Aktualności
Europejski Wykład Otwarty „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS”
20 września 2017 środa
grafika

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, oraz Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP jako państwowa jednostka wyspecjalizowana w działaniach na rzecz młodzieży, w szczególności młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym oraz bezrobotnych do 25 roku życia, pragnie gorąco zaprosić wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym szkoleniu w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia”.

Do pobranua - Zaproszenie na wykład

Podpisanie umowy na projekt Centrum Lokalnego „Niedźwiadek”
12 września 2017 wtorek
grafika

Rusza pilotażowy projekt utworzenia Centrum Lokalnego „Niedźwiadek”.
11 września 2017r. w Urzędzie Dzielnicy Ursus podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej Warszawskiego Centrum Lokalnego w Ursusie. W spotkaniu wzięli udział burmistrz Urszula Kierzkowska oraz zastępcy burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik. Zadanie zrealizuje firma Sepagroup Sebastian Połczyński. Wartość umowy wynosi 354, 240, 00 zł.
Projektowany obszar obejmuje 88 000 m2 na terenie Parku Hassów, pływalni „Albatros”, targowiska „Centrum Handlowego – Spółka Kupców Ursus”, placu zabaw „Hasanka” oraz wzdłuż torów PKP.
Projekt Centrum Lokalnego ma być gotowy w marcu 2018 r.

Obrady Rady Seniorów Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy
11 września 2017 poniedziałek
grafika

W Urzędzie Dzielnicy Ursus odbyło się posiedzenie Rady Seniorów Dzielnicy Ursus. Zebranie poprowadził jej przewodniczący Bolesław Staniszewski. W takcie spotkania na pytania radnych odpowiadał Zarząd Dzielnicy Ursus w składzie: burmistrz dzielnicy Urszula Kierzkowska, zastępcy burmistrza Wiesław Krzemień oraz Kazimierz Sternik . Dotyczyły one m.in. kwestii związanych z wprowadzeniem reformy oświaty, nowymi terenami przeznaczonymi na cele oświatowe przy ul. Dzieci Warszawy 24, przedszkolem przy ul. Szancera, które ma być oddane do użytku w październiku br. oraz z remontem dróg np. ul. Słupskiej, Regulskiej pozostających w gestii Zarządu Dróg Miejskich (ZDM).

Zapraszamy do galerii - Obrady Rady Seniorów Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Zapraszamy do udziału w Eko Pikniku!
10 września 2017 niedziela
grafika

W niedzielę, 10 września, od 12:00 do 19:00 na Agrykoli odbędzie się piknik plenerowy, podczas którego na mieszkańców Warszawy czeka wiele atrakcji. W strefie warsztatów recyklingowych będzie można stworzyć, m.in.: ekologiczną biżuterię. W specjalnej maszynie będzie można nadać drugie życie plastikowej butelce! Zapraszamy do udziału całe rodziny, które zagrają w gry planszowe własnego wykonania. Wspólnymi siłami stworzymy plan miasta w całości wykonany z produktów pochodzących z odzysku! Jako ukoronowanie warsztatów powstanie 2 metrowa rzeźba drzewa, którą zbudujemy z surowców wtórnych. Dla szukających odpoczynku przygotowana będzie strefa relaksacyjna z leżakami, gdzie będzie wiele atrakcji dla maluchów (m.in. malowanie buziek czy puszczanie wielkich baniek mydlanych). Dla tych, którzy lubią sport, zapraszamy do wypróbowania swoich sił w sportowej olimpiadzie. Na specjalnych prądotwórczych rowerach siłą nóg wyciśniemy sok pomarańczowy! Straż Miejska zaprezentuje na swoim stoisku, m.in.: nowoczesny sprzęt pomiarowy, dzięki któremu sprawdza, czy na danym obszarze nie dochodzi do spalania odpadów. Podczas wydarzenia będzie można kupić żywność ekologiczną na Eko Targu oraz uczestniczyć w warsztatach „Wiem, co jem”. Na miłośników zwierząt czeka wiele niespodzianek przygotowanych m.in. przez Schronisko na Paluchu.
Zapewniamy atrakcje na scenie m.in.: pokaz mody autorstwa p. Katarzyny Koperkiewicz, która swoje kolekcje szyje z tworzyw wykonanych w 100% z recyklingu oraz koncert Recykling Band, który zagra na własnoręcznie wykonanych instrumentach także z odpadów (finaliści programu Mam Talent). Na zakończenie Pikniku zagra Zjednoczenie Soundsystem z Pablopavo.
Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. Zachęcamy do udziału!

Poranki Muzyczne dla dzieci w DK „Kolorowa”
10 września 2017 niedziela
grafika

Jeszcze cztery Poranki Muzyczne dla dzieci zorganizuje w tym roku Dom Kultury „Kolorowa”, realizując zwycięski projekt budżetu partycypacyjnego 2017 (nr 405). Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na najbliższy Poranek: „W rytmie flamenco”, w niedzielę 10 września od godz. 12:30, ul. Gen. K. Sosnkowskiego 16. Podczas koncertu zabierzemy dzieci do krainy pełnej ciepła, słońca i uśmiechu: poznamy historię muzyki flamenco, zobaczymy ten ognisty taniec, a nawet będziemy mogli zawirować w ekspresyjnym rytmie flamenco. W koncercie udział wezmą: tancerka Karolina Łucznik i gitarzysta - Jarosław Czajczyński. Stroje tematyczne mile widziane. Bezpłatne wejściówki do pobrania w DK „Kolorowa”.

