Aktualności
Pierwszy dzwonek na Konińskiej tuż, tuż…
17 sierpnia 2016 środa
grafika

Już 1 września br. zostanie oddany do użytku nowe skrzydło z halą sportową w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Konińskiej 2, gdzie edukację rozpocznie blisko 400 uczniów. Budynek składa się m.in. z pełnowymiarowego boiska do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Ponadto sala gimnastyczna wyposażona w stałe trybuny mieszczące ponad 200 osób. Inwestycja została zrealizowana w niespełna 2 lata. Obecnie trwają ostatnie odbiory techniczne, a w placówce pojawią się niedługo ławki, krzesła, tablice i inne urządzenia.

Zapraszamy do galerii: Pierwszy dzwonek na Konińskiej tuż, tuż…

Skwer pamięci – nowym miejscem wypoczynkowym
24 sierpnia 2016 środa
grafika

TREŚĆ Skwer upamiętniający Prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego, zlokalizowany pomiędzy trzema ulicami: Wojciechowskiego, Orląt Lwowskich i Zagłoby – zyskał w wyniku modernizacji - nową funkcjonalność. Dotychczasowy zieleniec memorialny stał się przyjaznym dla mieszkańców miejscem wypoczynkowym.

Realizacją zadania zajął się Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, wykorzystując środki w wysokości 427 658,34 zł , pozyskane z Biura Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Celem modernizacji skweru było posadowienie pomnika na placu w bezpośrednim sąsiedztwie chodnika tak, aby zbliżyć do przechodniów.

Dzięki zamontowaniu elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci) skwer zyskał funkcję wypoczynkową, a poprzez nowe nasadzenia drzew i krzewów poprawiły się walory estetyczne tego terenu. Zakres realizacji obejmował m.in.: „przesunięcie” elementu małej architektury – głazu na postumencie (ok. 15 m), wymianę dwóch latarni ulicznych na latarnie parkowe, formowanie i kształtowanie terenu, budowę murku oporowego, nawierzchni z kostki betonowej, montaż wygrodzeń, budowę alejek pieszych oraz placu wypoczynkowego, wyposażenie w ławki i kosze na śmieci, prace ogrodnicze (nasadzenie drzew, krzewów, pnączy, bylin, założenie trawników).

Skwer z pomnikiem - upamiętnia Stanisława Wojciechowskiego, prezydenta RP w latach 1922-1926, rodzinnie związanego z Ursusem, który mieszkał w Gołąbkach do śmierci w roku 1953.

Zapraszamy do galerii - Skwer pamięci – nowym miejscem wypoczynkowym

Prace konserwacyjne na Lotnisku im. Chopina
23 sierpnia 2016 wtorek
grafika

Prace konserwacyjne na Lotnisku im. Chopina TREŚĆ Jak informuje Dyrekcja Portu Lotniczego im. F. Chopina, w dniach 26-28 sierpnia w godzinach wieczornych planowane są rutynowe prace konserwacyjne na drodze nr 3 (kierunek Piaseczno – Włochy, Ochota, Bemowo) zmierzające do poprawy infrastruktury lotniska.

W tym czasie, ruch na lotnisku podczas prowadzenia prac będzie odbywał się na drodze startowej nr 1 przebiegający na kierunku Ursynów – Ursus. Planowane prace są konieczne ze względów bezpieczeństwa.

W załączeniu pismo Dyrekcji Portu Lotniczego im. F. Chopina - pismo.

126 dzieci przyjętych do przedszkola w Parku Achera
19 sierpnia 2016 piątek
grafika

Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy informuje, że w związku z naborem do nowego Przedszkola Publicznego w Parku Achera, w dniu 19 sierpnia 2016 r. o godz. 10:00 odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej.

W wyniku obrad komisji do Przedszkola przyjęto 126 dzieci.

informujemy, że lista dzieci przyjętych będzie wywieszona o godz. 13:00 na drzwiach wejściowych Przedszkola nr 194 przy ul. Walerego Sławka 7.

96. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
15 sierpnia 2016 poniedziałek
grafika

W poniedziałkowe przedpołudnie, 15 sierpnia przy pomniku przy ul. Cierlickiej odbyły się uroczystości upamiętniające 96. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Przygotowywany w tajemnicy kontratak z południowej flanki, spowodował, że pięć sowieckich armii zostało rozbitych, a dwie szukały schronienia w Prusach Wschodnich. Wojsko Polskie, w składzie którego było wielu ochotników, swoim bezprzykładnym wysiłkiem i męstwem stanęło na drodze bolszewickiego pochodu na Zachód – przypomniała burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska - Dziś żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce i nie musimy podejmować trudnych decyzji w obronie suwerenności i niepodległości. Możemy uczyć się i pracować bez strachu o naszą Ojczyznę. – dodała.

W obchodach uczestniczyły delegacje organizacji społecznych i kombatanckich.

Zapraszamy do galerii: 96. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Uwaga na oszustów podających się za pracowników firm energetycznych
27 lipca 2016 środa
grafika

W ostatnim czasie pojawiły się informacje od mieszkańców Warszawy o osobach podających się za pracowników firm energetycznych, telekomunikacyjnych, hydraulicznych, gazowniczych itp., które proponują zawarcie umów na dostawy energii elektrycznej, paliwa gazowego, usług telekomunikacyjnych czy też różnego rodzaju prac budowlanych. W rzeczywistości są to oszuści proponujący zawarcie niekorzystnych umów lub pobierające zaliczkę na poczet nie wykonanej jeszcze usługi.

W związku z tymi sygnałami ostrzegamy przed pochopnym i nieprzemyślanym podejmowaniem decyzji.

Pamiętajmy:

  • uczciwy przedstawiciel handlowy zgodzi się zostawić nam warunki umowy do zapoznania się i zastanowienia przed podjęciem decyzji,
  • konsultujmy takie sprawy z rodziną, znajomymi,
  • poprośmy przedstawiciela o przybycie w dogodnym dla nas terminie.

W razie wątpliwości nie działajmy pod presją i nie podpisujmy jakichkolwiek dokumentów. Uchroni nas to przed przykrymi w skutkach konsekwencjami.

Wszystkie podejrzane sytuacje możemy zgłosić osobiście w najbliższej jednostce Policji albo telefonicznie pod numerem alarmowym 997.

Ponadto zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonym poniżej poradnikiem dla konsumentów, który może być dobrym uzupełnieniem informacji o osobach nakłaniających na zawarcie niekorzystnych umów.

Pliki do pobrania: Poradnik dla Konsumentów 60+ i nie tylko  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!