Aktualności
Pomóż wygrać 1000 książek dla dzieci ze szkoły SP4 oraz SP2
21 października 2016 -
6 listopada 2016
grafika

Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 2 biorą udział w konkursie Wsparcie dla bibliotek.
Pomóż wygrać 1000 książek dla dzieci ze szkoły SP2 i SP4.
Prosimy o codzienne głosowanie. Konkurs potrwa do 6 listopada.

Na obie placówki można zagłosować pod następującymi adresami:
- Szkoła Podstawowa nr 4 - http://www.empik.com/kultura/biblioteka/szkola-podstawowa-nr-4-im-wl-broniewskiego/

- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Jana Pawła II - http://www.empik.com/kultura/biblioteka/szkola-podstawowa-z-oddzialami-integracyjnymi-nr-2-im-jana-pawla-ii/

Ważny jest każdy głos każdego dnia :)

Dziękujemy w imieniu uczniów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich wspierających konkurs "Wsparcie dla bibliotek".

Podpisanie umowy na budowę Placu Zabaw dla Dorosłych w Ursusie
20 października 2016 czwartek
grafika

Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy 20 października b.r. podpisał umowę z wykonawcą na realizację dwóch projektów z budżetu partycypacyjnego: Placu Zabaw dla Dorosłych oraz Fitness Parku. Oba projekty zostaną zrealizowane na jednej działce, przy ul. Rakuszanki. Termin zakończenia budowy to 5 grudnia b.r..

Jeszcze w tym roku w Ursusie powstanie nowatorska strefa rekreacyjna dla dorosłych z placem zabaw w rozmiarze XXL oraz Fitness Parkiem. To nowość w Warszawie, mam nadzieję, że spotka się z entuzjazmem mieszkańców – Urszula Kierzkowska burmistrz dzielnicy Ursus.

Plac Zabaw dla Dorosłych oraz Fitness Park powstaną przy ul. Rakuszanki w Ursusie, na obszarze ponad 400m2. Koszt inwestycji to 277 044,44 zł. Na terenie PZDD znajdą się urządzenia zabawowe przystosowane dla dorosłych: huśtawka wieloosobowa, duże krzesło z kółkami gimnastycznymi oraz zjazdem strażackim, siedzisko –palenisko z dwoma huśtawkami wahadłowymi, komoda z szufladami oraz zjeżdżalnią, wieloosobowa huśtawka wagowa, zjazd linowy – tyrolka, kłoda do siedzenia oraz trampolina, piaskownica modułowa i urządzenia siłowni plenerowej. Plac będzie oświetlony i ogólnodostępny, a na jego terenie w ramach programu „Milion drzew dla Warszawy” dzielnica posadzi 36 nowych drzew.

Na zdjęciu od lewej: zastępca burmistrza Kazimierz Sternik, zastępca burmistrza Wiesław Krzemień, burmistrz Urszula Kierzkowska oraz p. Artur Stolarzak właściciel firmy OskarBud.

Plac zabaw dla dorosłych

Spotkali się z emerytami z okazji Dni Seniora
20 października 2016 czwartek
grafika

Z okazji przypadające 20 października Europejskiego Dnia Seniora burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska oraz zastępcy burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik spotkali się z podopiecznymi Domu Dziennego Pobytu znajdującego się w „Acherówce”.

Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy życzył wszystkim Seniorom zdrowia, radości i pogody ducha.

Jednym z celów Europejskiego Dnia Seniora jest uświadamianie społeczeństwu problemów osób starszych, w tym barier na jakie napotykają na swojej drodze. Dotyczy to zarówno barier wiekowych, ale przede wszystkim sprawnościowych czy zdrowotnych.

Zapraszamy do galerii - Europejski Dzień Seniora

Możesz odpracować niezapłacony czynsz
18 października 2016 -
18 listopada 2016
grafika

Jeśli mieszkasz w lokalu komunalnym, masz trudną sytuację życiową i zaległości w opłatach za czynsz, możesz odpracować swoje długi.

Jak skorzystać?

