Aktualności
Zima w mieście 2016
12 stycznia 2016 wtorek
grafika

Czas wolny podczas ferii zimowych (01 lutego – 12 lutego 2016r.) dzieci i młodzież mogą spędzić na różnych zajęciach:

  • w feryjnych placówkach edukacyjnych w czterech szkołach podstawowych Feryjna placówka edukacyjna funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 17:00 lub w godzinach dostosowanych do potrzeb środowiskowych. Warunki uczestniczenia ucznia w FPE: posiadanie legitymacji szkolnej z warszawskiej szkoły lub stałe zamieszkanie (zameldowanie) w Warszawie, złożenie Karty Uczestnika, uiszczenie opłaty za wyżywienie w wysokości 7 zł dziennie – ciepły posiłek. Z opłat za posiłki zwolnione są dzieci korzystające z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków w ciągu roku szkolnego na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej, na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły. Program w feryjnych placówkach edukacyjnych opracowywany jest indywidualnie w każdej placówce;
  • oraz na zajęciach w domach kultury: DK Kolorowa, DK Miś; Bibliotekach przy ul. Keniga, ul. Skoroszewskiej, ul. Plutonu Torpedy, ul. Czerwona Droga i lodowiskach przy Szkole Podstawowej nr 11 i 14, dwóch basenach oraz zapraszamy na filmy w Kinie Ursus.
Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie i nie będzie się nudzić. Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach programu są bezpłatne.
Szczegóły w załączonym programie (do pobrania plik)

KOMUNIKAT
1 stycznia 2016 piątek
grafika

W sprawie przejęcia dotychczasowych zadań ZGN Ursus przez Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy
Szanowni Państwo, na podstawie Uchwały nr XIX/450/2015 Rady m.st. Warszawy z dnia 5 listopada 2015 r. w sprawie likwidacji Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, z dniem 1 stycznia 2016 Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy przejmie zadania i obowiązki ZGN Ursus.
W okresie przejściowym obsługa mieszkańców komunalnego zasobu lokalowego będzie odbywać się w dawnej siedzibie ZGN Ursus, przy ul. Szancera 5.
Docelowo, mieszkańcy wszystkie sprawy będą mogli załatwić w budynku Urzędu Dzielnicy Ursus na pl. Czerwca 1976 roku nr 1.
Numery kont bankowych do wpłat comiesięcznych i innych opłat wynikających z umów za użytkowanie lokali zasobu oraz numery telefonów interwencyjnych i kontaktowych pozostają bez zmian.
Uwaga. Zmianie ulegnie adres do korespondencji. Listy prosimy wysyłać na adres: Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, pl. Czerwca 1976 roku nr 1, 02-495 Warszawa.
Przejęcie przez Urząd Dzielnicy Ursus zadań w zakresie zarządzania zasobem lokalowym m.st. Warszawy na terenie dzielnicy, administrowanym dotychczas przez ZGN Ursus, ma na celu zwiększenie efektywności i jakości obsługi mieszkańców mając na uwadze względy organizacyjno - prawne oraz ekonomiczne.

