Aktualności
70 rocznica „Dwójki” w Gołąbkach
22 maja 2015 piątek
grafika

Przed południem, 22 maja br. w Zespole Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II przy ul. Orląt Piastowskich 47 odbyła się uroczystość upamiętniająca 70. rocznicę powstania szkoły.
Przez te wszystkie lata pokolenia młodych ludzi zdobywały tutaj nie tylko wiedzę, ale uczyły się znajdować prawdę, dobro i piękno. W historii oprócz radosnych momentów związanych z rozbudową szkoły, bywały również chwile trudne, jak pożar, który strawił ważne dokumenty i bogatą kronikę szkoły. Tym większą radość daje patrzenie, jak szkoła odbudowała się niczym Feniks z popiołów, jak z sukcesami realizuje swoje plany edukacyjne – powiedziała podczas uroczystości Burmistrz Dzielnicy Urszula Kierzkowska.
W uroczystości obok Burmistrz, uczestniczyli: Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus Henryk Linowski, Zastępcy Burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, a także nauczyciele, pracownicy szkoły, jej absolwenci i uczniowie.
W trakcie uroczystości uczniowie przedstawili w spektaklu historię swojej szkoły, który był uzupełniany pokazami choreograficznymi w wykonaniu młodzieży. Na koniec wydarzenie uświetnił pokaz grupy Alter Trio, której sławę przyniósł występ w programie rozrywkowym w jednej z telewizji komercyjnych.

KS Ursus zdobywa okręgowy Puchar Polski
26 maja 2015 wtorek
grafika

Popularne „Traktorki” pokonały Legię II Warszawa 1:0 (po dogrywce) i zdobyły okręgowy Puchar Polski Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Medale zawodnikom KS Ursus w wręczyła Burmistrz Urszula Kierzkowska, w towarzystwie wiceprezesów Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Mieczysława Starczewskiego i Witold Bogdański.
Przed meczem uczczono pamięć śp. Krzysztofa Nowaka. We wtorek, 26 maja minęła 10 rocznica śmierci wychowanka KS Ursus, piłkarza m.in. Legii Warszawa oraz VfL Wolfsburg, a także Reprezentacji Polski. Zawodnicy obu drużyn wyszli w pamiątkowych koszulkach.
Klub Sportowy Ursus wystąpił do władz Dzielnicy Ursus z inicjatywą upamiętnienia swojego wychowanka poprzez wmurowanie specjalnej tablicy na budynku klubu. Władze Dzielnicy popierają tak cenną inicjatywę i uczynią wszystko by została ona jak najszybciej zrealizowana – powiedziała w trakcie uroczystości, przed meczem Burmistrz Dzielnicy Urszula Kierzkowska - Za prawie trzy tygodnie reprezentacja Polski na Stadionie Narodowym zmierzy się z Gruzja w eliminacjach do Mistrzostw Europy. 18 lat temu, właśnie w czerwcu 1997 r., Krzysztof Nowak zadebiutował w piłkarskiej Reprezentacji Polski z Gruzją. Polacy wygrali wtedy 4-1. Mam nadzieję, że teraz padnie podobny wynik – dodała.
Foto z wręczenia pucharu -. Jacek Wiśniewski/CDC

Otwarty konkurs ofert na 150 miejsc przedszkolnych dla niepublicznych placówek oświatowych
25 maja 2015 -
12 czerwca 2015
grafika

W dniu 22 maja 2015r. zostało opublikowane zarządzenie nr 695/2015 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 22 maja 2015 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.
Tekst ww. zarządzenia dostępny jest na stronie BIP: www.bip.warszawa.pl

Do pobrania:
Załącznik1
Załącznik2
Załącznik3
Załącznik4
Załącznik5

WARSZAWA DZIECIOM 30-31.05.2015
30 maja 2015 -
31 maja 2015
grafika

V Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej 30.05.2015, godz. 12:00-18:00, Łazienki Królewskie w Warszawie. II Warszawski Dzień Energii „Energia Nowej Warszawy” pod patronatem Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, 31.05.2015,godz. 11:00-18:00, Park Agrykola.

