Aktualności
Pierwszy dzwonek na Konińskiej tuż, tuż…
17 sierpnia 2016 środa
grafika

Już 1 września br. zostanie oddany do użytku nowe skrzydło z halą sportową w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Konińskiej 2, gdzie edukację rozpocznie blisko 400 uczniów. Budynek składa się m.in. z pełnowymiarowego boiska do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Ponadto sala gimnastyczna wyposażona w stałe trybuny mieszczące ponad 200 osób. Inwestycja została zrealizowana w niespełna 2 lata. Obecnie trwają ostatnie odbiory techniczne, a w placówce pojawią się niedługo ławki, krzesła, tablice i inne urządzenia.

Zapraszamy do galerii: Pierwszy dzwonek na Konińskiej tuż, tuż…

Nagroda Specjalna Warszawska dla Urzędu Dzielnicy Ursus
28 sierpnia 2016 niedziela
grafika

W niedzielę, 28 sierpnia w Nowym Teatrze odbyła się gala finałowa 33. Konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni. Jury nagrody prezydenckiej przyznało swoje wyróżnienia w trzech kategoriach: „Człowiek/Sąsiedzi”, „Firma/Instytucja” oraz specjalną Nagrodę im. Stefana Starzyńskiego za działania w szczególny sposób propagujące ideę konkursu. Komisja przyznała też dwa wyróżnienia dodatkowe: Mister Kwiatów i Nagrodę Specjalną Warszawską.
Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. instytucje oraz mieszkańcy Ursusa
- Wspólnota Mieszkaniowa „Dzieci Warszawy 25A i 25B” (II miejsce w kategorii firma/instytucja)
- Joanna Staszewska (Nagroda TPW w kategorii ogródki przydomowe)
- Henryk Myśliwiec (Nagroda TPW w kategorii Mister Kwiatów)
- Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy (Nagroda Specjalna Warszawska)

Nagrodę Specjalną Warszawską odebrał w imieniu Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy zastępca burmistrza Kazimierz Sternik.
Nagrody przyznali organizatorzy konkursu: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Więcej informacji na stronie - http://www.warszawawkwiatach.pl/laureaci-2016.html

Straż Miejska m.st. Warszaw ma już 25 lat
28 sierpnia 2016 niedziela
grafika

W niedzielę, 28 sierpnia na Pl. Piłsudskiego odbyły się oficjalne obchody 25-lecia Straży Miejskiej m.st. Warszawy, w trakcie których odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych strażników miejskich. W trakcie uroczystości władze Dzielnicy Ursus reprezentował zastępca burmistrza Kazimierz Sternik.

Po oficjalnych obchodach w Ogrodzie Saskim na najmłodszych czekały różnego rodzaju stoiska, gdzie można było m.in. zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego. W takcie pikniku rodzinnego zastępca burmistrza Dzielnicy ursus Kazimierz Sternik wyróżnił czterech strażników miejskich z III Obszaru Terenowego obejmującego m.in. Ursus.

Zapraszamy do galerii - Straż Miejska m.st. Warszaw ma już 25 lat

Skwer pamięci – nowym miejscem wypoczynkowym
24 sierpnia 2016 środa
grafika

TREŚĆ Skwer upamiętniający Prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego, zlokalizowany pomiędzy trzema ulicami: Wojciechowskiego, Orląt Lwowskich i Zagłoby – zyskał w wyniku modernizacji - nową funkcjonalność. Dotychczasowy zieleniec memorialny stał się przyjaznym dla mieszkańców miejscem wypoczynkowym.

Realizacją zadania zajął się Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, wykorzystując środki w wysokości 427 658,34 zł , pozyskane z Biura Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Celem modernizacji skweru było posadowienie pomnika na placu w bezpośrednim sąsiedztwie chodnika tak, aby zbliżyć do przechodniów.

Dzięki zamontowaniu elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci) skwer zyskał funkcję wypoczynkową, a poprzez nowe nasadzenia drzew i krzewów poprawiły się walory estetyczne tego terenu. Zakres realizacji obejmował m.in.: „przesunięcie” elementu małej architektury – głazu na postumencie (ok. 15 m), wymianę dwóch latarni ulicznych na latarnie parkowe, formowanie i kształtowanie terenu, budowę murku oporowego, nawierzchni z kostki betonowej, montaż wygrodzeń, budowę alejek pieszych oraz placu wypoczynkowego, wyposażenie w ławki i kosze na śmieci, prace ogrodnicze (nasadzenie drzew, krzewów, pnączy, bylin, założenie trawników).

Skwer z pomnikiem - upamiętnia Stanisława Wojciechowskiego, prezydenta RP w latach 1922-1926, rodzinnie związanego z Ursusem, który mieszkał w Gołąbkach do śmierci w roku 1953.

Zapraszamy do galerii - Skwer pamięci – nowym miejscem wypoczynkowym

126 dzieci przyjętych do przedszkola w Parku Achera
19 sierpnia 2016 piątek
grafika

Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy informuje, że w związku z naborem do nowego Przedszkola Publicznego w Parku Achera, w dniu 19 sierpnia 2016 r. o godz. 10:00 odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej.

W wyniku obrad komisji do Przedszkola przyjęto 126 dzieci.

informujemy, że lista dzieci przyjętych będzie wywieszona o godz. 13:00 na drzwiach wejściowych Przedszkola nr 194 przy ul. Walerego Sławka 7.

96. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
15 sierpnia 2016 poniedziałek
grafika

W poniedziałkowe przedpołudnie, 15 sierpnia przy pomniku przy ul. Cierlickiej odbyły się uroczystości upamiętniające 96. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Przygotowywany w tajemnicy kontratak z południowej flanki, spowodował, że pięć sowieckich armii zostało rozbitych, a dwie szukały schronienia w Prusach Wschodnich. Wojsko Polskie, w składzie którego było wielu ochotników, swoim bezprzykładnym wysiłkiem i męstwem stanęło na drodze bolszewickiego pochodu na Zachód – przypomniała burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska - Dziś żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce i nie musimy podejmować trudnych decyzji w obronie suwerenności i niepodległości. Możemy uczyć się i pracować bez strachu o naszą Ojczyznę. – dodała.

W obchodach uczestniczyły delegacje organizacji społecznych i kombatanckich.

Zapraszamy do galerii: 96. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!