Budżet Partycypacyjny

Kontakt
Koordynator Iwona Jabłonowska - podinspektor w Wydziale Komunikacji Społecznej i Promocji dla Dzielnicy Ursus
Plac Czerwca 1976 r. nr 1
02-495 Warszawa
kontakt e-mail: ursus.budzetpartycypacyjny@um.warszawa.pl lub tel. (22)4436113
Opublikowano: czwartek 19 stycznia 2017 / Wprowadził: mka 

Budżet partycypacyjny

Budżet partycypacyjny 2015Budżet partycypacyjny (zwany też obywatelskim) to proces, w trakcie którego mieszkańcy sami decydują o wydatkowaniu części budżetu dzielnicy. Kwota, która może być wydana w Ursusie w 2015 roku zgodnie z decyzją mieszkańców to 0,5 proc. rocznego budżetu Ursusa, czyli 640906 złotych.
Projekty do sfinansowania w ramach budżetu partycypacyjnego mogą dotyczyć wszystkich dziedzin życia: infrastruktury, edukacji, ekologii, kultury, zdrowia czy sportu.
Jeśli od dawna myślicie o realizacji projektu, który będzie służył większej grupie mieszkańców Ursusa i da się go zrealizować za kwotę nie wyższą niż 640906 zł, to koniecznie wykorzystajcie możliwości, jakie daje Wam budżet partycypacyjny!

Znamy już wyniki głosowania mieszkańców na projekty w ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego. Głosować mógł każdy warszawiak, niezależnie od dzielnicy w której mieszka. Dzięki tysiącom głosów zostaną zrealizowane projekty upiększające nasze miasto, czyniąc je bardziej atrakcyjnym.
W ramach budżetu partycypacyjnego do podziału było ponad 26 milionów złotych. Zgłoszonych zostało ponad 2200 projektów, do etapu głosowania zostało zakwalifikowanych 1390 dotyczących 18 dzielnic Warszawy. Głosowało prawie 167 tys. warszawiaków.
W Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy mieszkańcy mogli głosować na 36 projektów. W sumie oddano 5 962 ważnych głosów, co oznacza, że głosowało 10, 72 % uprawnionych mieszkańców naszej dzielnicy. Tym samym Ursus, pod względem zainteresowania budżetem partycypacyjnym, zajął 6 miejsce wśród 18 warszawskich dzielnic.
W Ursusie zwyciężył projekt „Cyfryzacja Kina Ośrodka Kultury "Arsus"”, o wartości 210 tyś. zł, na który głos oddało 1998 osób. W sumie, w przyszłym roku, zostanie zrealizowanych 5 projektów budżetu obywatelskiego w naszej dzielnicy:

 1. Cyfryzacja Kina Ośrodka Kultury "Arsus", kwota: 210 000,00 zł, liczba głosów: 1998
 2. Usprawnienie ruchu rowerowego w Dzielnicy Ursus, kwota: 418 600,00 zł, liczba głosów: 1847
 3. Zagospodarowanie zieleni Parku Hassów, kwota: 4 600,00 zł, liczba głosów: 414
 4. Domki dla skrzydlatych pasiastych przyjaciół, kwota: 2 520,00 zł, liczba głosów: 383
 5. Mapa/ Plan Ursusa, kwota: 3 200,00 zł , liczba głosów: 306
Jeśli pierwsze projekty (z największą liczbą głosów) nie wyczerpały puli pieniędzy w danej dzielnicy, wówczas dobierany był do realizacji kolejny projekt, który mieścił się w ramach finansowych. Nie musiał to być trzeci, czy czwarty po głosowaniu, ale nawet szósty czy siódmy ze zgłoszonych. Ważne, żeby wystarczyło na niego pieniędzy.

Kalendarz budżetu partycypacyjnego na rok 2014:

 • 20 stycznia - 9 marca: mieszkańcy wysyłają projekty do zespołu budżetu partycypacyjnego
 • 16 lutego - 12 maja: zespół ds. budżetu partycypacyjnego weryfikuje projekty pod względem formalnym
 • 25 maja - 15 czerwca: dyskusje na temat złożonych projektów
 • 20 - 30 czerwca: głosowanie na projekty
 • 1 - 15 lipca: podsumowanie wyników głosowania
 • 15 lipca: ogłoszenie wyników głosowania

Więcej informacji na temat budżetu partycypacyjnego znaleźć można na: www.konsultacje.um.warszawa.pl
Swoje uwagi przysyłajcie na adres: budzetpartycypacyjny@ursus.warszawa.pl
Śledźcie nas również na Facebooku www.facebook.com/bpursus

Prezentujemy państwu listę pozytywnie zweryfikowanych projektów budżetu partycypacyjnego 2015 w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Do każdego wniosku został przypisany numer, który wiąże się z kolejnością wniosków na liście do głosowania. Informujemy również, że w dniach 1 i 7 czerwca w czasie obchodów odpowiednio Dnia Dziecka w Ursusie oraz XX Dni Ursusa, Urząd Dzielnicy Ursus organizuje spotkania otwarte autorów projektów z mieszkańcami. Jeśli któryś z autorów pozytywnie zweryfikowanego projektu miałby chęć pojawienia się na tym spotkaniu, to bardzo prosimy o przesłanie swojego zgłoszenia (dzień i godzina) na adres mailowy: jsolon@ursus.warszawa.pl. Jednocześnie bardzo prosimy autorów projektów pozytywnie zweryfikowanych o przygotowanie króciutkiej prezentacji (kilka, kilkanaście zdań) dotyczących swojego projektu. Bardzo prosimy o przesłanie tej informacji na adres e-mail podany powyżej. Na prezentacje czekamy do końca tego tygodnia.

