Aktualności
Prace budowlane w ul. Szamoty – czasowe skrócenie linii 177
30 marca 2015 -
30 kwietnia 2015
grafika

W terminie od 30.03.2015 (poniedziałek) wstępnie do dnia 30.04.2015 r. (na ok. 1 miesiąc), z uwagi z budowę sieci ciepłowniczej, zostanie zamknięty przejazd ulicą Szamoty. Termin zamknięcia ulicy może ulec zmianie.

W związku prowadzonymi pracami na odcinku od ul. Posag 7 Panien do ul. Traktorzystów od dnia 30.03 br. do odwołania linia 177 zostaje skierowana na poniższą trasę skróconą:

P + R AL. KRAKOWSKA – … – Czerwona Droga – Posag 7 Panien – ZAJEZDNIA URSUS PŁN. 02 (dla wysiadających) – Posag 7 Panien – zawrotka przy stacji transformatorowej – Posag 7 Panien – ZAJEZDNIA URSUS PŁN. 01 (przystanek dla wsiadających) – Posag 7 Panien – Czerwona Droga – … – P + R AL. KRAKOWSKA;

Kursowanie linii 177 będzie odbywać się wg specjalnego rozkładu jazdy.

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

  • PKP URSUS PŁN. 01 i 02;
  • URSUS-RATUSZ 07 i 08.

Przepraszamy za utrudnienia.

Zagłosuj na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową w 2014 roku
27 marca 2015 piątek
grafika

Do 30 kwietnia mieszkańcy Stolicy mogą oddać swój głos na inicjatywę nominowaną do Nagrody Głównej w ramach konkursuS3KTOR. Wśród nominowanych inicjatyw jest projekt z Ursusa: „ZAKŁADY URSUS 2014” W ramach konkursu zgłoszono 163 inicjatywy w dziesięciu kategoriach, takich jak edukacja, sport czy kultura, które były realizowane przez organizacje pozarządowe w roku 2014. Nominacje do Nagrody Głównej otrzymały 44 inicjatywy z dziewięciu kategorii.
Spośród nominowanych inicjatyw Mieszkańcy Warszawy mogą wybrać ich zdaniem najciekawszą, która otrzyma prestiżową Nagrodę Mieszkańców.
Głosować oraz zapoznać się z nominowanym inicjatywami można przez internet ngo.um.warszawa.pl/konkurs-s3ktor/s3ktor-2014 Dodatkowym wydarzeniem towarzyszącym głosowaniu będzie przejazd zabytkowego Tramwaju Promocyjnego w dniu 26 kwietnia (niedziela) w godzinach 12.00-21.00, w którego przestrzeni nominowane organizację będą mogły zaprezentować się i zachęcić do oddania głosu na wybraną inicjatywę.
Konkurs na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR odbywa się po raz piąty. Jego celem jest wyłonienie najlepszych inicjatyw realizowanych na rzecz Warszawy i jej mieszkańców, a także zachęcenie warszawiaków do zaangażowania się w działania społeczne. Więcej informacji na www.ngo.um.warszawa.pl
Zapraszamy do głosowania na projekt z Ursusa!

Konkurs z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w II półroczu 2015 roku.
22 kwietnia 2015 środa
grafika

Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych, z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy w 2015 roku.
W załączeniu do pobrania uchwała i ogłoszenie.

Awaria na pływalni „Albatros”
27 marca 2015 -
10 kwietnia 2015
grafika

Pływalnia „Albatros” będzie nieczynna do odwołania z powodu awarii. Trwają prace naprawcze.
Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy na Pływalnię „Skalar”, przy ul. Sosnkowskiego 3.

OSIR Ursus

Spotkanie z seniorami
27 marca 2015 -
3 kwietnia 2015
grafika

W dniu 25.03.2015 r. w siedzibie Domu Dziennego Pobytu Seniora przy ul. W.Sławka 2 odbyło się uroczyste Spotkanie Wielkanocne z udziałem uczestników zajęć w placówce. W spotkaniu uczestniczył Zarząd Dzielnicy Ursus: burmistrz Urszula Kierzkowska, zastępcy burmistrza: Wiesław Krzemień oraz Kazimierz Sternik. Uroczystego poświęcenia wielkanocnych potraw dokonał ks. Proboszcz Zbigniew Sajnóg. Podczas uroczystości seniorzy zaprezentowali kilka wierszy znanych poetów, związanych treścią z tematyką wielkanocną.

Wydmuszki na gaik zielony
26 marca 2015 -
1 kwietnia 2015
grafika

Ponad 48 przedszkoli zgłosiło się do udziału w konkursie z cyklu Wielkanocne tradycje. Tegoroczna już XI edycja nosiła nazwę „Wydmuszki na gaik zielony. 26 marca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wernisażem, na które zaproszono delegacje dzieci z przedszkoli biorących udział w w/w konkursie.
Jury postanowiło przyznać następujące nagrody: I nagroda – Przedszkole nr 184 Warszawa, ul. Ratuszowa 21, II nagroda – Niepubliczne Przedszkole „Biedroneczka” Warszawa ul. Rynkowa 6, III nagroda – Przedszkole nr 200 „Gąski Balbinki” Warszawa ul. Balbinki 1. Pozostałym przedszkolom, doceniając wkład pracy za wykonanie wydmuszek, przyznano dyplomy wyróżnienia.
Nagrody i dyplomy wręczali: zastępca burmistrza Wiesław Krzemień, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Ursus, rzecznik praw dziecka TPD Robert Faliszewski, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus Wanda Kopcińska, dyrektor Ośrodka Kultury „Arsus” Bogusław Łopuszyński oraz kierownik Domu Kultury „Kolorowa” Elżbieta Zdanowska-Cozac.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!