  • Należy złożyć wniosek o zamianę długu na świadczenie niepieniężne do Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami lub burmistrza dzielnicy, w której się mieszka
  • Uzgodnić prace i podpisać porozumienie
  • Po wykonaniu prac następuje zmniejszenie długu
Jakie prace można wykonywać?
Dostępny jest szeroki katalog prac. Najczęściej jest to:
  • sprzątanie ulic, podwórek,
  • utrzymanie zieleni,prace ogrodnicze, grabienie liści,malowanie, drobne prace remontowe,porządkowanie archiwum.
Jeżeli osobiście z różnych przyczyn nie możesz świadczyć pracy, dług może „odpracować” inna osoba, która wyrazi na to zgodę, np. ktoś z rodziny czy przyjaciół.
Od 2014 r. zawarto 438 porozumień z osobami, które zmniejszyły swoje zadłużenie o 542 tys. zł

Pamiętaj !
Jeżeli masz długi w opłatach za czynsz i nie radzisz sobie z ich spłatą, zgłoś się do administracji w swojej dzielnicy i skorzystaj z oferowanej pomocy.

Więcej informacji w dzielnicy, w której mieszkasz i na stronie: www.sprawylokalowe.um.warszawa.pl

Ruszyła nowa edycja Budżetu Partycypacyjnego
7 października 2016 piątek
grafika

Już po raz czwarty mieszkańcy zadecydują o przeznaczeniu części środków finansowych dzielnicy. Tym razem na realizację projektów Zarząd Dzielnicy przeznaczył 1% prognozowanego budżetu Dzielnicy Ursus, co daje kwotę 1 655 677, 00 zł. Spotkanie otworzyła burmistrz dzielnicy Urszula Kierzkowska, która zachęciła mieszkańców do aktywnego udziału w kolejnej edycji.
Dzięki możliwości składania projektów, dyskusji nad nimi, a następnie oddaniu na nie głosu, stajemy się autorami wielu ciekawych pomysłów.
6 października br. w Domu Kultury „Kolorowa” odbyło się pierwsze spotkanie w nowej edycji budżetu. Wyłoniono członków dzielnicowego zespołu do spraw budżetu partycypacyjnego. W jego skład weszło, sześcioro mieszkańców, trzech radnych dzielnicy, pięciu urzędników wskazanych przez burmistrza, jeden przedstawiciel Młodzieżowej Rady Dzielnicy oraz jeden przedstawiciel Rady Seniorów. Do 23 listopada powołany Zespół ustali regulamin prac zespołu oraz podejmie decyzję o podzieleniu Dzielnicy na mniejsze obszary. Obrady będą otwarte dla mieszkańców.
Projekty do sfinansowania w ramach budżetu partycypacyjnego mogą dotyczyć wszystkich dziedzin życia: infrastruktury, edukacji, ekologii, kultury, zdrowia czy sportu. Jeśli od dawna myślicie o realizacji projektów, które będą służyły mieszkańcom Ursusa, to koniecznie wykorzystajcie możliwości, jakie daje budżet partycypacyjny i zgłoście swój projekt. Więcej informacji na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl

Harmonogram IV edycji.

Uwaga na oszustów podających się za pracowników firm energetycznych
27 lipca 2016 środa
grafika

W ostatnim czasie pojawiły się informacje od mieszkańców Warszawy o osobach podających się za pracowników firm energetycznych, telekomunikacyjnych, hydraulicznych, gazowniczych itp., które proponują zawarcie umów na dostawy energii elektrycznej, paliwa gazowego, usług telekomunikacyjnych czy też różnego rodzaju prac budowlanych. W rzeczywistości są to oszuści proponujący zawarcie niekorzystnych umów lub pobierające zaliczkę na poczet nie wykonanej jeszcze usługi.

W związku z tymi sygnałami ostrzegamy przed pochopnym i nieprzemyślanym podejmowaniem decyzji.

Pamiętajmy:

  • uczciwy przedstawiciel handlowy zgodzi się zostawić nam warunki umowy do zapoznania się i zastanowienia przed podjęciem decyzji,
  • konsultujmy takie sprawy z rodziną, znajomymi,
  • poprośmy przedstawiciela o przybycie w dogodnym dla nas terminie.

W razie wątpliwości nie działajmy pod presją i nie podpisujmy jakichkolwiek dokumentów. Uchroni nas to przed przykrymi w skutkach konsekwencjami.

Wszystkie podejrzane sytuacje możemy zgłosić osobiście w najbliższej jednostce Policji albo telefonicznie pod numerem alarmowym 997.

Ponadto zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonym poniżej poradnikiem dla konsumentów, który może być dobrym uzupełnieniem informacji o osobach nakłaniających na zawarcie niekorzystnych umów.

Pliki do pobrania: Poradnik dla Konsumentów 60+ i nie tylko  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!