Spis Wniosków budżetu partycypacyjnego po weryfikacji formalno-prawnej.

Przedstawiamy Państwu zestawienie wszystkich projektów budżetów Partycypacyjnych, które wpłynęły do Urzędu w ustalonym terminie. Tabela przedstawia: nazwę projektu, lokalizację projektu oraz szacowany kosztorys. Chcielibyśmy zaznaczyć, że jest to lista projektów przed weryfikacją formalno-prawną. Weryfikacja nastąpi w najbliższym czasie. Po niej wszyscy wnioskodawcy dostaną od nas informację na temat dalszych losów projektów.Uwaga lista projektów została zaktualizowana. Dodano dwa wnioski!
Spis Wniosków w wersji tabelarycznej

Dokumenty:

Opublikowano: poniedziałek 19 października 2015 / Wprowadził: mka 
Budżet partycypacyjny krok po kroku
Jak zadecydować o części budżetu Twojej dzielnicy?
 1. możesz zastanowić się, co jest potrzebne w Twojej okolicy, przygotować i zgłosić projekt;
 2. możesz podyskutować o złożonych projektach z ich autorami;
 3. możesz także zagłosować na te projekty, które wydadzą Ci się najciekawsze i najbardziej potrzebne.
Jak to zrobić?
Składanie projektów: Jeśli mieszkasz w Warszawie i chcesz złożyć projekt:
 • sprawdź, jaka kwota jest do dyspozycji w Twojej dzielnicy,
 • zastanów się nad tym, co jest potrzebne dla społeczności, w której mieszkasz albo dla Twojej okolicy,
 • swój pomysł opisz na formularzu, który możesz pobrać ze strony internetowej: www.twojbudzet.um.warszawa.pl lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców w Twojej dzielnicy,
 • oszacuj koszt realizacji swojego pomysłu (pomocne informacje na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl),
 • poszukaj 15 osób, które wesprą Twój projekt poprzez złożenie podpisów na formularzu poparcia,
 • projekt, który opiszesz, musi spełniać kilka warunków:
  • musi być możliwy do zrealizowania w ciągu jednego roku, w 2015 roku,
  • powinien być zlokalizowany na terenie należącym do Miasta ,
  • teren ten powinien być ogólnodostępny,
  • musi mieścić się w zadaniach własnych m.st. Warszawy, przypisanych do realizacji dzielnicom (więcej o tym, jakie to są zadania, możesz przeczytać na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl)
 • Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji albo chcesz porozmawiać o potrzebach swojej dzielnicy, udaj się na specjalny dyżur konsultacyjny, na którym będziesz mógł także uzyskać pomoc w wypełnieniu formularza. Terminy i miejsca dyżurów sprawdź na stronie swojej dzielnicy.
 • Formularz z opisem pomysłu na projekt i wszystkimi potrzebnymi załącznikami złóż pomiędzy 20 stycznia a 9 marca 2014 r., przesyłając go listownie na adres swojego Urzędu Dzielnicy z dopiskiem „Budżet partycypacyjny 2015”, składając go w Wydziale Obsługi Mieszkańców w Twojej dzielnicy, lub przesyłając dokumenty na specjalny adres mailowy (adresy z poszczególnych dzielnic dostępne na www.twojbudzet.um.warszawa.pl).
 • Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, także możesz stworzyć swój projekt, ale wtedy Twój rodzic albo opiekun muszą wyrazić na to zgodę, podpisując specjalny formularz (dostępny m.in. na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl).
 • Jeśli złożysz swój formularz do 16 lutego 2014 r. a będzie zawierał jakieś błędy, zostaniesz o tym poinformowany i będziesz mógł poprawić je w ciągu 7 dni. Jeśli złożysz formularz po 16 lutym i będą w nim jakieś niedociągnięcia, nie będziesz mógł go już poprawiać, zatem warto projekty złożyć do połowy lutego.
Weryfikacja projektów i ich wybór pod głosowanie mieszkańców:
 • Do 4 maja 2014 r. urzędnicy będą weryfikować Twój projekt: sprawdzać, czy wszystkie pola formularza zostały dobrze wypełnione, czy teren, na którym zaproponowałeś realizację projektu, należy do Miasta, czy zakres Twojego projektu mieści się w zadaniach własnych m.st. Warszawy przypisanych do realizacji dzielnicom. Urzędnicy muszą też jeszcze raz policzyć, ile będzie kosztowała realizacja Twojego projektu, żeby, o ile zwycięży w głosowaniu mieszkańców, jego realizacja była realna. Jeśli faktyczne koszty Twojego projektu będą przewyższać kwotę przeznaczoną na dany obszar, dla którego zgłaszasz projekt, będzie on odrzucony, dlatego trzeba z uwagą wyceniać swoje projekty.
 • Jeśli w obszarze, do którego składałeś projekt (niezależnie od tego, czy jest to obszar całej dzielnicy, czy obszar lokalny), liczba projektów pozytywnie zweryfikowanych przekracza 50, Urząd Dzielnicy zorganizuje spotkania preselekcyjne, na które zapraszani są wszyscy autorzy projektów, także Ty. Spotkania będą odbywały się od 11 do 24 maja 2014 r. To Ty i inni autorzy wybierzecie spośród zgłoszonych przez siebie projektów 50, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców. Pamiętaj - jeśli nie pojawisz się na żadnym ze spotkań Twój projekt nie będzie brany pod uwagę w kolejnych etapach.
 • Jak będzie przebiegał wybór? Każdy z autorów projektów albo ich przedstawiciel po zaprezentowaniu wszystkich projektów, wybiera 5 z nich oraz dokonuje ich oceny. Projekt oceniany najwyżej otrzymuje 5 punktów, projekt oceniany najniżej otrzymuje 1 punkt. Pozostałe trzy uzyskują odpowiednio 4, 3 lub 2 punkty. Po zakończeniu wszystkich zaplanowanych spotkań preselekcyjnych wszystkie punkty zostaną zsumowane i stworzona zostanie lista rankingowa. Za przyjęte pod głosowanie mieszkańców uznaje się 50 projektów, które uzyskały największą liczbę punktów. Jeżeli ostatnią pozycję na liście rankingowej zajmuje ex aequo kilka projektów, o tym który z nich zostaje przyjęty, decyduje losowanie.
Dyskusja na temat projektów: Decydujesz o publicznych pieniądzach, dlatego decyzję na co je wydać warto przemyśleć. Jeżeli chcesz zapoznać się ze szczegółami projektów i podyskutować o nich z ich autorami i innymi mieszkańcami:
 • sprawdź, na stronie internetowej swojej dzielnicy, na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl albo w Wydziale Obsługi Mieszkańców, jakie projekty zostały złożone, czy dotyczą one całej dzielnicy, czy jakiś określonych obszarów, stanowiących część dzielnicy,
 • zastanów się, czy czegoś o tych projektach chcesz się dowiedzieć, czy rzeczywiście są potrzebne,
 • sprawdź termin spotkania, na którym będzie rozmowa o projektach w okolicy, która Cię interesuje, rozpoczną się one najpóźniej 25 maja, a zakończą 9 czerwca 2014 r.,
 • przyjdź na spotkanie, dyskutuj i zadawaj pytania, będziesz musiał podjąć ważną decyzję, na jakie projekty zagłosować.
 • Zagłosuj i wybierz
 • : Jeżeli chcesz zagłosować na projekty:
  • zastanów się, z jaką dzielnicą i z jakim terenem w Warszawie czujesz się najbardziej związany, można głosować tylko w jednej dzielnicy, więc ten wybór jest ważny,
  • sprawdź, na stronie internetowej dzielnicy, w której chcesz głosować lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców, jak zaplanowane jest głosowanie w tej dzielnicy – czy pieniądze rozdzielane są na poziomie całej dzielnicy, czy może dzielnica została podzielona na mniejsze obszary, do których zostały zgłoszone projekty. Jeśli stworzone zostały takie obszary, zastanów się, w którym z obszarów wskazanym w podziale będziesz chciał głosować, możesz wybrać tylko jeden obszar;
  • sprawdź, jakie projekty zostały złożone i które z nich podobają Ci się najbardziej, będziesz mógł wybrać maksymalnie 5 projektów, każdemu przyznając równoważny głos,
  • pamiętaj, że w niektórych dzielnicach głosowanie może być bardziej skomplikowane, bo możesz głosować zarówno na projekty dotyczące całej dzielnicy, jak i mniejszego obszaru; będziesz mógł wtedy wybrać maksymalnie 10 projektów - 5 z poziomu ogólnodzielnicowego i 5 z wybranego przez Ciebie obszaru stanowiącego część dzielnicy,
  • od 20 czerwca do 30 czerwca 2014 r. głosuj na projekty przez Internet,
  • możesz przesłać swój głos listownie na adres Urzędu Dzielnicy z dopiskiem „budżet partycypacyjny 2015”. Żeby głos był ważny, musi wpłynąć do Urzędu pomiędzy 20 a 30 czerwca 2014 r. (kartę do głosowania można ściągnąć ze stron internetowych lub pobrać w Wydziale Obsługi Mieszkańców),
  • możesz także zagłosować osobiście, przychodząc do Wydziału Obsługi Mieszkańców dzielnicy w dniach 23-27 czerwca 2014 r. w godzinach jego pracy. Możliwe, że w Twojej dzielnicy będą działały specjalne punkty do głosowania, sprawdź jakie i gdzie.
  15 lipca 2014 r. zostanie ogłoszona lista projektów przeznaczonych do realizacji w 2015 roku.
  Wszystkie szczegółowe informacje oraz dokumenty, o których mowa, dostępne są na stronach internetowych dzielnic, na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl albo w Wydziałach Obsługi Mieszkańców.
  Opublikowano: poniedziałek 19 października 2015 / Wprowadził: mka 
  Już 20 stycznia rusza pierwszy w Warszawie budżet partycypacyjny, czyli taki, w którym sami mieszkańcy decydują na co wydać kwoty wydzielone z budżetów 18 dzielnic.
  ZGŁOŚ PROJEKT!
  20 stycznia ruszy etap zgłaszania projektów. Będzie mógł złożyć je każdy warszawiak. Pomysły będą zgłaszane na specjalnym formularzu, dostępnym na stronie internetowej poświęconej budżetowi partycypacyjnemu w. Warszawie, stronach internetowych Urzędów Dzielnic oraz w Wydziałach Obsługi Mieszkańców dla Dzielnic. Trzeba będzie opisać projekt i podać jego szacunkowy koszt. Niezbędne będzie dołączenie do niego podpisów minimum 15 osób popierających propozycję projektu;

  Gotowy formularz trzeba będzie złożyć osobiście w jednym z Wydziałów Obsługi Mieszkańców dla Dzielnic, wysłać drogą listową na adres Urzędu Dzielnicy z dopiskiem „Budżet partycypacyjny 2015” lub przesłać dokumenty mailem.
  Ten kto złoży projekt do 16 lutego w razie błędów będzie mógł go poprawić. Będzie też można liczyć na pomoc urzędników i osób pełniących dyżury konsultacyjne – przychodząc do specjalnych punktów informacyjnych lub do urzędów dzielnic.

