Aktualności
72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – zapowiedź uroczystości w Dzielnicy Ursus
21 lipca 2016 czwartek
grafika

W poniedziałek, 1 sierpnia o godz. 17:00 zawyją syreny, zatrzymają się samochody oraz staną piesi by w ten symboliczny sposób oddać cześć powstańcom warszawskim, a także cywilnym mieszkańcom stolicy. Tego dnia także w Ursusie przy pomniku przy ul. Cierlickiej zostanie uroczyście upamiętniona 72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wieczorem w Parku Czechowickim odbędzie się koncert oraz prelekcja filmu „Miasto 44”.
Szczegółowy program uroczystości w Ursusie:

  • godz. 16:30 - cmentarz przy ul. Rakuszanki – złożenie kwiatów i zniczy przez władze Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz przedstawicieli organizacji kombatanckich w kwaterach powstańczych;
  • godz. 17:00 - pomnik przy Cierlickiej – oficjalne uroczystości z udziałem władz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, radnych Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz przedstawicieli organizacji kombatanckich i społecznych;
  • godz. 18:00 - msza w intencji Ojczyzny w kościele przy ul. Sosnkowskiego 34;
  • godz. 19.30 - koncert okolicznościowy pt. „Ursus śpiewa (nie)zakazane piosenki” w wykonaniu Young Ursus Voices - Park Czechowicki;
  • godz. 21:00 - projekcja filmu fabularnego "Miasto 44 " - Park Czechowicki.

Natomiast w piątek, 5 sierpnia, burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska wraz z zastępcami burmistrza Wiesławem Krzemieniem i Kazimierzem Sternikiem złożą kwiaty w miejscu dawnej fabryki „Ursus” przy ul. Skierniewickiej, gdzie 72 lata temu eksterminowano ok. 7000 Polaków. Władzom dzielnicy będzie towarzyszył poczet sztandarowy klubu sportowego „Ursus”.
Na uroczystości zapraszają: przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski i burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska.

PitStop na parkingu pod Urzędem Dzielnicy Ursus
27 lipca 2016 środa
grafika

W sobotę, 30 lipca na parkingu przed Urzędem Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy (pl. Czerwca 1976 nr 1) zorganizowana będzie ogólnopolska akcja, podczas których bezpłatnie sprawdzamy stan techniczny samochodów.

Głównym celem akcji „PitStop” jest podnoszenie świadomości kierowców, co do stanu technicznego ich prywatnych aut. Specjaliści z ekipy ProfiAuto wraz z lokalnym Partnerem, firmą Moto Factory Sp. z o.o. bezpłatnie sprawdzają m.in. stan oświetlenia, akumulatora, ogumienia oraz zawieszenia. Każdy przegląd wieńczy upominek, który kierowcy mogą wykorzystać, by zadbać o swoje auto.

Akcja startuje w najbliższą sobotę od godziny 10:00 i potrwa do 16.00.

1 sierpnia zawyją syreny alarmowe
27 lipca 2016 środa
grafika

W poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17:00 w 72 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uruchomione zostaną syreny alarmowe w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego.

Syreny alarmowe będą uruchomione przez 1 minutę, emitując dźwięk ciągły.

Nabór do Przedszkola Publicznego – posiedzenie komisji rekrutacyjnej
27 lipca 2016 środa
grafika

W związku z prowadzonym naborem do nowego Przedszkola Publicznego w Parku Achera przy ul. Walerego Sławka 2a, Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy informuje, że posiedzenie komisji rekrutacyjnej odbędzie się w piątek, 19 sierpnia 2016 roku.
Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przedszkola zostaną poinformowani listem poleconym w pierwszych dniach września 2016 roku.

„Letnie Granie”: MARGARET w Ursusie
24 lipca 2016 niedziela
grafika

Impreza „Letnie Granie” w niedzielę 24 lipca zgromadziła w Parku Czechowickim rzesze mieszkańców. Gościem specjalnym wydarzenia byli pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży, którzy podczas Dni w Diecezjach zamieszkali w naszej dzielnicy. Przyjechali do nas z USA, Kanady, Portugalii, Brazylii, Gwatemali i Nigerii. Największy entuzjazm wzbudził występ gwiazdy wieczoru, piosenkarki MARGARET, która wykonała swoje największe przeboje.

