Aktualności
Weryfikacja szczegółowa złożonych projektów do budżetu partycypacyjnego na 2016 rok.
2 kwietnia 2015 -
22 maja 2015
grafika

Przedstawiamy Państwu listę 50 projektów, które zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu budżetu partycypacyjnego na rok 2016 w Dzielnicy Ursus, czyli etapu weryfikacji szczegółowej. Weryfikacja szczegółowa zgłoszonych projektów jest dokonywana przez urzędy dzielnic lub przez właściwą merytorycznie jednostkę organizacyjną m.st. Warszawy (np. Zarząd Dróg Miejskich, Zarząd Oczyszczania Miasta), trwa do 22 maja i obejmie:

 1. ocenę czy projekt mieści się w zakresie zadań własnych m.st. Warszawy przypisanych do realizacji dzielnicom lub jednostkom organizacyjnym,
 2. sprawdzenie, czy projekt jest możliwy do zrealizowania w całości w trakcie roku budżetowego 2016,
 3. sprawdzenie czy projektodawca wskazał zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez wszystkich mieszkańców (ogólnodostepność),
 4. sprawdzenie, czy projekt został zlokalizowany na terenie pozostającym we władaniu m.st. Warszawy i nieobciążonym na rzecz osób trzecich,
 5. ocenę czy projekt nie narusza obowiązujących przepisów prawa,
 6. analizę technicznych lub technologicznych możliwości realizacji projektu,
 7. urealnienie kosztorysu wskazanego przez projektodawcę w formularzu zgłoszeniowym,
 8. sprawdzenie, czy urealniony kosztorys mieści się w puli dostępnej dla danego obszaru,
 9. sprawdzenie, czy urealniony koszt realizacji projektu mieści się w dopuszczalnym limicie (jeżeli limit ten został wyznaczony dla danej dzielnicy),
 10. analizę kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w latach kolejnych.

W przypadku stwierdzenia naruszenia kryteriów, pracownik urzędu dzielnicy lub właściwej jednostki skontaktuje się z autorem projektu w celu wspólnego wypracowania niezbędnych zmian projektu.

Następnie zweryfikowane projekty zostaną przekazane do dzielnicowych Zespołów ds. budżetu partycypacyjnego, a jeśli ich członkowie będą mieli wątpliwości co do zasadności wyniku weryfikacji projektu, będą mogli zwrócić się z prośbą o ponowną weryfikację. Więcej informacji dotyczących projektów dostępne jest na stronie:
app.twojbudzet.um.warszawa.pl
Załącznik do pobrania – lista projektów.

Trwa rozbudowa SP 4 – filii przy ul. Konińskiej
31 marca 2015 -
5 kwietnia 2015
grafika

Na terenie szkoły powstanie nowe skrzydło dydaktyczne dla ok. 400 uczniów oraz hala sportowa. Prace zakończą się w 2016 roku.
W trakcie realizacji są roboty ziemne i żelbetowe obejmujące elementy konstrukcyjne: ławy, stopy i słupy. Stanowi to 5% wszystkich robót przewidzianych do realizacji w roku 2015. Prace realizowane są zgodnie z podpisanym przez strony harmonogramem. Obecnie kładzione są także instalacje oraz budowane przyłącza sanitarne. Plac budowy wizytował Zarząd Dzielnicy.

Prace budowlane w ul. Szamoty – czasowe skrócenie linii 177
30 marca 2015 -
30 kwietnia 2015
grafika

W terminie od 30.03.2015 (poniedziałek) wstępnie do dnia 30.04.2015 r. (na ok. 1 miesiąc), z uwagi z budowę sieci ciepłowniczej, zostanie zamknięty przejazd ulicą Szamoty. Termin zamknięcia ulicy może ulec zmianie.

W związku prowadzonymi pracami na odcinku od ul. Posag 7 Panien do ul. Traktorzystów od dnia 30.03 br. do odwołania linia 177 zostaje skierowana na poniższą trasę skróconą:

P + R AL. KRAKOWSKA – … – Czerwona Droga – Posag 7 Panien – ZAJEZDNIA URSUS PŁN. 02 (dla wysiadających) – Posag 7 Panien – zawrotka przy stacji transformatorowej – Posag 7 Panien – ZAJEZDNIA URSUS PŁN. 01 (przystanek dla wsiadających) – Posag 7 Panien – Czerwona Droga – … – P + R AL. KRAKOWSKA;

Kursowanie linii 177 będzie odbywać się wg specjalnego rozkładu jazdy.

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

 • PKP URSUS PŁN. 01 i 02;
 • URSUS-RATUSZ 07 i 08.

Przepraszamy za utrudnienia.

Zagłosuj na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową w 2014 roku
27 marca 2015 piątek
grafika

Do 30 kwietnia mieszkańcy Stolicy mogą oddać swój głos na inicjatywę nominowaną do Nagrody Głównej w ramach konkursuS3KTOR. Wśród nominowanych inicjatyw jest projekt z Ursusa: „ZAKŁADY URSUS 2014” W ramach konkursu zgłoszono 163 inicjatywy w dziesięciu kategoriach, takich jak edukacja, sport czy kultura, które były realizowane przez organizacje pozarządowe w roku 2014. Nominacje do Nagrody Głównej otrzymały 44 inicjatywy z dziewięciu kategorii.
Spośród nominowanych inicjatyw Mieszkańcy Warszawy mogą wybrać ich zdaniem najciekawszą, która otrzyma prestiżową Nagrodę Mieszkańców.
Głosować oraz zapoznać się z nominowanym inicjatywami można przez internet ngo.um.warszawa.pl/konkurs-s3ktor/s3ktor-2014 Dodatkowym wydarzeniem towarzyszącym głosowaniu będzie przejazd zabytkowego Tramwaju Promocyjnego w dniu 26 kwietnia (niedziela) w godzinach 12.00-21.00, w którego przestrzeni nominowane organizację będą mogły zaprezentować się i zachęcić do oddania głosu na wybraną inicjatywę.
Konkurs na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR odbywa się po raz piąty. Jego celem jest wyłonienie najlepszych inicjatyw realizowanych na rzecz Warszawy i jej mieszkańców, a także zachęcenie warszawiaków do zaangażowania się w działania społeczne. Więcej informacji na www.ngo.um.warszawa.pl
Zapraszamy do głosowania na projekt z Ursusa!

Konkurs z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w II półroczu 2015 roku.
22 kwietnia 2015 środa
grafika

Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych, z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy w 2015 roku.
W załączeniu do pobrania uchwała i ogłoszenie.

Awaria na pływalni „Albatros”
27 marca 2015 -
10 kwietnia 2015
grafika

Pływalnia „Albatros” będzie nieczynna do odwołania z powodu awarii. Trwają prace naprawcze.
Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy na Pływalnię „Skalar”, przy ul. Sosnkowskiego 3.

OSIR Ursus  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!