W sobotę i niedzielę - 30 i 31 maja 2015 Miasto Stołeczne Warszawa, Stołeczna Estrada, Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zapraszają na wydarzenia w ramach projektu „Warszawa Dzieciom” z okazji Dnia Dziecka. Do Parku Agrykola i Łazienek Królewskich. Organizatorzy przygotowali bogaty program: kulturalny, naukowo - edukacyjny, artystyczny oraz sportowy, w ramach którego uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach, konkursach, grach i aktywnościach sportowych.


PROGRAM I ATRAKCJE:
V Festiwal Edukacji Kulturalnej 30 maja 2015 - sobota
Na V. Festiwalu Edukacji Kulturalnej, który w tym roku odbędzie się w Łazienkach Królewskich – od 12:00 do 18:00 – artyści i animatorzy kultury zaprezentują efekty swych rocznych działań. Przedstawią m.in. prace grup amatorskich pracujących przy domach kultury, bibliotekach i szkołach. Spacerowiczów, odwiedzających dawną posiadłość króla Stanisława Augusta, będą zapraszać do aktywnego udziału w ich twórczych działaniach. Niewątpliwa atrakcja to przygotowana specjalnie na Festiwal gra ogrodowa, dzięki której całą rodziną możemy poznać tajemnice historycznych ogrodów w Łazienkach. Zapisy gra@wpek.pl
Festiwalowe Centrum skupi się w przestrzeni, w okolicach Pałacu na Wyspie, gdzie powstanie strefa literacko-plastyczna. Tu pod opieką nastoletnich artystów – uczniów szkół plastycznych - będzie można namalować obraz, a także samodzielnie opracować komiks, przez chwilę zostać dyrygentem lub zwyczajnie poczytać komuś bajkę.
Z piosenką literacką młodzi artyści wystąpią w strefie leżakowej na Scenie Kameralnej, zaś przed Pałacem Myślewickim zaśpiewają chóry. Nowością będzie to, że usłyszymy tam chóry wielopokoleniowe, od przedszkolaków po seniorów. Wzbudzając być może zazdrość współuczestników, ulubiony wiersz będzie mógł wygłosić każdy w Literackim Hyde Parku na Rondzie Zazdrości. Tu także wystąpią ze swoimi wierszami zwycięzcy konkursów literackich. Natomiast Stara Kordegarda stanie się miejscem prezentacji zrealizowanych w tym roku projektów multimedialnych. Na scenie Amfiteatru zagoszczą podczas Festiwalu najciekawsze widowiska muzyczne i koncerty, zrealizowane w tym sezonie w domach kultury i szkołach. W Amfiteatrze odbędą się spektakle muzyczne przygotowane przez dzieci i młodzież ze stołecznych domów kultury.
Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej organizowany jest od 2011 roku w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej przez Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. edukacji kulturalnej oraz dzielnicowych koordynatorów edukacji kulturalnej. Zadaniem Festiwalu jest z jednej strony prezentacja działań ruchu amatorskiego prowadzonych w różnych dziedzinach sztuki, w domach kultury, placówkach, bibliotekach, szkołach i organizacjach pozarządowych we wszystkich dzielnicach Warszawy a z drugiej zaproszenie mieszkańców do aktywności kulturalnej poprzez udział w grze ogrodowej i warsztatach artystycznych. Szczegółowy program można znaleźć na portalu www.wpek.pl.
V Festiwal Edukacji Kulturalnej
30 maja w Łazienkach Królewskich, godz 12:00- 18:00
Zapraszamy do udziału:
Gra ogrodowa, początek w Starej Kordegardzie. Zapisy: gra@wpek.pl
Strefa literacko-plastyczna. Pierwsze lekcje malarstwa, tworzenia komiksów oraz rodzinnego czytania bajek.
Literacki Hyde Park przy Rondzie Zazdrości - recytacje wierszy.
Prezentujemy:
Stara Kordegarda projekty multimedialne.
Scena Kameralna przy Strefie leżakowej, koncerty młodych wokalistów przed Pałacem Myślewickim koncerty chórów Amfiteatr prezentacje widowisk muzycznych i koncertów.
Prezentujemy działania przygotowane w 2015 roku w instytucjach, placówkach, szkołach, domach kultury, bibliotekach, organizacjach pozarządowych oraz innych miejscach edukacji kulturalnej.