Ostatnie dni ferii zimowych
10 lutego 2016 środa
grafika

Do końca ferii zimowych pozostało kilka dni, ale mimo to dzieci i młodzież mogą skorzystać z wielu atrakcji, jakie zostały przygotowane dla nich w czterech szkołach podstawowych na terenie Ursusa. Zajęcia edukacyjne przygotowały także Dom Kultur „Kolorowa” i Dom Kultury „Miś”.
Jedną z takich placówek – Szkołę Podstawową nr 4 przy ul. W. Sławka 9 – odwiedzili zastępcy burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, którzy zapoznali się z ofertą jaką przygotowała placówka w ramach akcji „Zima w mieście”.
- Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych o czym świadczy frekwencja. Tylko w tej placówce na 92 zapisane dzieci na zajęcia przyszło 85 z nich. Na pewno przyczynia się do tego atrakcyjna oferta. Z tego co wiem, dzisiaj dzieci udały się na wycieczkę do Muzeum Narodowego. – stwierdził zastępca burmistrza Wiesław Krzemień.
W trakcie wizyty burmistrzowie poznali zasady gry zespołowej „Smolball”, która jest popularna w Szwajcarii, Norwegii, Niemczech i Francji.
- To bardzo ciekawa gra zespołowa. Polega na tym, że dwie drużyny składające się z trzech graczy i bramkarza grają specjalnymi rakietkami i miękka piłką ze specjalna powłoką. Obserwując zmagania dzieci można od razu zobaczyć, że Smolball poprawia kondycję fizyczną i można w nią grać na plaży lub w hali. – podkreślił zastępca burmistrza Kazimierz Sternik
Po wizycie w Szkole Podstawowej nr 4 burmistrzowie udali się także do placówki przy ul. Konińskiej, gdzie zapoznali się z pracami remontowymi, w ramach których zmodernizowano kanał instalacyjny, z którego wydobywał się niepokojący rodziców zapach. Wyżej wymienione prace spowodowały zlikwidowanie źródła zapachu.
Zapraszamy do galerii - www.ursus.warszawa.pl/galeria/2016/Ostatniedniferiizimowych

Pętla na ul. Orląt Lwowskich
10 lutego 2016 środa
grafika

Dodatnia temperatura, jaka panuje od kilku dni, sprzyja przyspieszeniu prac budowlanych. Doskonale widać to na budowanej pętli autobusowej przy ul. Orląt Lwowskich. Pierwsze efekty widoczne są w postaci zarysów zatok autobusowych oraz nowego asfaltu. Pracujący robotnicy kończą układanie kostki brukowej.
Z postępem prac zapoznali się zastępcy burmistrza zastępcy burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik.
- Inwestor zapewnił nas, że prace postępują zgodnie z planem. Wszystko wskazuje, że planowany na 30 kwietnia tego roku termin oddania inwestycji jest nie zagrożony – podkreślił zastępca burmistrza Wiesław Krzemień.
Całkowity koszt przebudowy to ponad 2,4 mln zł.

Zapraszamy do galerii - www.ursus.warszawa.pl/galeria/2016/ul.OrlatLwowskich

Miejska Akademia Przyrodnicza zaprasza
9 lutego 2016 wtorek
grafika

Przyrodę najlepiej poznawać w terenie, dlatego Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rezerwacie Las Kabacki (placówka niedawno otwarta i prowadzona przez Lasy Miejskie Warszawa) zaprasza na zajęcia przyrodnicze, ekologiczne i prozdrowotne. Program jest skierowany nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych. Jako, że aura coraz bardziej sprzyja spacerom i przebywaniu na świeżym powietrzu, zachęcamy do uczestnictwa, tym bardziej, że wszystkie zajęcia są bezpłatne. Warto zapoznać się z lutowymi propozycjami ośrodka. Szczegółowe informacje i zapisy na zajęcia na stronie www.cepl.waw.pl

„Piosenki Retro w Kolorowej” - Walentynkowy koncert Izabeli Trojanowskiej
9 lutego 2016 wtorek
grafika

Dom Kultury „Kolorowa” w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy zaprasza na kolejny koncert, realizowany z cyklu „Piosenki Retro w Kolorowej” w ramach projektu zgłoszonego do budżetu partycypacyjnego 2016.
Gościć będziemy znaną piosenkarkę i aktorkę Izabele Trojanowską. Miłośnicy polskiej piosenki z lat osiemdziesiątych znają ją m.in. z takich utworów, jak „Tyle samo prawd, ile kłamstw” oraz „Wszystko czego dziś chcę”.
Występ odbędzie się w niedzielę, 14 lutego, w DK „Kolorowa”, ul. gen, K. Sosnkowskiego 16. Początek o godz. 18.00. Koncert poprowadzi Alina Małachowska.
Zapraszamy Państwa do wspólnej zabawy.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!