Aktualności
PKiN na różowo - kampania na rzecz walki z rakiem piersi
30 września 2016 piątek
grafika

PKiN na różowo - kampania na rzecz walki z rakiem piersi Już szósty raz z rzędu Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, w sobotę 1 października w godz. 18.00-24.00, zostanie podświetlony różowym światłem, by zwrócić uwagę na ważny cel, jakim jest pokonanie raka piersi.

Pałac Kultury i Nauki dołączy tym samym do setek znanych obiektów na całym świecie, które w październiku rozświetla różowa iluminacja w ramach Globalnej Inicjatywy Iluminacji Kampanii na rzecz Walki z Rakiem Piersi Estēe Lauder Companies. Wśród budynków podświetlanych różowym światłem znajdują się np. Empire State Building w Nowym Jorku, Opera w Sydney czy Lotnisko LAX w Los Angeles.

Jak co roku, Patronat Honorowy nad iluminacją objęła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zapraszamy do obejrzenia iluminacji

„Jesień na Prawniczej”
29 września 2016 czwartek
grafika

W czwartek, 29 września odbył się w Środowiskowym Domu Pomocy przy ul. Prawniczej 54 odbył się piknik integracyjny „Jesień na Prawniczej” Na wszystkich podopiecznych ośrodka czekały przekąski z grilla, a także drobne łakocie. Każdy mógł spróbować swoich sil w konkursie karaoke.

Podopiecznych ośrodka odwiedzili zastępcy burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik oraz radne Dzielnicy Ursus Wanda Kopcińska i Marianna Jaguścik.

Piknik jest jednym z elementów dni otwarty pn. „Jesień na Prawniczej’’ , których założeniem jest przełamywanie stereotypów i budowanie rzeczywistego obrazu osób chorujących psychicznie.

Zapraszamy do galerii - „Jesień na Prawniczej”

grafika

Jesteś działaczem organizacji pozarządowej albo mieszkańcem Ursusa Chcesz mieć wpływ na kształt budżetu partycypacyjnego w naszej dzielnicy? Zgłoś się do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego dzielnicy Ursus.
Budżet partycypacyjny to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu dzielnicy: zgłaszają projekty, dyskutują nad nimi, a potem oddają na nie swój głos. Zespół ten będzie miał za zadanie wypracowywanie zasad budżetu partycypacyjnego na rok 2018 oraz będzie monitorował i wspierał wdrożenie tego procesu.
W skład zespołu wejdzie 6 mieszkańców, 5 przedstawicieli organizacji pozarządowych, radni dzielnicowi (po 1 z każdego klubu) oraz 4-5 urzędników wskazanych przez burmistrza.
Prace zespołu potrwają najpóźniej do połowy września 2017 roku.

Aby zgłosić się do Zespołu należy przyjść na spotkanie 6 października o godz. 17:30 do Domu Kultury „Kolorowa”, ul. Sosnkowskiego 16, pok. 133 (I piętro)

Ursus pamiętał o powstaniu Polskiego Państwa Podziemnego
29 września 2016 czwartek
grafika

W czwartek, 29 września odbyły się w Ursusie uroczystości upamiętniające powstanie Polskiego Państwa Podziemnego.

Jeszcze nie przebrzmiały ostatnie strzały kampanii wrześniowej, a w kraju rozpoczęto organizowanie podziemnego wojska i władz politycznych. Rodziły się podstawy niespotykanego do tej pory w historii podmiotu – Polskiego Państwa Podziemnego. Dysponowało ono własną armią, wymiarem sprawiedliwości oraz systemem oświaty. W warunkach okupacji funkcjonował nawet podziemny parlament – Rada Jedności Narodowej .– podkreślił zastępca burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień. - Żaden z przywódców Polskiego Państwa Podziemnego nie splamił się współpracą z niemieckim okupantem, jak to miało miejsce np. we Francji czy w Norwegii. I z tego faktu my Polacy możemy być dumni – dodał.

W obchodach uczestniczyli: zastępcy burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski oraz radna Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Wanda Kopcińska, delegacje organizacji społecznych i kombatanckich oraz przedstawiciele placówek oświatowych z terenu Dzielnicy Ursus.

77. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego
27 września 2016 wtorek
grafika

We wtorek, 27 września przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej znajdującego się przy ul. Matejki odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, w których uczestniczyli m.in. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, przedstawiciele parlamentu, władz państwowych i kombatanci.

W uroczystości udział wzięli burmistrzowie warszawskich dzielnic, w tym zastępca burmistrza Dzielnicy Ursus Kazimierz Sternik.

Zapraszamy do galerii - 77. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

72. rocznica utworzenia obozu przejściowego dla 50 tys. Warszawiaków wypędzonych przez Niemców
27 września 2016 wtorek
grafika

W imieniu Przewodniczącego Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryka Linowskiego i Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszuli Kierzkowskiej serdecznie zapraszamy Państwa na uroczystości patriotyczne w dniu 3 października 2016 r. godz. 12.00, które odbędą się przy tablicy pamiątkowej ul. Traktorzystów 14.

Program uroczystości:
- złożenie kwiatów i zapalenie zniczy
- przemówienie Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy modlitwa pokaz artystyczny Szkoły Podstawowej STO - opiekuna Miejsca Pamięci  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!