  Jakie projekty mogą być zgłaszane? Po pierwsze mieszczące się w zadaniach dzielnic, czyli drobne zadania inwestycyjne, wydarzenia kulturalne, sportowe i inne. Po drugie takie, które są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego (2015), dotyczące terenów ogólnodostępnych i będących we władaniu m.st. Warszawy. Jeżeli dana Dzielnica dopuści taką możliwość, akceptowane będą propozycje projektów zadań dotyczące terenów nie będących we władaniu m.st. Warszawy, pod warunkiem dołączenia do formularza zgłoszeniowego zgody właściciela terenu.

  Jeżeli liczba projektów pozytywnie zweryfikowanych w danej dzielnicy przekracza 50 Urząd Dzielnicy będzie organizował spotkania preselekcyjne, na które zapraszani będą wszyscy autorzy tych projektów. To oni wybiorą spośród zgłoszonych przez siebie projektów 50, które zostaną poddane głosowaniu.

  DYSKUTUJ I PRZEKONAJ!
  Najpóźniej od 25 maja do 9 czerwca 2014 r. odbędą się publiczne dyskusje nad zgłoszonymi pomysłami. To bardzo ważny element budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy będą mogli poznać każdy projekt i przekonać się, na który z nich zagłosować, który jest dla nich najbardziej potrzebny i najciekawszy.

  ZAGŁOSUJ I WYBIERZ!
  Finałem będzie głosowanie, w efekcie którego zostaną wybrane projekty do realizacji w kolejnym roku budżetowym. Glosować będzie mógł każdy mieszkaniec Warszawy, drogą elektroniczną, osobiście lub korespondencyjnie w jednej wybranej przez siebie dzielnicy.

  SZCZEGÓŁOWE INFOMACJE ORAZ FORMULARZE ZGŁOSZENIA PROJEKTU ZNAJDUJĄ SIĘ: www.konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacje/budzet-partycypacyjny a od 20 stycznia na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl

  ETAPY BUDŻETU PARTYCYPACYJNEGO W WARSZAWIE:
  1. zgłaszanie propozycji projektów – od 20 stycznia do 9 marca 2014 r.,
  2. weryfikacja i opiniowanie formalne przez urzędy dzielnic zgłoszonych projektów – do 4 maja 2014 r.,
  3. wybór 50 projektów przez osoby, które je zgłosiły pod głosowanie – od 11 maja do 24 maja 2014 r.,
  4. publiczna dyskusja mieszkańców nad złożonymi projektami – najpóźniej od 25 maja do 19 czerwca 2014 r.
  5. głosowanie mieszkańców na projekty – od 20 czerwca do 30 czerwca 2014 r.,
  6. ogłoszenie listy projektów przeznaczonych do realizacji –15 lipca 2014 r.
  7. realizacja projektów – 2015 rok
  KWOTY ETAPY BUDŻETU WYDZIELONE PRZEZ DZIELNICE DO PODZIAŁU PRZEZ MIESZKAŃCÓW
  I INFORMACJA O PODZIALE DZIELNICY (informacje z etapu konsultacji)

