Aktualności
Nieruchomość na sprzedaż - Prawnicza 73
21 października 2015 środa
grafika

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, położonej w Warszawie w Dzielnicy Ursus, przy ul. Prawniczej 73
ogłoszenie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
1 września 2015 wtorek
grafika

Skończyły się wakacje. We wtorek, 1 września, uczniowie ursusowskich szkół rozpoczęli rok szkolny 2015/2016.
W szkołach przygotowano uroczyste inauguracje roku z udziałem uczniów, kadry pedagogicznej oraz przedstawicieli zarządu dzielnicy. Poszczególne placówki odwiedzili burmistrz Urszula Kierzkowska oraz zastępca burmistrza odpowiedzialny za oświatę Wiesław Krzemień.
„Życzę wszystkim uczennicom i uczniom aby rozpoczynający się rok szkolny był czasem intensywnej nauki, zawierania przyjaźni i rozwijania zainteresowań” – podczas uroczystości powiedziała burmistrz Urszula Kierzkowska.
Galeria

Zmiany w kursowaniu pociągów SKM i KM na linii pruszkowskiej
1 września 2015 wtorek
grafika

Od dnia 1 września 2015 r. na linii Warszawa – Pruszków liczba pociągów SKM i KM będzie znacząco zwiększona.
Autobusowa linia uzupełniająca ZS1 kursuje do 31 sierpnia 2015 r. włącznie.
Ze względu na możliwość wystąpienia zakłóceń w ruchu pociągów, spowodowanych pracami inwestycyjnymi na odcinku Pruszków – Skierniewice, do dnia 17 października br. (z możliwością przedłużenia) utrzymane jest wzajemne honorowanie wszystkich biletów ZTM i KM.
Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) są honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków (dotyczy to również relacji Warszawa Wschodnia – Warszawa Włochy w pociągach kursujących do i z Sochaczewa i Łowicza).
W celu aktywowania lub skasowania biletu ZTM w pociągach KM należy zgłosić się do kierownika pociągu, wsiadając pierwszymi drzwiami licząc od czoła składu.
Bilety KM (wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji) są honorowane w pociągach SKM na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków.
Dotychczasowe honorowanie biletów KM w autobusach pomiędzy Dworcem Zachodnim, Włochami, Ursusem i Piastowem funkcjonuje do 31 sierpnia 2015 r. włącznie.
Więcej zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej od 1 września br. na stronie: www.ztm.waw.pl

Święto Straży Miejskiej
28 sierpnia 2015 piątek
grafika

28 sierpnia warszawscy strażnicy uroczyście obchodzili swoje święto. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz wręczyła wyróżnienia i odznaczenia, a burmistrzowie dzielnic wręczali nagrody dla strażników, których pracę docenili przełożeni w poszczególnych oddziałach terenowych. Burmistrz Urszula Kierzkowska uhonorowała strażników z Ursusa, którym podziękowała za pełnioną służbę na rzecz mieszkańców naszej dzielnicy.

Ogłoszenie
27 sierpnia 2015 czwartek
grafika

Uprzejmie informujemy, że wnioski w sprawie uzyskania zezwolenia na zamieszkanie na pobyt czasowy, pobyt stały i pobyt Rezydenta Długoterminowego Unii Europejskiej można również składać w Ogólnomiejskim Punkcie Obsługi Mieszkańców na Placu Starynkiewicza 7/9 w pokoju nr 33.
Ogólnomiejski Punkt Obsługi Mieszkańców jest czynny:
Poniedziałek 8:00-17:30
Wtorek – Piątek 8:00-15:30
Dokumenty można składać bez wcześniejszego umówienia się, jak również można zapisać się na konkretną godzinę za pomocą strony internetowej: www.rezerwacje.um.warszawa.pl

We kindly inform you that the requests concerning the obtaining the permit for temporary residence, for permanent residence and Long-term EU Residence can be submitted in the General Municipal Resident Service Point at Plac Starynkiewicza 7/9 in room no.33.
The General Municipal Resident Service Point is open:
Monday 8:00 AM – 5:30 PM
Tuesday - Friday 8:00 AM – 3:30 PM
Documents can be submitted without prior appointment, or you can make an appointment for a specific time via the website: www.rezerwacje.um.warszawa.pl

Jaka ma być ul. Miodowa? Zaczynamy konsultacje!
24 sierpnia 2015 -
16 września 2015
grafika

