Aktualności
Klub Edukacji Samorządowej - spotkanie z Burmistrzem Bogdanem Olesińskim
14 grudnia 2018 piątek
grafika

Osrodek Kultury "Arsus" w ramach działalności Klubu Edukacji Samorządowej zaprasza na spotkanie z Burmistrzem Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Bogdanem Olesińskim. Spotkanie odbędzie się 14 grudnia br. ( piątek) w Sali kameralnej ośrodka kultury przy ul. Traktorzystów 14.

Więcej informacji:
O.K. "Arsus"
Tel: 022 667 42 91

Odznaczeni w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
13 grudnia 2018 czwartek
grafika

Powiększyło się grono zasłużonych dla Ursusa, którzy zostali odznaczeni pamiątkowymi medalami w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas III sesji Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy kadencji 2018 -2023, 13 grudnia br., uhonorowani zostali: Pani Barbara Sawicka – złota medalistka w gimnastyce akrobatycznej i wicemistrzyni w wieloboju na I Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Sportowej rozegranych w Moskwie w 1974 roku, wieloletnia nauczycielka Wychowania Fizycznego w SP 14; Pan Emil Broniarek – działacz opozycji antykomunistycznej. Współzałożyciel Robotniczego Komitetu Solidarności ze strajkującymi robotnikami wybrzeża z ZM Ursus. W 2006 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2016 roku odznaczony przez prezesa IPN Krzyżem Wolności i Solidarności; Pan Mirosław Cholewiński – działacz opozycji antykomunistycznej. Za swoją działalność został osadzony w więzieniu po Czerwca 1976. W 2016 roku odznaczony Krzyżem Kawalarskim Orderu Odrodzenia Polski oraz ks. prałat Roch Walczak – pierwszy proboszcz na os. Niedźwiadek i budowniczy kościoła p.w. Matki Boskiej Fatimskiej podniesionego w 2006 do rangi Sanktuarium. Funkcję proboszcza pełnił przez 36 lat.

Inicjatorami przyznania pamiątkowych medali byli radni klubu PIS w Radzie Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Wyróżnienie otrzymali gratulacje od Rady i Zarządu dzielnicy.

Zapraszamy do galerii - Odznaczeni w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

W Ursusie rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Wymiany Ciepła"
10 grudnia 2018 poniedziałek
grafika

Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Wymiany Ciepła”. Przed budynkiem przy pl. Czerwca 1976 nr 1 jest otwarty specjalny punkt, gdzie przez siedem dni w tygodniu i to przez całą dobę można zostawić czyste ciepłe ubranie dla osób potrzebujących.

Ubrania, aby potrzebujący, m.in. bezdomni mogli z nich skorzystać, muszą być suche, dlatego przygotowaliśmy namiot, który chroni przynoszoną odzież przed zawilgoceniem. Mam nadzieję, że akcja spotka się z zainteresowaniem mieszkańców i na stałe wpisze się w zimowy kalendarz dzielnicy – powiedział burmistrz dzielnicy Ursus Bogdan Olesiński.

Przedsięwzięcie zainicjowane zostało przez radnych Marię Miszkiewicz i Dawida Kacprzyka.

Zachęcamy do akcji. Pomóżmy tym, którzy oczekują naszą pomoc a nie mają śmiałości o nią prosić.

Więcej informacji na stronie – www.wymianaciepla.pl

Świąteczny koncert Mali Maleńkiemu
5 grudnia 2018 środa
grafika

Doroczny koncert bożonarodzeniowy w dzielnicy Ursus odbędzie się 7 grudnia 2018 r w Ośrodku Kultury „Arsus” przy ul. Traktorzystów 14. W repertuarze kolędy i pastorałki. Tradycyjnie będzie czas na wspólne śpiewanie.

Tegoroczne wydarzenie rozpocznie o godzinie 16:30 w Sali kameralnej wernisaż prac plastycznych „Choineczka mała w Niepodległej stała”. Po wernisażu, o godzinie 18:00 na Sali widowiskowej odbędzie się koncert Mali Maleńkiemu. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół Prymki ze Szkoły Podstawowej nr 382, Zespół Dzieciaki Śpiewaki ze Szkoły Społecznej Towarzystwa Oświatowego, Zespół Vocale składający się z uzdolnionych muzycznie urzędników, Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pruszkowie oraz gwiazda wieczoru - zespół Young Ursus Voices. Wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna La Notte z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Na koncert zapraszają: Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Bezpieczeństwo w Ursusie tematem debaty społecznej
5 grudnia 2018 środa

W środę 5 grudnia w RSM Ursus przy ul. Gen. Sosnkowskiego 11 o godz. 18:00 odbędzie się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie dzielnicy. W trakcie debaty mieszkańcy oraz przedstawiciele Grup Osiedlowych działających w ramach programu Bezpieczne Osiedle będą mieli możliwość spotkać się z przedstawicielami Policji oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Debata ma na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Umożliwi także na wymianę informacji pomiędzy poszczególnymi służbami, a mieszkańcami Ursusa o istniejących zagrożeniach.