  Dzielnica Kwota Podział
  Bemowo 2000000 zł ogólnodzielnicowy - bez podziału
  Białołęka 1500000 zł ogólnodzielnicowy i podział na 3 obszary
  Bielany 1548521 zł ogólnodzielnicowy - bez podziału
  Mokotów 2500000 zł podział na 8 rejonów
  Ochota 2100000 zł ogólnodzielnicowy i podział na 3 obszary
  Praga-Południe 2100000 zł podział na 8 osiedli
  Praga-Północ 1200000 zł ogólnodzielnicowy - bez podziału
  Rembertów 271315 zł podział na 3 obszary
  Śródmieście 2643000 zł ogólnodzielnicowy - bez podziału
  Targówek 1360000 zł podział na 4 obszary
  Ursus 640906 zł ogólnodzielnicowy - bez podziału
  Ursynów 3000000 zł ogólnodzielnicowy - bez podziału
  Wawer 842000 zł ogólnosiedlowy i podział na 13 osiedli
  Wesoła 300000 zł ogólnodzielnicowy - bez podziału
  Wilanów 395684 zł ogólnodzielnicowy - bez podziału
  Włochy 546624 zł podział na 4 obszary
  Wola 2000000 zł ogólnodzielnicowy i podział na 5 rejonów
  Żoliborz 684963 zł ogólnodzielnicowy - bez podziału
  25 633 013 zł15px; height: 15px; margin-right: 5px; margin-bottom: -3px;"/>Protokół z posiedzenia Zespołu w dniu 6 listopada 2013 r.
  Opublikowano: poniedziałek 19 października 2015 / Wprowadził:  
  Zapoznaj się z wynikami II edycji budżetu partycypacyjnego!
  Głosowanie
  Opublikowano: poniedziałek 19 października 2015 / Wprowadził:  
  UCHWAŁA Nr 192/2015ZARZĄDU DZIELNICY URSUS m.st.WARSZAWYz dnia 24.06.2015 roku
  w sprawie zmiany składu Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego dla Dzielnicy Ursus m.st. WarszawyNa podstawie § 8 ust. 1 i 2 Regulaminu przeprowadzania budżetu partycypacyjnego w Mieście Stołecznym Warszawie na rok 2016, stanowiącego załącznik do zarządzenia nr 6699/2014 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 16 października 2014 r. w sprawie konsultacji społecznych z mieszkańcami Miasta Stołecznego Warszawy w zakresie budżetu partycypacyjnego na rok 2016, uchwala się, co następuje:
  • Zmienia się skład Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy ustalony Uchwałą nr 12/2015 z dn. 07.01.2015r., zmienioną Uchwałą nr 84/2015 z 11.03.2015r. i ustala się następujący skład:
   1. Bolesław Staniszewski- przedstawiciel Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów "Ursus",
   2. Alicja Pilecka- przedstawicielka Towarzystwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku,
   3. Piotr Pełka- przedstawiciel Fundacji na rzecz rozwoju lokalnego "Złoty Środek" ,
   4. Małgorzata Skomra- przedstawicielka Stowarzyszenia Kulturalne "Carmen",
   5. Artur Fiks - przedstawiciel Stowarzyszenia Obywatelskiego w Ursusie,
   6. Maciej Mijas- mieszkaniec,
   7. Marian Czapski- mieszkaniec,
   8. Halina Bednarz-Porada- mieszkanka,
   9. Agnieszka Smyka - Mijas- mieszkanka,
   10. Gabriela Mandla- Tucholska- mieszkanka,
   11. Wojciech Golicz- mieszkaniec,
   12. Aneta Chałońska- radna Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy,
   13. Łukasz Nejman- radny Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy,
   14. Anna Lewandowska- radna Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy,
   15. Przemysław Omen- pracownik Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy,
   16. Magdalena Czapska-Szymul- pracownik Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy,
   17. Aleksandra Magierecka- koordynator,
   18. Norbert Pyza- koordynator,
   19. Bogusław Łopuszyński- koordynator.
  • Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.
  • Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
  Opublikowano: poniedziałek 19 października 2015 / Wprowadził: mka 
  Głosowanie na wybrane projekty w Budżecie Partycypacyjnym
  ZAGŁOSUJ od 16 czerwca do 26 czerwca 2015 r. – możesz to zrobić na kilka sposobów:
  • Najłatwiej jest zagłosować przez Internet
  • Głosowanie
  • Papierową kartę do głosowanie będzie można pobrać w Urzędzie Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy od pierwszego dnia głosowania, czyli od 16 czerwca. (pobierz kartę tutaj)
  • Zagłosować można również papierowo – przychodząc do Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Plac Czerwca 1976 nr 1 (w godzinach jego pracy, pomiędzy 16 a 26 czerwca) i wrzucając do urny wypełnioną kartę do głosowania.
  • Możesz również przekazać swój głos pocztą na adres Urzędu Dzielnicy Ursus z dopiskiem „Budżet partycypacyjny 2016”. Żeby głos był ważny, musi wpłynąć do Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy pomiędzy 16 a 26 czerwca 2015 r. Kartę do głosowania można pobrać w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy lub na stronie internetowej (pobierz kartę)
  Możesz wybrać dowolną liczbę projektów, pamiętaj jednak, że łączny koszt realizacji wszystkich wybranych przez Ciebie projektów nie może być większy niż kwota dostępna w wybranym przez Ciebie obszarze i na poziomie ogólnodzielnicowym (w przeciwnym wypadku Twój głos zostanie policzony jako nieważny). Możesz więc zagłosować na wiele tanich projektów lub tylko kilka droższych. Kwoty te będą też podane na każdej karcie do głosowania (papierowej oraz internetowej).