W przyszłym roku planowany jest generalny remont ul. Miodowej. Ma ona szansę stać się elegancką ulicą, z równą jezdnią i chodnikami. O to, jak dokładnie ma wyglądać, pytamy mieszkańców – na uwagi czekamy do 16 września.
Remont ul. Miodowej miał się odbyć jeszcze w 2015 r. Zarząd Dróg Miejskich na wniosek organizacji społecznych zadecydował o zwiększeniu zakresu prac i poprzedzeniu ich konsultacjami społecznymi.
Co się zmieni?
Przygotowaliśmy dwa warianty możliwych rozwiązań. Nie są to gotowe projekty, ale raczej zestaw propozycji, które chcemy poddać opinii mieszkańców. Poniżej krótkie podsumowanie najważniejszych zmian:

wariant 1: zakłada wprowadzenie niewielkich korekt podziału przestrzeni w stosunku do stanu obecnego. Jezdnia zostanie nieznacznie zwężona (do 9 m), zachowane będą po 1 pasie ruchu ogólnego i 1 pasie rowerowym w każdym kierunku. Dzięki zawężeniu jezdni oraz ograniczeniu parkowania (o około kilkanaście miejsc) poszerzone zostaną chodniki. Znajdzie się też miejsce dla zieleni ulicznej, w tym niewielkich drzew. Rozważana będzie także likwidacja sygnalizacji świetlnej na ul. Kapitulnej.

wariant 2: wiąże się z nieco większymi zmianami organizacji ruchu. W tym wariancie jezdnia zostaje zwężona do 6 m, zaś istniejące pasy dla rowerów są zlikwidowane. Dzięki temu możliwe jest znaczne poszerzenie chodników bez wyraźnego ograniczania liczby miejsc parkingowych. Jest też więcej miejsca na zieleń lub małą architekturę. Aby uspokoić ruch i zapewnić bezpieczeństwo rowerzystom, planowane są wyniesienia tarcz skrzyżowań do poziomu chodnika, progi wyspowe oraz ograniczenie prędkości do 30 km/h. Planowane jest także wyznaczenie dodatkowych przejść dla pieszych: na pl. Krasińskich i przy posesji nr 18.

Oba warianty zakładają wymianę nawierzchni jezdni – możliwe jest zastosowanie nawierzchni asfaltowej, kamiennej lub innej. Wyremontowane zostaną chodniki (zyskają nawierzchnię z płyt kamiennych jak na Krakowskim Przedmieściu), pojawią się też nowe latarnie (zabytkowe pastorały). Oprócz Miodowej, zmiany mogą objąć także sąsiednie ulice: Długą i Podwale. Jedną z propozycji jest odwrócenie kierunku ruchu na ul. Podwale i ul. Kilińskiego – wjazd w nie odbywałby się od strony ul. Długiej. Rozważane jest także wprowadzenie ograniczeń w parkowaniu pojazdów na tych ulicach do 2 godzin (nie dotyczy mieszkańców). Na ul. Długiej możliwe jest wyznaczenie postoju dla autokarów turystycznych.
Jak wziąć udział?
Konsultacje trwają od 24 sierpnia do 16 września 2015 r. W ramach konsultacji odbędą się spacery połączone ze spotkaniem dyskusyjnym. Spacery rozpoczynamy spod kolumny Zygmunta, spotkania odbędą się w sali konferencyjnej Muzeum Ordynariatu Polowego (wejście przez Katedrę od ul. Długiej 13/15).
Do wyboru są dwa terminy:
  • sobota, 5 września
    spacer o godz. 10:00
    spotkanie w godz. 11:00-13:00
  • środa, 9 września
    spacer o godz. 17:00
    spotkanie w godz. 18:00-20:00
Uwagi do planowanych rozwiązań można składać w terenowym punkcie konsultacyjnym na skwerze nad tunelem Trasy W-Z: 27 sierpnia (czwartek) lub 7 września (poniedziałek), w godz. 15:00-18:00.
Na uwagi czekamy również do 16 września 2015 r. pod adresem miodowa@zdm.waw.pl
Z dwoma wariantami można zapoznać się na stronach:
www.zdm.waw.pl i www.konsultacje.um.warszawa.pl
Wszystkie informacje o konsultacjach znajdują się na www.konsultacje.um.warszawa.pl
Więcej informacji:
Mikołaj Pieńkos
Zarząd Dróg Miejskich
tel. 225589336  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!