Już teraz na pozostałe Poranki Muzyczne dla dzieci zapraszamy do Domu Kultury „Kolorowa” w niedziele: 22 października, 26 listopada i 10 grudnia, każdorazowo od godz. 12:30. Więcej o realizowanych projektach bp: w najnowszym, sierpniowym wydaniu „Dziennika Ursusa”.

Pożegnanie Lata w Ursusie
9 września 2017 sobota
grafika

Koncerty największych polskich gwiazd, piknik rodzinny pełen atrakcji, stoiska gastronomiczne, pokazy sztuk walki i inne niespodzianki. Tak wyglądało Pożegnanie Lata w Ursusie. Na scenie wystąpili artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne. Zobaczyliśmy zespół Akcent, Top One, Nocną Zmiana Bluesa oraz gwiazdę wieczoru, zespół Bracia.

W sobotę, 9 września świeciło słońce, dzień był ciepły, zachęcał do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W Parku Czechowickim w godzinach popołudniowych rozpoczęła się doroczna, dzielnicowa impreza – koncerty muzyczne i towarzyszący występom na scenie piknik rodzinny na terenie parku. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia entuzjastycznie oblegali stoiska z atrakcjami, m.in. w Rodzinnej Strefie Zabawy. W jej programie znalazło się twórcze budowanie z klocków, rodzinne sadzeniaki – do samodzielnego posadzenia przygotowano ok. 100 sadzonek, rodzinne filcowanie, a także MOR- Dziecięcy Szpital Misia i inne atrakcje

W czasie trwania imprezy odbył się konkurs pn. „Święto Latawca” organizowany we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Ursusie. Nagrodzono m.in. najładniejsze i najdłużej latające latawce. W jury konkursu zasiedli: Urszula Kierzkowska burmistrz dzielnicy oraz radni Marianna Jaguścik, Maria Miszkiewicz, Łukasz Nejman, Robert Faliszewski i Dariusz Pastor.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała o godzinie 16: 00 burmistrz Urszula Kierzkowska wraz z zastępcami: Wiesławem Krzemieniem i Kazimierzem Sternikiem. Po tym rozbrzmiała muzyka. Pierwszy wystąpił zespół Akcent, który zgromadził dużą publiczność. Na lidera zespołu, cieszącego się ogromną sympatią Zenona Martyniuka po koncercie czekały tłumy fanów. Każdy chciał zdobyć autograf i zrobić sobie zdjęcie z piosenkarzem. Po Akcencie wystąpił zespół Top One, legenda muzyki disco polo przełomu lat 80-tych i 90-tych, który rozpoczynał karierę od m.in. przeboju „Ciao Italia”.

Wieczorem scenę zdominował blues i rock. Usłyszeliśmy formację Nocna Zmiana Bluesa. Zespół jest na scenie muzycznej od 35 lat. Jego wokalista Sławek Wierzcholski uznawany jest za jednego z najlepszych w Polsce muzyków grających na harmonijce ustnej. Na zakończenie imprezy, jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół Bracia, czyli Piotr i Wojciech Cugowscy wraz z muzykami. Oryginalne kompozycje, bogata aranżacja i doskonały wokal Piotra Cugowskiego to najmocniejsze atuty zespołu. Utwory Braci są niezwykle melodyjne, publiczność śpiewała je wspólnie z artystami. Z dużym aplauzem spotkała się słynna już solówka na perkusji Bartka Pawlusa, którą perkusista zespołu wykonał także dla fanów w Ursusie.

Zapraszamy do galerii - Pożegnanie Lata w Ursusie

Bezpieczny powrót do szkoły
8 września 2017 piątek
grafika

Wakacje – czas przygód i odpoczynku – już za nami. Dzieci i młodzież z warszawskich placówek brały w tym czasie czynny udział w wielu spotkaniach i zajęciach organizowanych przez Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

W czasie wakacji przedstawiciele Delegatur Biura przeprowadzili spotkania z prawie 2 000 dzieci i młodzieży z warszawskich placówek. Tematami spotkań były: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczny wypoczynek nad wodą, zachowanie w sytuacjach zagrożeń, ochrona przeciwpożarowa oraz bezpieczny powrót do szkoły.

Za swoją wiedzę i zaangażowanie dzieci i młodzież nagradzane były gadżetami ufundowanymi przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, m.in. odblaskami i makaronami do nauki pływania. Dzięki inicjatywom takim jak ta, w Warszawie uczniowie mogą aktywnie, ciekawie, a przede wszystkim bezpiecznie spędzić wakacje.

Jedocześnie wraz z powrotem do szkoły, chcielibyśmy przypomnieć, że każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, dlatego pamiętajmy o podstawowych zasadach prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię. Celem naszych działań jest troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w drodze do placówek oświatowych. Dobry przykład dawany naszym dzieciom, przygotowuje ich do samodzielnego korzystania z drogi.

Ponadto zachęcamy do skorzystania z planu lekcji, przygotowanego przez Biuro dla dzieci i młodzieży. Plan, przypominać ma o najważniejszych numerach alarmowych, wykorzystywanych podczas sytuacji zagrożenia zdrowia, życia lub mienia - kalendarz do pobrania. .


  bieżące aktualności     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2017, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!