  UWAGA!
  Każdy mieszkaniec Warszawy może oddać głos tylko raz!
  Jeżeli zagłosujesz więcej niż jeden raz (np. zagłosujesz przez Internet i osobiście), wtedy wszystkie Twoje głosy zostaną uznane za nieważne. Jeżeli łączny koszt realizacji wybranych przez Ciebie projektów przekroczy kwoty dostępne na poziomie ogólnodzielnicowym lub w obszarze terytorialnym, Twój głos również nie będzie ważny. Dotyczy to tylko głosowania papierowego - przy głosowaniu przez Internet system sam policzy koszt wybranych przez Ciebie projektów.
  Głosować mogą tylko osoby mieszkające w Warszawie (nie trzeba być jednak zameldowanym).
  W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Warszawy bez względu na wiek. (pobierz zgodę opiekuna)
  Jeśli głosujesz przez Internet, koniecznie potwierdź swój głos klikając w link aktywacyjny, który przyjdzie na Twój adres e-mail - inaczej Twój głos nie będzie ważny.
  Do dnia 10 lipca 2015 r. zostaną ogłoszone listy projektów (w każdym z obszarów), które zdobyły najwięcej głosów i będą zrealizowane w 2016 roku!
  Opublikowano: poniedziałek 19 października 2015 / Wprowadził: mka 
  Lista projektów poddanych pod głosowanie w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy.
  Spotkania promocyjne projektów poddanych pod głosowanie.
  W celu promocji projektów wnioskodawcy będą mogli promować swoje projekty na naszych imprezach plenerowych w Parku Czechowickim w dniach: 13 czerwca 2015r godz. 16:00 - 19:00, 14 czerwca godz. 14:00 - 19:00, 20 czerwca godz. 16:00 - 19:00 i 21 czerwca godz. 14:00 - 19:00. W namiocie specjalnie na ten cel przygotowanym będzie można zapoznać się z projektami i zachęcać mieszkańców do głosowanie na własny projekt.
  W załączniku: Tabela projektów
  Opublikowano: poniedziałek 19 października 2015 / Wprowadził: mka 
  Dyskusje o złożonych projektach w Ursusie
  Od 27 lutego do 22 marca 2015 r. odbędą się spotkania dyskusyjne dla mieszkańców i autorów projektów. W trakcie tych spotkań możesz zaprezentować swój projekt, zadać pytania innym twórcom projektów i wysłuchać, na jakie potrzeby odpowiadają ich projekty.
  To dobra okazja do łączenia projektów, modyfikacji, zwrócenia uwagi na szczegóły, które wymagają dopracowania. Może się okazać, że Twój sąsiad będzie miał podobny pomysł na projekt w zbliżonej lokalizacji albo złożycie dla różne projekty dla tego samego terenu. Dzięki udziałowi w spotkaniach będziesz mógł porozmawiać o tym, czy uda się Wasze projekty połączyć lub zmodyfikować je tak, aby się wzajemnie nie wykluczały.Z projektami możesz zapoznać się także na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl, a głos w dyskusji możesz zabrać też na forum internetowym. Terminy spotkań zostaną opublikowane na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl. Spotkania odbędą się we wszystkich obszarach, dla którym można składać projekty.
  W Ursusie spotkania odbędą się w dniach 18 i 19 marca o godzinie 18:00 w Domu Kultury „Kolorowa” przy ulicy Sosnkowskiego 16. 18 marca będziemy dyskutować o projektach inwestycyjnych a 19 marca o projektach nieinwestycyjnych tzw. miękkich.
  Pamiętaj!
  Jeżeli nie złożyłeś projektu, te spotkania są również dla Ciebie! Dzięki nim możesz wpływać na projekty przygotowane przez innych, aby były jeszcze lepsze! Warto poświęcić trochę czasu, żeby przyczynić się do dopracowania projektów. To ważne, aby jak najlepiej odpowiadały na potrzeby – Twoje i innych mieszkańców.
  harmonogram spotkań
  Opublikowano: poniedziałek 19 października 2015 / Wprowadził: mka 
  Projekty zgłoszone do budżetu partycypacyjnego
  Serdecznie zapraszamy do zapoznawania się z wnioskami, które wpłynęły do naszej Dzielnicy w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2016. Lista projektów.
  Zapraszamy również do dyskusji na temat projektów na FORUM.
  Opublikowano: poniedziałek 19 października 2015 / Wprowadził: pja 
  Skład zespołu
  Zgodnie z uchwałą nr. 12/2015 Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy z dnia 07 stycznia 2015 r. w Dzielnicy Ursus powstał zespół ds. budżetu partycypacyjnego na rok 2016 w składzie :
  • Bolesław Staniszewski- Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów "Ursus",
  • Alicja Pilecka- Towarzystwo Uniwersytetu Trzeciego Wieku,
  • Piotr Pełka- Fundacja na rzecz rozwoju lokalnego "Złoty Środek",
  • Bożena Iwaniukowicz- Stowarzyszenie Kulturalne "Carmen",
  • Artur Fiks ze Stowarzyszenia Obywatelskiego w Ursusie,
  • Maciej Mijas- mieszkaniec,
  • Marian Czapski- mieszkaniec,
  • Halina Bednarz-Porada- mieszkaniec,
  • Agnieszka Smyka - Mijas- mieszkaniec,
  • Jacek Pulwarski- mieszkaniec,
  • Wojciech Golicz- mieszkaniec,
  • Aneta Chałońska- radna,
  • Łukasz Nejman- radny,
  • Adam Chmielewski- radny,
  • Tomasz Dąbrowski- radny,
  • Przemysław Omen- pracownik Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy,
  • Magdalena Czapska-Szymul- pracownik Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy,
  • Aleksandra Magierecka- koordynator,
  • Norbert Pyza- koordynator,
  • Bogusław Łopuszyński- koordynator.