II Warszawski Dzień Energii – 31 maja 2015 - niedziela
W godz. 11:00 – 18:00 na terenie parku Agrykola w Warszawie odbędzie się druga edycja Warszawskiego Dnia Energii, objętego Patronatem Honorowym: Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Ministerstwa Gospodarki, Sejmu RP. Jest to wydarzenie włączające stolicę w Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii. Tegoroczna impreza plenerowa ma charakter naukowo – edukacyjny i będzie poświęcona idei smart cities, efektywności energetycznej, ochronie klimatu, energetyce miejskiej oraz zagadnieniom elektrycznego transportu miejskiego.
W programie przygotowano liczne atrakcje: gry i konkursy ekologiczne; ciekawe eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez uczniów warszawskich szkół w ramach warsztatów realizujących program „Warszawska ENERGIA – od poznania do EKO-działania”; prezentacja samochodów, rowerów i skuterów elektrycznych oraz najnowszych rozwiązań technologicznych wspierających zapobieganie zmianom klimatycznym i ich skutkom; wycieczki do obiektów energetycznych: Elektrociepłowni Siekierki i Przepompowni Batory.
„Warszawski Dzień Energii na stałe wpisał się w warszawski kalendarz - po raz drugi spotkamy się aby pogłębiać naszą wiedzę, nasze zrozumienie problemów środowiska, w tym zagrożeń klimatycznych w powiązaniu z funkcjonowaniem i rozwojem nowoczesnej energetyki. Chcemy też aby ten dzień był okazją do dobrej zabawy dla wszystkich pokoleń Warszawiaków” - podkreśla Leszek Drogosz - Dyrektor Biura Infrastruktury w Urzędzie m.st. Warszawy.
W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii zorganizowaliśmy:

 1. Wyjazd roboczy do elektrowni Bełchatów i do elektrowni wiatrowej Kamieńsk
 2. Seminaria:
  • “Ekologiczny transport miejski” - http://ursynow.tv/inteligentne-miasta/
  • „Kupno i sprzedaż energii elektrycznej w Mieście Stołecznym Warszawa” - http://ursynow.tv/energia-dla-samorzadu/
 3. Partnerzy: PGNiG Termika, Veolia Energia Warszawa S.A., PGE, BASF, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec
  Patroni medialni: TVP Warszawa i Polskie Radio RDC
  Partnerzy medialni: Ursynow.tv, Radio Warszawa, CIRE.PL, Przegląd stołeczny, Warszawski Serwis Prasowy, Dzieckowwarszawie.pl, Gramwzielone.pl
  Więcej informacji: http://infrastruktura.um.warszawa.pl http://ursynow.tv/category/wde/
  Facebook: Warszawski Dzień Energii

