Aktualności
Nieruchomość na sprzedaż - Prawnicza 73
21 października 2015 środa
grafika

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, położonej w Warszawie w Dzielnicy Ursus, przy ul. Prawniczej 73
ogłoszenie

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
8 października 2015 czwartek
grafika

W Ośrodku Kultury Arsus odbyła się inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To już trzynasta inauguracja roku akademickiego na tej uczelni przeznaczonej dla osób dojrzałych.
- Cieszę się, że mamy w Ursusie tak prężny Uniwersytet Trzeciego Wieku. A trzynasta inauguracja roku akademickiego będzie na pewno dla Państwa bardzo szczęśliwa. Ze swojej strony pragnę zaznaczyć, że wszelkie takie inicjatywy pozwalające zaktywizować mieszkańców na różnych polach będą się spotykać z życzliwym i przychylnym wsparciem władz Dzielnicy - podkreśliła Burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska.
Władze Dzielnicy reprezentowali, także Zastępcy Burmistrza – Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik.
Obecny na uroczystości poseł Michał Szczerba podkreślił, że był na wielu rozpoczęciach roku akademickiego Uniwersytetów Trzeciego Wieku, ale Ursus jest jedną z niewielu, jak nie jedyną Dzielnicą, gdzie na inauguracji byli wszyscy członkowie Zarządu Dzielnicy.
Galeria - www.ursus.warszawa.pl/galeria/Inauguracja

Pierwsze spotkanie Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego juz za nami!
8 października 2015 czwartek
grafika

Szanowni Państwo,
Pierwsze spotkanie Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego 2017 już za nami!.
W środę, 7 października członkowie zespołu określili szczegółowe zasady funkcjonowania Zespołu oraz harmonogram przeprowadzenia budżetu partycypacyjnego w Dzielnicy Ursus na rok 2017.
W tym roku kwota, która została przeznaczona na realizację BP wynosi 1 527 000 zł, co stanowi 1,12% planowanego na przyszły rok budżetu Dzielnicy Ursus. W związku z przekroczeniem miliona zł Zespół musiał podjąć decyzję o podziale dzielnicy na obszary terytorialne. Obligatoryjnie dzielnica została podzielona na dwa obszary: Ursus Północny i Ursus Południowy. Kwota przypisana każdemu z obszarów wynosi odpowiednio 763 500, 00 zł. Podjęto również decyzje o nie wprowadzaniu limitu kwoty na projekt.
W trakcie spotkania odbyło się głosowanie, podczas którego zdecydowaną przewagą głosów stanowisko przewodniczącego Zespołu ds. Budżetu partycypacyjnego objęła Joanna Wiecińska (mieszkanka Dzielnicy Ursus). Wiceprzewodniczącym zespołu został wybrany Stanisław Wierdziński (mieszkaniec Dzielnicy Ursus), a sekretarzem zespołu został wybrany Przemysław Omen (pracownik Urzędu Dzielnicy Ursus).
Członkowie zespołu wspólnie wypracowali projekt Regulamin pracy Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego dla dzielnicy Ursus m.st. Warszawy na rok 2017. W najbliższych dniach zostanie ogłoszone Zarządzenie Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, którego załącznikiem będzie Regulamin przeprowadzenia budżetu partycypacyjnego na rok 2017 w Mieście Stołecznym Warszawie. Po ogłoszeniu tego Zarządzenia przedstawimy Państwu Regulamin pracy zespołu ds. budżetu partycypacyjnego dla dzielnicy Ursus na rok 2017. Wkrótce poinformujemy Państwa o wydanym w związku z tym regulaminem Zarządzeniu Prezydenta.
Informujemy, iż w tym roku nastąpiły zmiany w porównaniu do poprzedniej edycji budżetu partycypacyjnego:

 • projekt zgłaszany do budżetu partycypacyjnego może mieć do 3 autorów;
 • podczas publicznych dyskusji mieszkańców obowiązkowa będzie obecność autorów projektów;
 • w przypadku negatywnego wyniku weryfikacji szczegółowej, projektodawca uprawniony jest do złożenia wniosku o ponowną weryfikację tego projektu. Wynik ponownej weryfikacji ma charakter ostateczny.
 • na etapie głosowania nie ma możliwości oddania karty do głosowania w czyimś imieniu.
Aby zagłosować trzeba będzie zgłosić się osobiście w Urzędzie Dzielnicy bądź zagłosować przez Internet.
Przyszłoroczny proces BP 2017 rozpoczynamy już w połowie listopada.

Poniżej przedstawiamy wstępny harmonogram Budżetu Partycypacyjnego na rok 2017 w Warszawie:
 • Określenie szczegółowych zasad przeprowadzania BP w dzielnicach - do końca 10.2015 r.;
 • Zgłaszanie projektów- od połowy 11.2015 r. do połowy 01.2016 r.;
 • Publiczne dyskusje mieszkańców- od 15.02.2016 r. do 06.03.2015 r. ;
 • Weryfikacja projektów- od połowy 03.2016 r. do końca 05.2016 r.;
 • Spotkania promocyjne- do 24.06.2016 r.;
 • Głosowanie- od 06.2016 r.;
 • Ogłoszenie wyników do 15.07.2016 r.
Zapraszamy do udziału w tak ważnym dla nas wszystkich procesie.!

Zamknięta ul. Posag 7 Panien od 7 października
7 października 2015 środa
grafika

Od środy, 7 października zamknięta dla ruchu będzie ul. Posag 7 Panien na odcinku od ul. Szamoty do ul. K. Gierdziejewskiego.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami Szamoty i Traktorzystów do ul. K. Gierdziejewskiego. Utrudnienia związane są z budową magistrali ciepłowniczej wraz z komorą i potrwają do 6 listopada.

Źródło - www.infoulice.um.warszawa.pl/index.php?action=wiad&co=2041

Zaproszenie do składania ofert na opracowanie koncepcji EKOparku przy ul. Gierdziejewskiego.
6 października 2015 wtorek
grafika

Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy ogłasza konkurs na o przestawienie oferty na realizację następującego zamówienia:

Opracowanie dokumentacji koncepcyjnej zadania:„EKOpark przy ul. Gierdziejewskiego w Warszawie – etap IB oraz etap II”.

Załączniki do pobrania:

Zapraszamy na wydarzenie „Warszawskie Dni Recyklingu – otwieramy PSZOK-i”
10 października 2015 sobota
grafika

Informujemy mieszkańców Warszawy, że w sobotę 10 października w godzinach 10-15 odbędzie się wielkie otwarcie dwóch punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych - tzw. PSZOK-ów.
Jeden zlokalizowany jest w dzielnicy Mokotów, przy ul. Zawodzie 16, drugi w dzielnicy Białołęka, przy ul. Płytowej 1. Podczas inauguracji w tych punktach będzie można wymieniać stare farby, baterie, świetlówki, aerozole oraz szkło opakowaniowe, plastik, metal, papier i „elektrośmieci” na sadzonki roślin. W czasie imprezy do PSZOK-ów będzie można dojechać specjalnymi liniami autobusowymi ze stacji metra Młociny i stacji metra Wilanowska.
Zapraszamy serdecznie.
Więcej informacji na www.czysta.um.warszawa.pl
Regulamin do pobrania - Regulamin  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!