  Załączniki:
  1. Regulamin zespołu
  2. Broszura o budżecie partycypacyjnym 2016
  Opublikowano: poniedziałek 19 października 2015 / Wprowadził: pja 
  Informacja

  Budżet partycypacyjny 2016Trwa nabór do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego w dzielnicy! Jesteś działaczem organizacji pozarządowej albo mieszkańcem Ursusa? Chcesz mieć wpływ na kształt budżetu partycypacyjnego w naszej dzielnicy? Zgłoś się do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego dzielnicy Ursus.
  Budżet partycypacyjny to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu Ursusa: zgłaszają projekty, dyskutują nad nimi, a potem oddają na nie swój głos. Zespół ten będzie miał za zadanie wypracowywanie zasad budżetu partycypacyjnego w dzielnicy na rok 2016 oraz będzie monitorował i wspierał wdrożenie tego procesu w dzielnicy. W skład zespołu wejdzie:

  • 6 mieszkańców,
  • 5 przedstawicieli organizacji pozarządowych,
  • radni dzielnicowi (po 1 z każdego klubu), do 5 radnych osiedlowych
  • 4-5 urzędników wskazanych przez burmistrza.
  Prace zespołu potrwają najpóźniej do połowy września 2015 roku. Będzie to co najmniej 14 spotkań.

  Aby zgłosić się do Zespołu należy przyjść na spotkanie:


  SPOTKANIE DLA PRZEDSTAWICIELI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH 27 październik 2014 r., godzina 17:00, Sala Kameralna w Ośrodku Kultury „Arsus”, ul. Traktorzystów 14


  Jeżeli zgłosi się więcej niż 5 przedstawicieli organizacji pozarządowych, wybiorą one spośród siebie 5 przedstawicieli. UWAGA: jedna organizacja może być reprezentowana przez jednego przedstawiciela, który nie jest radnym.