  PIKNIK DLA NAJMŁODSZYCH:
 • Myszkomania Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
 • Fundacja na co dzień zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom w trudnych sytuacjach życiowych (zdrowotnych, edukacyjnych, materialnych). Z okazji Dnia Dziecka przygotowała różne zabawy, do których zaprosi Myszka Norka. Myszkomania to wspólna nauka tańca, Arena Marzeń, animacje, warsztaty i konkursy, a to wszystko z Myszką Norką, która będzie przewodniczką dzieci na Agrykoli. To ona nauczy zabaw z chustą Klanzy, pokaże jak robić origami, bajeczne motyle i biżuterię, a także porwie do dynamicznej zumby. Ponadto Fundacja zaprasza do szkółki piłkarskiej oraz do Łazienek Królewskich (przy Podchorążówce), gdzie będzie można obejrzeć wystawę rzeźb, posłuchać bajek i opowiadań Fundacji, spróbować swoich sił w warsztatach z tancerzami Mazowsza, a także zaprojektować stroje do kolekcji Dziecięco-Myszkowej z gazet i kolorowej bibuły.
 • Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści
 • Muzeum Bajek Baśni i Opowieści to instytucja prywatna, będąca efektem pasji i zaangażowania. Muzeum stale gromadzi kolekcje i prowadzi badania nad tradycją ustną różnych części świata. W Muzeum organizowane są wystawy i pokazy oraz prowadzona jest działalność naukowo – badawcza.
  Celem Muzeum jest nie tylko pielęgnowanie i prezentowanie tradycji ustnej, ale również działania edukacyjne – wspomagające rozwój wyobraźni, kreatywności, przełamujące bariery psychiczne i psychologiczne, kształcące umiejętność posługiwania się słowem, występów publicznych i sztuki oracji. Muzeum wciąż wzbogaca ofertę edukacyjną o nowe rodzaje warsztatów dla szkół i przedszkoli. W Muzeum gościmy również solenizantów i jubilatów w trakcie Bajkowych Urodzin.
  Muzeum zaprosi nas na bajkowe warsztaty pracy z papierem. Program warsztatów obejmuje techniki tworzenia książeczek pop-up. Kreowane będą niezwykłe ilustracje przestrzenne oraz laleczki. Metoda tworzenia Papierem to autorski sposób wizualizacji opowieści przy użyciu metody pracy z papierem pop-up, podstaw animacji oraz iluzji optycznych. Dzięki wyciętym wcześniej przy pomocy plotera elementom papierowym, uczestnicy tworzą samodzielne, w pełni dynamiczne wizualizacje usłyszanych opowiadań, pobudzają wyobraźnię i uruchamiają zmysł kreacji.Warsztat bajkowych prac z papierem MuBaBaO jest wyjątkową koncepcją połączenia zajęć kreacji manualnej i mentalnej z kreacją motoryczną i pobudzeniem sensorycznym.
 • Stoisko TwójRobot.pl
 • Czy samodzielne zbudowanie i zaprogramowanie robota jest możliwe? Okazuje się, że tak i że nie musi być to bardzo trudne. Z pomocą dzieciom przyjdą pasjonaci nowoczesnych technologii, którzy łączą robotykę z najnowszą technologia 3D. Wśród atrakcji stoiska m.in.: Robo - Piłkarz z boiskiem do rozegrania robomeczu, robot pokonujący labirynt, sterowany tabletem, kącik konstruktorski dla najmłodszych, robociki hexbug oraz wyjątkowa niespodzianka.
 • Fundacja PRO KARTON
 • Fundacja ProKarton powstała w 2011 r., została założona przez producentów materiału opakowaniowego do mleka i soków, w odpowiedzi na społeczną potrzebę w zakresie edukacji ekologicznej. Promujemy kartony do płynnej żywności, ponieważ jesteśmy przekonani, że jest to opakowanie nowoczesne, które zapewnia gwarancję najlepszej ochrony zapakowanej w nie płynnej żywności oraz, z uwagi na swoje atrybuty ekologiczne, minimalizuje wpływ na środowisko naturalne.
  Fundacja zaplanowała dla najmłodszych wyjątkowe zabawy sportowe oraz warsztaty czerpania papieru.
 • Fundacja ZWALCZ NUDĘ
 • Fundacja ALTER EKO
 • Misją fundacji jest rozwijanie, kształtowanie i promowanie postaw ekologicznych. Fundacja specjalizuje się w szeroko pojętej edukacji ekologicznej prowadząc programy zwiększające świadomość ekologiczną społeczeństwa i liczne warsztaty kształtujące proekologiczne postawy konsumenckie. Z zapałem wprowadza rozwiązania zwiększające autonomię i niezależność społeczności lokalnych oraz upowszechniamy „zieloną” przedsiębiorczość.
  Fundacja przygotowała na 31 maja wyjątkowe stoisko warsztatów art. recyklingowych. Nie zabraknie również gier i zabaw artystycznych.
 • MAŁY INŻYNIER – EKO ROBOT
 • Mały Inżynier odznacza się ogromną popularnością i ugruntowaną pozycją lidera na rynku edukacyjnych zajęć pozalekcyjnych. Warsztaty dla dzieci Mały Inżynier to doskonałe połączenie wiedzy z zabawą. Nauka programowania, konstruowanie robotów, warsztaty z eksperymentów, zajęcia z elektroniki – w szerokiej ofercie Małego Inżyniera każde dziecko znajdzie coś dla siebie!
  W programie atrakcji stoiska m.in. show chemiczne i pokazy robotów
 • Podczas Pikniku dla Najmłodszych na Agrykoli będzie można również odwiedzić: Kucyki – z możliwością przejażdżki, strefę energetycznych sportów, nauczyć się tańczyć Zumbę oraz odwiedzić stoisko Krajowej Unii Producentów Soków – z możliwością smakowitej degustacji, oraz zasięgnięcia porady dietetyka

