Aktualności
Święto Konstytucji 3 Maja w Ursusie
2 maja 2016 poniedziałek
grafika

225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja mieszkańcy i władze Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy uczczą koncertem „Witaj Majowa Jutrzenko”. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:30 przy pomniku na ul. Cierlickiej. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, zostanie odprawiona o godzinie 11:00 w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP, przy ul. K. Sosnkowskiego 34.

We wtorek, 3 maja 2016 r. oficjalne uroczystości upamiętniające 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się o godzinie 10:30 przy pomniku na ul. Cierlickiej, gdzie zostaną złożone wieńce i zapalone znicze. Program przewiduje okolicznościowe przemówienie burmistrz Ursusa Urszuli Kierzkowskiej. Po uroczystości przy pomniku, w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP przy ul. K. Sosnkowskiego 34, o godzinie 11:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Na zakończenie, obchody uświetni koncert „Witaj Majowa Jutrzenko”, który odbędzie się w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP, po mszy św.

Wystąpią: solistka Anna Grabowska, solista Krzysztof Ciupiński-Świątek, męski kwartet wokalny: Radosław Wołoch, Grzegorz Soja, Zbigniew Witkowski, Arkadiusz Lenarcik, fortepian: Włodzimierz Trzeciak.

Zapraszają: Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski oraz Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska.

Warszawa2030 Spotkanie podsumowujące wydarzenia kwietniowe
11 maja 2016 środa
grafika

Zapraszamy na spotkanie podsumowujące kwietniową dyskusję z mieszkańcami, które odbędzie się 11 maja (środa) w Centrum Nauki Kopernik (sala konferencyjna na I piętrze w Centrum Konferencyjnym Kopernik – wejście od ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20). Spotkanie zacznie się o 17:30. Otworzy je Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Szczegóły będą znajdowały się pod linkiem: http://2030.um.warszawa.pl/?event=spotkanie-podsumowujace-kwietniowa-dyskusje-z-mieszkancami&event_date=2016-05-11

Zachęcamy również do uczestniczenia w trzech wydarzeniach z serii Warszawska Burza Mózgów:

Komunikat MPO – zmiany w odbiorze odpadów komunalnych ze względu na Święto Konstytucji 3 Maja
29 kwietnia 2016 piątek
grafika

MPO uprzejmie informuje, że odbiór odpadów komunalnych przypadający zgodnie z harmonogramem w dniu Święta Konstytucji 3 Maja (3 maja 2016 r.), odbywał się będzie:

  • w zabudowie wielorodzinnej i niezamieszkałej w dniach 4 – 5 maja 2016 roku.
  • w zabudowie jednorodzinnej zgodnie z harmonogramem w dniu 3 maja 2016 roku.

Szczegółowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych dla dzielnicy Ursus obsługiwanej przez firmę MPO znajduje się na stronie:
http://www.mpo.com.pl/harmonogram-odbioru-odpadow

VIII Międzyprzedszkolny Turniej Tańca im. A. Zajączkowskiej
28 kwietnia 2016 czwartek
grafika

W sali widowiskowej Ośrodka Kultury „Arsus” odbył się Miedzyprzedszkolny Turniej Tańca im. A. Zajączkowskiej, w którym wzięły udział grupy przedszkolaków z palcówek działających na terenie Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Zastępca burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień przypomniał, że „to już ósma edycja turnieju, który najmłodszym przynosi wiele radości, a ich rodzicom i dziadkom dostarcza wielu wzruszeń”.

W zawodach tanecznych uczestniczyły m.in. następujące placówki: Przedszkole „Biedroneczka”, Przedszkole nr 194 im. W. Sławka; Przedszkole nr 168 im. „Misiowa Gromadka”; Centrum Twórczej Edukacji Dzieci; Przedszkole „Słoneczko”; Przedszkole „Bajeczka”; Przedszkole „Iskierka”; Przedszkole „Leśna Kraina”, Przedszkole „Delfinem” oraz Przedszkole nr 112 „Leśne Skrzaty”.

Europejski koncert w Multimedialnym Parku Fontann
28 kwietnia 2016 czwartek
grafika

W sobotę, 7 maja Warszawa świętuje Dzień Europy. Ulicami stolicy przejdzie Parada Schumana, a w Multimedialnym Parku Fontann na Koncercie Europejskim wystąpią gwiazdy polskiej estrady – Edyta Górniak i Mietek Szcześniak.