  SPOTKANIE DLA MIESZKAŃCÓW 27 październik 2014 r., godzina 18:30, Sala Kameralna w Ośrodku Kultury „Arsus”, ul. Traktorzystów 14


  Spośród zgłoszonych mieszkańców na otwartym spotkaniu wylosowanych zostanie 6 osób.Jeśli zgłosi się 6 mieszkańców albo mniej niż 6, wszystkie osoby wchodzą w skład Zespołu. Osoby, które chcą reprezentować mieszkańców nie mogą być równocześnie radnymi lub osobami związanymi z organizacjami pozarządowymi wylosowanymi na spotkaniu dla organizacji pozarządowych.

  Więcej informacji na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl Serdecznie zapraszamy!


  Dokumenty:
  Opublikowano: poniedziałek 19 października 2015 / Wprowadził: pja 
  Spotkanie
  Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego na rok 2016 w naszej Dzielnicy. Odbędzie się ono dnia 6 listopada o godzinie 18:00 w sali 102 Pałacyku "Acherówka" przy ulicy Walerego Sławka 2. Obrady są otwarte dla mieszkańców. W programie m.in. ustalenie regulaminu pracy zespołu, wybranie przewodniczącego, decyzja o podzieleniu Dzielnicy na mniejsze regiony. Serdecznie zapraszamy
  Opublikowano: poniedziałek 19 października 2015 / Wprowadził: pja 

  Uśmiech natury czyli łąka kwietna w Ursusie
  Kolejny projekt z II edycji warszawskiego Budżetu Partycypacyjnego został zrealizowany w dzielnicy Ursus. Tym razem, przy ul. Lalki, na powierzchni 100 mkw. powstała kwietna łąka, na której posadzono ponad 20 gatunków roślin.
  Koncepcja projektu zakładała sworznie miejsca, które będzie alternatywą dla miejskich trawników. Zachwyci kolorami i zapachem, stanowiąc jednocześnie dom dla wielu owadów. Na terenie niezagospodarowanej działki przy ul. Lalki wysiano nasiona roślin i kwiatów występujących na polskich łąkach, takich jak: złocień zwyczajny, firletka poszarpana, chaber łąkowy, krwiściąg lekarski, bukwica pospolita, marchew dzika, mak polny, wyka ptasia, komonica zwyczajna.
  Wartość umowy wyniosła 4 250,00 zł. Zakres prac związanych z realizacją projektu obejmował założenie łąki oraz jej późniejszą pielęgnację (podlewanie, pielenie, koszenie) wraz z wykonaniem i montażem tablicy informacyjnej.
  Opublikowano: wtorek 12 lipca 2016 / Wprowadził: jab 
  Nowa ścianka do tenisa na OSIR Ursus
  Nowa ścianka treningowa do tenisa jest już dostępna na terenie OSIR Ursus przy ul. Sosnkowskiego 3. W przeszłości taka ścianka znajdowała się na terenie obiektu i skupiała dużą liczbę graczy. O tym, że powróci zadecydowali mieszkańcy w głosowaniu nad projektami zgłoszonymi w II edycji warszawskiego Budżetu Partycypacyjnego.
  Ścianka treningowa do tenisa ma wysokość 3 metrów, szerokość 8 metrów, wyposażona jest także u góry w stalową siatkę o wysokości 1 metra przechwytującą piłki. Przed ścianką, na dawnym boisku asfaltowym, wykonano kort o nawierzchni akrylowej w kolorze zielonym, która jest klasyfikowana przez ITF (Międzynarodową Federację Tenisową).
  Koszt realizacji projektu budowy ścianki, w ramach II edycji Budżetu Partycypacyjnego, to ponad 118 tys. zł. Prace trwały trzy miesiące. Obiekt przeznaczony jest do użytku publicznego, dostępny w godzinach otwarcia Ośrodka Sportu o Rekreacji w Dzielnicy Ursus przy ul. Sosnkowskiego 3.

