Aktualności
Zapraszamy na wydarzenie „Warszawskie Dni Recyklingu – otwieramy PSZOK-i”
10 października 2015 sobota
grafika

Informujemy mieszkańców Warszawy, że w sobotę 10 października w godzinach 10-15 odbędzie się wielkie otwarcie dwóch punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych - tzw. PSZOK-ów.
Jeden zlokalizowany jest w dzielnicy Mokotów, przy ul. Zawodzie 16, drugi w dzielnicy Białołęka, przy ul. Płytowej 1. Podczas inauguracji w tych punktach będzie można wymieniać stare farby, baterie, świetlówki, aerozole oraz szkło opakowaniowe, plastik, metal, papier i „elektrośmieci” na sadzonki roślin. W czasie imprezy do PSZOK-ów będzie można dojechać specjalnymi liniami autobusowymi ze stacji metra Młociny i stacji metra Wilanowska.
Zapraszamy serdecznie.
Więcej informacji na www.czysta.um.warszawa.pl
Regulamin do pobrania - Regulamin

Nieruchomość na sprzedaż - Prawnicza 73
21 października 2015 środa
grafika

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, położonej w Warszawie w Dzielnicy Ursus, przy ul. Prawniczej 73
ogłoszenie

Rozwój ruchu pieszego w Warszawie
9 października 2015 piątek
grafika

W ramach realizacji polityki transportowej Urząd Miasta Stołecznego Warszawy przygotował Politykę tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju ruchu pieszego, której głównym celem jest zwiększenie roli i jakości transportu pieszego z uwzględnieniem potrzeb wszystkich grup użytkowników w tym osób starszych i niepełnosprawnych.
Projekt dokumentu wprowadza jednolite standardy oraz wytyczne projektowania i wykonywania przestrzeni dla pieszych zwracając szczególną uwagę na jakość nawierzchni dla pieszych.
W czasie trwania konsultacji, projekt dostępny jest w siedzibie Biura Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m.st. Warszawy przy ul. Marszałkowskiej 77/79, sala na parterze wejście od ul. Marszałkowskiej, od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00.
13 (wtorek) i 21 (środa) października w godzinach 16:00 – 19:00 zapraszamy do punktu konsultacyjnego w siedzibie Biura, sala na parterze. Opinie można składać poprzez formularz dostępny na stronie www.konsultacje.um.warszawa.plWięcej informacji na www.konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacja/rozwoj-ruchu-pieszego-w-warszawie

Od najbliższego poniedziałku ul. Posag 7 Panien będzie zamknięta
9 października 2015 piątek
grafika

Od poniedziałku, 12 października zamknięta dla ruchu będzie ul. Posag 7 Panien (na odcinku od ul. Szamoty do ul. K. Gierdziejewskiego). Objazd zostanie poprowadzony ulicami Szamoty oraz Traktorzystów do ul. K. Gierdziejewskiego. Utrudnienia związane są z budową magistrali ciepłowniczej, potrwają do 6 listopada. Jednocześnie do odwołania zmianie ulegnie trasa kursowania linii 177.
Linia 177 kursowała będzie na trasie zmienionej:

  • - w kierunku Ursus-Ratusz (P+R AL. KRAKOWSKA 11 - … - Czerwona Droga – Gierdziejewskiego – Warszawska – Jagiełły – Traktorzystów – pl. Czerwca 1976 r. – Traktorzystów – Szamoty – Posag 7 Panien – ZAJEZDNIA URSUS PŁN. 01),
  • - w kierunku P+R Al. Krakowska (ZAJEZDNIA URSUS PŁN. 02 – Posag 7 Panien – Szamoty – Traktorzystów– Jagiełły – Warszawska - Gierdziejewskiego – Czerwona Droga – …- P+R AL.KRAKOWSKA 11).
Zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków POSAG 7 PANIEN 01, 02 i 04,

46 rocznica śmierci gen. Kazimierza Sosnkowskiego
9 października 2015 piątek
grafika

W związku ze zbliżająca się 46. rocznicą śmierci gen. K. Sosnkowskiego w piątek, 9 października 2015 r. Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski oraz Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska zapraszają do udziału w uroczystości, która odbędzie się o godzinie 11.00 w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy przy pomniku poświęconemu pamięci generała.

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
8 października 2015 czwartek
grafika

W Ośrodku Kultury Arsus odbyła się inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To już trzynasta inauguracja roku akademickiego na tej uczelni przeznaczonej dla osób dojrzałych.
- Cieszę się, że mamy w Ursusie tak prężny Uniwersytet Trzeciego Wieku. A trzynasta inauguracja roku akademickiego będzie na pewno dla Państwa bardzo szczęśliwa. Ze swojej strony pragnę zaznaczyć, że wszelkie takie inicjatywy pozwalające zaktywizować mieszkańców na różnych polach będą się spotykać z życzliwym i przychylnym wsparciem władz Dzielnicy - podkreśliła Burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska.
Władze Dzielnicy reprezentowali, także Zastępcy Burmistrza – Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik.
Obecny na uroczystości poseł Michał Szczerba podkreślił, że był na wielu rozpoczęciach roku akademickiego Uniwersytetów Trzeciego Wieku, ale Ursus jest jedną z niewielu, jak nie jedyną Dzielnicą, gdzie na inauguracji byli wszyscy członkowie Zarządu Dzielnicy.
Galeria - www.ursus.warszawa.pl/galeria/Inauguracja  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!