Nabór kandydatów na ławników
25 maja 2015 poniedziałek
grafika

Prezydent m.st. Warszawy ogłasza nabór kandydatów na ławników Sądów Powszechnych na kadencję 2016-2019. Nabór będzie prowadzony do 30 czerwca 2015 roku.
Więcej informacji w ogłoszeniu oraz na stronie - www.radawarszawy.um.warszawa.pl
Wiecej informacji w załączniku: Plik do pobrania.

Dzień Dziecka w Ursusie
20 maja 2015 środa
grafika

Zbliża się Dzień Dziecka. Z tej okazji maluchy i ich rodzice będą mogły uczestniczyć w tworzeniu kostiumów w kształcie traktorów, paradzie traktorowych kostiumów, a także w zajęciach, konkursach i zabawach w Parku Hassów.
Na wydarzenia zapraszają Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus Henryk Linowski oraz Burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska.

Szczegóły harmonogram imprez:
Sobota-niedziela, 30 – 31 maja, godz. 10:00-14:00.
Miejsce - Ośrodek Kultury „Arsus”, ul. Traktorzystów 14.
Tworzenie kostiumów traktorów (warsztaty choreograficzne oraz dźwiękowe)

Poniedziałek, 1 czerwca, początek godz. 16:00 - "Parada Traktorów" – poczuj się dzieckiem – stań się traktorem.
Wspólny przemarsz dzieci i rodziców przez tereny byłej fabryki „Ursus” do Parku Hassów. Zbiórka uczestników przy Ośrodku Kultury „Arsus” (ul. Traktorzystów 14).
Uwaga!!! Zgłoszenia do warsztatów i parady (wraz ze swoim numerem telefonu) należy przesłać do 22 maja br. pod adres traktoryursus@gmail.com

Poniedziałek, 1 czerwca, godz. 16:00-17:00.
Miejsce – Park Hassów, ul. Wojciechowskiego.
W trakcie imprezy na dzieci będą czekały zabawy, konkursy oraz pokazy (Teatr Wagabunda i inni).

Program:

 • godz. 16:00 – Przedstawienie teatralne „Zagadki Pana Zagadki”;
 • godz. 18:00 – „Poczekalnia” – etiuda dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym – Grupa PaT Ursus;
 • godz. 18:15 – - Tańce animacyjne dla całych rodzin;
 • godz. 19:00 – „Podróże z Bajkolandią”.
Zapraszamy.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!