Aktualności
Dzień Dziecka w Ursusie
27 maja 2017 sobota
grafika

Moc atrakcji czeka na najmłodszych )ale nie tylko) w czwartek 1 czerwca, kiedy to z okazji Dnia Dziecka w Parku Hassów przy ul. Wojciechowskiego odbędzie się piknik „Ani chwili na nudę” z udziałem m.in. aktora Roberta Rozmusa.

W programie m.in.:
- dmuchane zamki,
- punkty animacyjne i plastyczne
- konkursy z nagrodami
- stoiska z zabawami podwórkowymi oraz z grami RPG

Na imprezę zapraszają przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski oraz burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska.

Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny.

„Wolontariat międzynarodowy – Alternatywa na wakacje… i nie tylko!”
30 maja 2017 wtorek
grafika

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pn. „Wolontariat międzynarodowy – Alternatywa na wakacje… i nie tylko!”, który odbędzie się we wtorek 30 maja br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Stowarzyszenia Promocji Wolontariatu.
Więcej informacji w załączony pliku pdf.

Masz pomysł na klimat? Przyjdź na spotkanie
31 maja 2017 środa
grafika

W ramach prac nad Warszawską Strategią Adaptacji do zmian klimatu, miasto oddaje głos mieszkańcom. Konsultacje społeczne odbywają się w poszczególnych dzielnicach. W najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców Żoliborza, Ursusa, Ursynowa i Śródmieścia.

Strategia adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy do 2050 roku to dokument, który będzie zawierał działania zapobiegające i łagodzące skutki podtopień, suszy, upałów, powodzi czy silnego wiatru. Miasto na początku roku wypracowało założenia do strategii, które od kilku miesięcy są konsultowane z mieszkańcami.

W ramach konsultacji społecznych zbierane są opinie dotyczące preferowanych kierunków adaptacji do zmian klimatu w poszczególnych obszarach miasta. Zagospodarowanie wody deszczowej na terenie osiedla lub prywatnej posesji, tworzenie zielonych dachów i ścian, sadzenie drzew przy ulicach, poidełka z darmową wodą wodociągową, zacienienie osiedlowego placu zabaw, pomoc sąsiedzka w trakcie powodzi. To tylko niektóre pomysły na klimat, jakie zgłaszają mieszkańcy stolicy.

Najbliższe spotkania konsultacyjne:

  • Żoliborz: czwartek, 25 maja o godz. 18:00 w urzędzie dzielnicy (ul. Juliusza Słowackiego 6/8)
  • Ursus: środa, 31 maja o godz. 18:00 w Domu Kultury „Kolorowa” (ul. Sosnkowskiego 16)
  • Ursynów: wtorek, 6 czerwca o godz. 18:00 w urzędzie dzielnicy (al. Komisji Edukacji Narodowej 61)
  • Śródmieście: czwartek, 8 czerwca o godz. 18:00 w Warsztacie Warszawskim (pl. Konstytucji 4).

Konsultacje społeczne potrwają do końca czerwca. O kolejnych terminach będziemy informować na bieżąco. Swoje pomysły na klimat mieszkańcy mogą zgłaszać również elektronicznie lub pocztą tradycyjną na adres Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy (ul. Marszałkowska 77/79, 00-683 Warszawa).

Na podstawie wyników konsultacji powstanie projekt Strategii, który jesienią zostanie poddany dyskusji na Zespole ds. Klimatu przy Prezydencie m.st. Warszawy. Po zakończeniu wszystkich niezbędnych procedur Strategia adaptacji będzie przedmiotem obrad Rady Miasta.

Strategia jest przygotowywana w ramach projektu ADAPTCITY, realizowanego przy udziale środków Instrumentu Finansowego LIFE+ Komisji Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Serwis mapowy
W serwisie mapowym Warszawy, umieszczono nowy katalog zawierający mapy klimatyczne – Adaptcity. Wybierając odpowiednie warstwy, można zobaczyć: bazę interwencji Straży Pożarnej, mapy opadów, mapy powierzchni nieprzepuszczalnych oraz biologicznie czynnych, mapy rozkładu wartości albedo, mapy wskaźnika jakości zieleni, a także mapy temperatury powietrza i powierzchni miasta.

Punktem wyjścia do praktycznego i zarazem profesjonalnego zajmowania się adaptacją do zmian klimatu w mieście było rozpoznanie, jakie faktycznie zagrożenia mogą zaistnieć przy prognozowanej skali zmian klimatu globalnego. Dlatego niezbędne było stworzenie map klimatycznych, jako podstawy do formułowania strategii adaptacji. Na podstawie map stworzono scenariusze przyszłych zmian klimatycznych na terenie Warszawy, a także ryzyka z nich wynikającego, co bezpośrednio przekłada się na skutki dla ludzi, gospodarki i przyrody.

72. rocznica procesu moskiewskiego 16 przywódców Polskiego Państwa Podziemnego
26 maja 2017 piątek
grafika

W poniedziałek, 19 czerwca o godz. 11:00 w 72. rocznicę procesu moskiewskiego 16 przywódców Polskiego Państwa Podziemnego przeddzień przy pomniku przy ul. Cierlickiej odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. W uroczystości wezmą udział poczty sztandarowe szkół oraz organizacji kombatanckich.

W programie: złożenie kwiatów i zapalenie zniczy, przemówienie Burmistrza oraz wspólna modlitwa.

Na uroczystości zapraszają: przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski i burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska.


  bieżące aktualności      archiwum  
 
© Copyright 2004-2017, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!