 2016
grafika

Zapraszamy do składania ofert na prowadzenie treningów motywacji dla uczniów gimnazjum oraz grup wsparcia dla rodziców w ramach projektu edukacyjnego „TIK? Tak!” dofinansowanego z Funduszy Europejskich.


Do pobrania:
- Zapytanie ofertowe - treningi motywacyjne
- Zapytanie ofertowe - grupy wsparcia dla rodziców
- Formularz oferty - treningi motywacyjne
- Formularz oferty - grupy wsparcia dla rodziców  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!