Mieszkańców i gości „Letniego Grania” ze sceny przywitali m.in.: burmistrz Urszula Kierzkowska, zastępca burmistrza Wiesław Krzemień, ks. dziekan Zbigniew Sajnóg, radna Jolanta Dąbek, prezes SO Ursus Grzegorz Bartosiński, ks. proboszcz Ryszard Laskowski, ks. Krzysztof Hałaj i ks. Tomasz Zaperty koordynator przygotowań do ŚDM w archidiecezji warszawskiej. Imprezę poprowadził Roman Piętakiewicz. Na scenie wystąpili: zespół „Yu Gamos”, kapela góralska „Sarpacka” oraz MARGARET ze swoim show, która bez wątpienia podbiła serca widzów.

Pielgrzymi ŚDM wnieśli wiele kolorytu i spontaniczności do naszego wydarzenia, ich entuzjazm udzielił się uczestnikom. Impreza miała zarazem swoisty, rodzinny charakter, na najmłodszych czekały na terenie parku tradycyjnie liczne atrakcje.

Tegoroczne lato obfituje w plenerowe koncerty, pikniki, przedstawienia i inne imprezy organizowane przez Urząd Dzielnicy Ursus. Już teraz zapowiadamy, że zwieńczeniem sezonu będzie coroczna impreza „Pożegnanie Lata”, wystąpi zespół Kombi. Zapraszamy 10 września do Parku Czechowickiego!
Dziękujemy, że byliście z nami!

Partnerzy imprezy: Robyg Sp. z o.o. i Veolia Energia Warszawa S.A.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia http://www.ursus.warszawa.pl/index.php?dzial=galeria&rok=2016&gal=Letnie%20Granie%202016

Piknik „Poranek Rycerski”
23 lipca 2016 sobota
grafika

23 lipca 2016 roku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Ursus, przy ul. Sosnkowskiego 3, odbył się piknik „Poranek Rycerski”. Już od godziny 10:00 na mieszkańców czekało obozowisko pełne rycerzy, którzy tego dnia zaprezentowali m.in. pokaz walki na miecze. Uczestnicy imprezy mogli spróbować swoich sił w średniowiecznych konkurencjach strzelania z łuku do celu i wybijania pamiątkowych monet. Najmłodsi - z radością bawili się na zabawkach pneumatycznych.

Gościem specjalnym wydarzenia byli pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży, którzy podczas Dni w Diecezjach zamieszkali w Ursusie. Mieszkańcy naszej dzielnicy gościli pielgrzymów z Kanady, USA, Portugalii, Brazylii, Gwatemali i Nigerii. Okazało się, że pielgrzymi z Brazylii to w większości kibice lokalnego klubu piłkarskiego Atletico Paranaense Kurtyba, w którym grał wychowanek KS URSUS Krzysztof Nowak, wybitnie lubiany i dobrze znany brazylijskim kibicom zawodnik polskiej reprezentacji, który w 2005 roku zmarł na nieuleczalną chorobę… Burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska wraz z Radnymi Dzielnicy Ursus Jolantą Dąbek i Marianną Jaguścki oraz Prezesem KS Ursus Pawłem Wysockim przekazali na ręce goście z Brazylii pamiątkowe koszulki, szaliki KS Ursus, które pielgrzymi przekażą do Klubu Atletico Paranaense Kurtyba.

Podczas pikniku, na boisku bocznym przy S3, został rozegrany międzynarodowy turniej piłkarski z udziałem reprezentacji pielgrzymów. Pamiętamy niedawną porażkę w rzutach karnych Reprezentacji Narodowej Polski w UEFA EURO 2016 z Portugalią… Tym bardziej cieszy, że w tym turnieju zwyciężyła reprezentacja Ursus Niedźwiadek, pokonując dwie drużyny Portugalii: II miejsce zajął zespół Portugal Ursus, a III miejsce drużyna Portugal II. Zawodnikom towarzyszyła doskonała piłkarska atmosfera, drużyny głośno świętowały zdobyte gole, a kibice w różnych językach żywiołowo dopingowali swoich zawodników.

Partnerzy imprezy: Robyg Sp. zo.o. i Veolia Energia Warszawa S.A

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia http://www.ursus.warszawa.pl/index.php?dzial=galeria&rok=2016&gal=Rycerski%20Poranek%202016  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!