Organizatorem spotkania jest Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus m.st Warszawy.

W załączeniu program spotkania - plik .pdf

Inauguracja Iluminacji Świątecznych oraz neonu "Trzy Traktorki" w dzielnicy Ursus
3 grudnia 2018 poniedziałek
grafika

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zapalenie pierwszej świeczki na choince. W ten symboliczny sposób rozpocznie się przedświąteczny czas w dzielnicy Ursus. Na ulicach rozbłysną iluminacje i pojawią się dekoracje świąteczne. W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa dodatkową niespodziankę, po latach na budynek Urzędu wróci legendarny neon „Trzy Traktorki”.

Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia w budynku Urzędu na pl. Czerwca 1976 roku nr 1 o godzinie 16:30. Wówczas chóru urzędników „Vocale” zaśpiewa kolędy i inne popularne utwory świąteczne. Po występie burmistrz dzielnicy zapali pierwszą świeczkę na choince przed budynkiem Urzędu. Będzie to symboliczna inauguracja iluminacji świątecznych w Ursusie. Wraz z nimi rozbłysną „Trzy Traktorki” – kopia neonu, który przez wiele lat był jednym z najlepiej rozpoznawalnych miejsc na mapie Ursusa. Neon został odtworzony w ramach realizacji jednego ze zwycięskich projektów zeszłorocznego budżetu partycypacyjnego. Wydarzenie zakończy poczęstunek w holu Urzędu– tort w kształcie traktora.

Na wydarzenie zapraszają; Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Dariusz Pastor oraz Burmistrz Dzielnicy Ursus Bogdan Olesiński, a także Zastępcy Burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik.

Fot. Choinki na plakacie – Multi Decor

Świeć blaskiem z odblaskiem
30 listopada 2018 piątek
grafika

W wielu miejscach Stolicy staną świąteczne drzewka, udekorowane odblaskowymi paskami, brelokami i zawieszkami. To już trzeci rok akcji Straży Miejskiej i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.
Pierwsza z „odblaskowych” choinek stanie przed centralą Straży Miejskiej m.st. Warszawy, przy ulicy Młynarskiej 43/45 już 3 grudnia. Udekorowane drzewka wystawią też wszystkie Urzędy Dzielnic oraz liczne instytucje, które zaangażowały się w akcję. Naturalne choinki świerkowe przekaże Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie.
Strażnicy miejscy i leśnicy ustawią w tym roku łącznie ponad 30 choinek. Po zakończeniu akcji drzewka trafią do domów dziecka, placówek pomocowych i innych osób potrzebujących.
Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” ma charakter informacyjno-profilaktyczny. Jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych, poprzez uświadamianie i zapobieganie problemowi ich słabej widoczności. Pieszy jest najmniej chronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Często udział w takim wypadku kończy się dla niego tragicznie.
Sytuację znacznie poprawia stosowanie znanej zasady: „patrz i daj się zobaczyć”. Po zmroku, nieposiadająca elementów odblaskowych osoba jest widoczna z 20-30 metrów. Zastosowanie odblasków zwiększa ten dystans ponad pięciokrotnie: do 130-150 metrów. Taka odległość często wystarczy, by kierowca zdążył zareagować. Organizatorami przedsięwzięcia są Straż Miejska Warszawa oraz Regionalna Dyrekcja Lasy Państwowe.
Patron Medialny projektu – warszawskie Radio Kolor prowadzi intensywną kampanię informacyjną. Swoje nośniki reklamowe udostępniły też stołeczne spółki transportu zbiorowego: Metro Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe (operator UrbanInfo.tv) i Tramwaje Warszawskie.
W dzielnicy Ursus choinka stanie na terenie urzędu (Plac Czerwca 1976 r Nr 1), w Wydziale Obsługi Mieszkańców na parterze.
Zapraszamy do udziału!


  bieżące aktualności     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2018, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!