Koncert Europejski w Multimedialnym Parku Fontann otworzą: prezydent Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz i burmistrz Berlina - Thomas Müller, goszczący w stolicy z okazji 25-lecia podpisania porozumienia pomiędzy obiema stolicami.

Widowisko muzyczne przygotowane przez Stołeczną Estradę rozpocznie się o godzinie 20.00. Zagra orkiestra i chór Filharmonii Narodowej pod batutą Krzesimira Dębskiego, która towarzyszyć będzie solistom: Edycie Górniak, Mietkowi Szcześniakowi i Natalii Szroeder. Mieszkańcy będą mogli wysłuchać fragmentów kantaty scenicznej „Carmina Burana” Carla Orffa, „Suity Warszawskiej” – kompilacji utworów Krzesimira Dębskiego pochodzących z filmów „Ogniem i mieczem” i „1920. Bitwa warszawska”. Na zakończenie zostanie wykonana „Oda do radości” - finałowa kantata z IX Symfonii op. 125 d-moll Ludwiga van Beethovena, która jest oficjalnym hymnem Unii Europejskiej.

Organizatorzy przewidzieli około 2 tysięcy miejsc siedzących. Wejście na teren imprezy od godziny 19.00. Wejścia zaplanowane są od ulic: Sanguszki, Boleść i Wisłostrady.

W związku masowym charakterem wydarzenia obowiązywać będzie regulamin imprez masowych. Zaplanowane jest także zamknięcie ulicy Wybrzeże Gdańskie - od ul. Sanguszki do ul. Boleść w dniu imprezy w godzinach 18:00 – 22.30. Dodatkowe miejsca parkingowe zorganizowane zostaną na ul. Wybrzeże Gdańskie od ul. Krasińskiego do ul. Sanguszki (w godzinach 18:00 – 22.30).

WSTĘP WOLNY. Zapraszamy.

Dzień Europy upamiętnia tzw. deklarację Schumana. 9 maja 1950 r. ówczesny minister spraw zagranicznych Francji zaproponował utworzenie ponadnarodowej instytucji kontrolującej produkcję węgla i stali. Powstała rok później Europejska Wspólnota Węgla i Stali była pierwszą w historii ponadnarodową instytucją, która zapoczątkowała procesy integracyjne i przyczyniła się do powstania Unii Europejskiej. Jest obchodzony od 1985 roku.

Informacja o dostępnych funduszach wsparcia inwestycji ekologicznych
4 kwietnia 2016 poniedziałek
grafika

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie modernizacji kotłowni oraz zakupu i montażu kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych w ramach wsparcia ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Celem realizacji Programów jest zmniejszenie narażenia ludności na oddziaływanie różnego rodzaju zanieczyszczeń będących skutkiem narastającego zjawiska niskiej emisji, w tym pyłów PM2,5 i PM10, zagrażających zdrowiu i życiu ludzi, oraz dwutlenku węgla, a także upowszechnianie technologii służących ograniczeniu niskiej emisji.
Pomoc finansowa udzielana będzie na zadania polegające na:

  • wymianie kotłowni lub palenisk węglowych na gazowe, olejowe lub opalane biomasą, zastąpienie pieców gazowych, olejowych lub opalanych biomasą na źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła (z wyłączeniem montażu pieca na węgiel lub eko-groszek),
  • zakupie i montażu kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej.

Pomoc finansowa udzielana będzie w formie pożyczki, a w przypadku zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych w formie dotacji.
Wnioski składać można w terminie od dnia 4 kwietnia 2016 roku do wyczerpania alokacji, jednak nie później niż do dnia 30 września 2016 roku, a w przypadku posiadania umowy z wykonawcą zadania, nie później niż do dnia 31 października 2016 roku.

Programy skierowane są do osób fizycznych.

Więcej informacji na stronie Biura Infrastruktury m.st. Warszawy:
https://infrastruktura.um.warszawa.pl/aktualnosci/efektywne-wykorzystanie-energii/informacja-o-dost-pnych-funduszach-wsparcia-inwestycji-e  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!