Aktualności
Umowa na EKOpark podpisana
20 kwietnia 2018 piątek
grafika

Do końca 2018 roku powstanie pierwszy etap EKOparku w Ursusie. Dzięki inwestycji dzielnica zyska nowe tereny zielone. To będzie jedyny park ekologiczny w Warszawie. Podczas podpisywania umowy z wykonawcą firmą Sorted Sp. z o.o., Urząd reprezentowali burmistrz Urszula Kierzkowska oraz zastępcy burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik.

Pomysł utworzenia EKOparku powstał w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Ursus. Jest on pionierskim przedsięwzięciem w skali stolicy. Prace obejmą obszar 3,3 ha i zostaną sfinansowane głównie ze środków unijnych w ramach „Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”.

Jak stworzyć bezpieczniejszą przestrzeń dla pieszych i pojazdów na ul. Aleksandra Prystora ?
6 kwietnia 2018 piątek
grafika

Jaka organizacja ruchu na ul. Aleksandra Prystora? Od 6 kwietnia do 27 kwietnia br. odbywają się konsultacje społeczne w Ursusie, w sprawie projektu Zmiany stałej organizacji ruchu w ul. Aleksandra Prystora – na odcinku od ul. Sławoja-Składkowskiego do ul. Ryżowej.
Podyskutujmy o tym. Pełna dokumentacja – na stronie:
http://konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacja/jaka-organizacja-ruchu-na-ul-aleksandra-prystora

Kwietniowy numer „Dziennika Ursusa”
26 kwietnia 2018 czwartek
grafika

Szanowni Państwo, już po raz czwarty w tym roku zachęcamy do przeczytania kolejnego numeru Dziennika Ursusa. W numerze ciekawe artykuły, m.in. podsumowanie promocji nowej książki o Ursusie autorstwa dr Roberta Gawkowskiego i Jacka Wiśniewskiego. Ta wydana przez Urząd Dzielnicy publikacja opowiada o historii powstania, jednego z najbardziej zasłużonych w historii Warszawy, klubu sportowego RKS Usus, który przez niemal 90 lat istnienia wychował kilka tysięcy sportowców.

W numerze przeczytamy także o: podpisaniu umowy na budowę pierwszego w ekologicznego parku w skali całej Warszawy oraz dowiemy się gdzie właściciele psów i kotów mieszkający w dzielnicy mogą je poddawać bezpłatnym zabiegom sterylizacji.

Oprócz tematów związanych z inwestycjami i środowiskiem możemy dowiedzieć się o aktualnych wydarzeniach kulturalnych a także o tym, że zawodnicy z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Shotokan biorąc udział w jednych z największych międzynarodowych zawodów karate olimpijskiego w Polsce zdobyli aż osiem medali.

Życzymy interesującej lektury kwietniowego numeru Dziennika Ursus.

Wersja elektroniczna - http://www.ursus.warszawa.pl/files/du/du_04-294.pdf

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja przez Sejm Czteroletni
26 kwietnia 2018 czwartek
grafika

W środę, 3 maja w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy odbędą się uroczystości 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja przez Sejm Czteroletni. Początek uroczystości - godz. 10:30.
W programie: złożenie kwiatów, zapalenie zniczy, przemówienie Burmistrza oraz wspólna modlitwa. W uroczystości wezmą udział poczty sztandarowe ze wszystkich szkół z terenu dzielnicy oraz organizacji kombatanckich.
O godz. 11:00 - Msza św. w intencji Ojczyzny kościół p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP z udziałem pocztów sztandarowych. Po Mszy św. Koncert okolicznościowy.
Na uroczystości zapraszają: Rada Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy w składzie: burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska, zastępcy burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik.
Wstęp wolny.

X Przegląd Dziecięcych Prezentacji Artystycznych „Kwiaty Integracji”
26 kwietnia 2018 czwartek
grafika

W środę, 25 kwietnia, w Ośrodku Kultury „Arsus” odbył się jubileuszowy X Przegląd Dziecięcych Prezentacji Artystycznych „Kwiaty Integracji”. W imprezie wzięły udział wszystkie przedszkola z dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, a także placówki znajdujące się na terenie warszawskiej Woli oraz Piastowa.
Tegoroczny przegląd otworzyli gospodarze z Przedszkola Integracyjnego nr 137 przedstawieniem pod nazwą „Kwiaty Integracji”. Wszystkie zaprezentowane spektakle były pełne kolorów, muzyki oraz tańca. Ta inicjatywa pokazuje, że dzieci, nie ważne z jakimi problemami borykają się na co dzień, mogą skrywać w sobie wiele artystycznych talentów.
Podczas jubileuszowego Przeglądu zastępca burmistrza dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Wiesław Krzemień podkreślił, że od pierwszej edycji Dzielnica wspiera tę inicjatywę i co roku ma okazję podziwiać coraz lepsze występy artystyczne najmłodszych. Na widowni była obecna Wanda Kopcińska, radna Dzielnicy Ursus, przewodnicząca Komisji Oświaty oraz wielu innych, znamienitych gości.

Zapraszamy do galerii - X Przegląd Dziecięcych Prezentacji Artystycznych „Kwiaty Integracji”

Wizyta dzieci ze szkół podstawowych Nr 2 oraz Nr 383 w JRG 16 w Ursusie
24 kwietnia 2018 wtorek
grafika

W czwartek, 19 kwietnia dzieci z klas zerowych ze szkół podstawowych Nr 2 oraz Nr 383 z Ursusa uczestniczyły w spotkaniu ze służbami w JRG 16 w Ursusie przy ul. Rynkowej w ramach realizacji programu "Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy". Podczas spotkania strażacy, policjanci i strażnicy miejscy oraz przedstawiciele Delegatury Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus w ramach realizacji programu edukacyjnego "Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy" rozmawiali z dziećmi na temat zagrożeń. Najmłodsi zapoznali się z zasadami postępowania w przypadku zaistnienia sytuacji szczególnej w bezpośrednim otoczeniu. Dzieci wykazały się świetną znajomością ważnych numerów alarmowych. Miały okazję zobaczyć także z bliska wozy strażackie.

Dzień Ziemi w Ursusie
24 kwietnia 2018 wtorek
grafika

Teren dawnych ogródków działkowych przy ulicy Orląt Lwowskich został uporządkowany. Sprzątanie odbyło się 21 kwietnia 2018 r. w ramach obchodów Dnia Ziemi w Ursusie. Sprzątanie Ziemi to cykliczne wydarzenie, które ma przede wszystkim zwrócić uwagę na efekty niszczenia środowiska naturalnego, a także uczyć postaw proekologicznych.

Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności, działaczy i społeczników w tym roku udało się zebrać aż 42 m3 śmieci, czyli dwa olbrzymie, wypełnione po brzegi kontenery. Do akcji sprzątania Ziemi przyłączyli się zastępcy burmistrza Kazimierz Sternik oraz Wiesław Krzemień, a także radni dzielnicy Irena Jarzębak, Anna Lewandowska, Wanda Kopcińska i Adam Chmielewski. W sprzątaniu pomagali też uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II.

Wszyscy uczestnicy otrzymali rękawice ochronne, worki na śmieci oraz kamizelki odblaskowe. Organizatorem akcji był Urząd Dzielnicy Ursus.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2018, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!