  Opublikowano: wtorek 12 lipca 2016 / Wprowadził: mka 
  Piosenki Retro w „Kolorowej”
  Rozpoczęła się realizacja pierwszego projektu w ramach BP 2016 w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Wybrany przez mieszkańców projekt „Piosenki Retro w Kolorowej” realizuje DK „Kolorowa”.
  W najbliższą niedzielę, 31 stycznia zapraszamy o godz. 18:00 do Domu Kultury „Kolorowa” przy ul. gen. K. Sosnkowskiego 16 na koncert Haliny Kunickiej, piosenkarki znanej z przebojów takich jak m.in. „To były piękne dni” oraz „Jak dobrze mieć sąsiada”. Spotkanie poprowadzi Alina Małachowska.
  Bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie Domu Kultury „Kolorowa”.
  Serdecznie zapraszamy mieszkańców Ursusa do wspólnej zabawy.
  Opublikowano: wtorek 12 lipca 2016 / Wprowadził: mka 
  Cyfryzacja Kina Ośrodka Kultury 'Arsus'
  Opis:Dostosowanie aparatury projekcyjnej Kina Ośrodka Kultury Arsus do obowiązujących standardów technicznych.
  Stan realizacji:Projekt zrealizowany - Sala kinowa Ośrodka Kultury wzbogaciła się o nowoczesny projektor cyfrowy 2D/2k (standard DCI)
  Data aktualizacji:02.04.2016 r.
  Realizowany przez:Ośrodek Kultury ''Arsus''
  Opublikowano: wtorek 12 lipca 2016 / Wprowadził: mka 
  Domki dla skrzydlatych pasiastych przyjaciół
  Opis:Projekt polega na wybudowaniu domków lęgowych dla owadów.
  Stan realizacji:Projekt zrealizowany - domki zostały zawieszone.
  Data aktualizacji:02.04.2016 r.
  Realizowany przez:Wydział Ochrony Środowiska
  Opublikowano: wtorek 12 lipca 2016 / Wprowadził: mka 
  Mapa / Plan Ursusa
  Opis:Wydanie mapy dzielnicy Ursus zawierającej poza ulicami informacje dot. Życia gospodarczego, kulturalnego oraz wszelkie informacje użyteczne mieszkańcom dotyczące dzielnicy.
  Stan realizacji:Projekt zrealizowany - mapa została wydrukowana i jest do dyspozycji mieszkańców.
  Data aktualizacji:04.02.2016 r.
  Realizowany przez:Wydział Kultury i Promocji
  Opublikowano: wtorek 12 lipca 2016 / Wprowadził: mka 
  Usprawnienie ruchu rowerowego w Dzielnicy Ursus
  Opis:Projekt ma na celu usprawnienie ruchu rowerowego w Dzielnicy Ursus poprzez zastosowanie tanich i bezpiecznych rozwiązań. Pierwsze z rozwiązań jest wyznaczenie pasów rowerowych na jezdniach. Drugie rozwiązanie jest dopuszczenie ruchu rowerowego w obu kierunkach na ulicach jednokierunkowych - poprzez zmianę oznakowania drogowego.
  Stan realizacji:Rozstrzygnięto przetarg i podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej budowlano-wykonawczej usprawnienia ruchu rowerowego. Trwa projektowanie pasów rowerowych oraz dróg rowerowych na ulicach objętych projektem. Projekty organizacji ruchu dla 25 ulic gminnych i 7 ulic powiatowych w opiniowaniu i uzgodnieniu. Termin ukończenia dokumentacji: listopad. Inżynier Ruchu m.st. Warszawy zatwierdził 4 projekty organizacji ruchu. Pozostałe projekty nadal są opiniowane lub zostały zwrócone z prośbą o naniesienie poprawek. Planowane wdrożenie większości projektów w 2015 r. Przetarg zostanie ogłoszony po zatwierdzeniu min. połowy projektów.
  Data aktualizacji:04.02.2016 r.
  Realizowany przez:Wydział Infrastruktury - Więcej informacji pod linkiem http://www.ursus.warszawa.pl/index.php?dzial=przetargi&zakres=&id=529&powrot=
  Opublikowano: wtorek 12 lipca 2016 / Wprowadził: jab 
  Zagospodarowanie zieleni Parku Hassów
  Opis:Posadzenie drzew, usunięcie kontenerów blaszanych lub ich obudowanie np. drewnem.
  Stan realizacji:Projekt zrealizowany – projekt polegał na nasadzeniu 12 szt. drzew – uzupełnieniu istniejącego szpaleru drzew od strony budynku przyległego do parku. Nasadzenia pozwolą na odgrodzenie/osłonięcie budynku od metalowych kontenerów stanowiących zaplecze lodowiska, które razi mieszkańców budynku.
  Data aktualizacji:04.02.2016
  Realizowany przez:Wydział Ochrony Środowiska
  Opublikowano: wtorek 12 lipca 2016 / Wprowadził: jab 

  Wyniki głosowania budżetu partycypacyjnego 2016 w Ursusie
  Poznaliśmy wyniki głosowania oraz projekty, które będą realizowane w Dzielnicy Ursus, w ramach budżetu partycypacyjnego 2016. Pula środków w Ursusie przeznaczona na budżet obywatelski realizowany w przyszłym roku to 1 524 253,00 zł.
  W Dzielnicy Ursus głosowało 4908 osób, co stanowi 8,7 % mieszkańców. Do realizacji wybrano w sumie 21 projektów. Zwycięski projekt dotyczy usprawnienia ruchu rowerowego na terenie dzielnicy.
  Poniżej lista projektów, które będą realizowane w 2016 r w Dzielnicy Ursus.
  • Usprawnienie ruchu rowerowego w Dzielnicy Ursus - koszt projektu 73.300 zł;
  • promocja czytelnictwa – zakup nowości wydawniczych i e-booków - koszt projektu 106.000 zł;
  • Doświetlenie przejść dla pieszych w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy - koszt projektu 105.780 zł;
  • Klimatyzacja sali imprez Domu Kultury „Kolorowa” - koszt projektu 24.810 zł;
  • Poprawa bezpieczeństwa pieszych w Dzielnicy Ursus - koszt projektu 83.253 zł;
  • Ekologiczny Ursus- Program ograniczenia zanieczyszczeń powietrza w Ursusie - koszt projektu 20.000 zł;
  • Fortepian dla Ursusa - koszt projektu 40.000 zł;
  • Plac Zabaw Dla Dorosłych - koszt projektu 218.400 zł;
  • Ursus Street Art- Free Graffiti - koszt projektu 3.430 zł;
  • Plenerowe bajki dla dzieci „Nasze wakacyjne bajki” - koszt projektu 19.000 zł;
  • Budki dla ptaków i łąka kwietna – EKO MIASTO - koszt projektu 33 020 zł;
  • Ursus bez nienawiści. Usuwamy mowę nienawiści z ursuskich murów - koszt projektu 29.700 zł
  • Bajkowy Park Rozrywki "Oaza" - koszt projektu 200.000 zł;
  • Budowa Fitness Parku na Gołąbkach - koszt projektu 85.500 zł;
  • Ścianka do tenisa - koszt projektu 110.810 zł;
  • Ocalić pamięć Zakładów Mechanicznych "Ursus" - koszt projektu 205.000 zł;
  • Zakup sprzętu nagłaśniającego dla Społecznego Klubu Seniora „Promyk” - koszt projektu 19.750 zł;
  • Piosenki Retro w „Kolorowej” - koszt projektu 54.000 zł;
  • Dodatkowe miejsca parkingowe przy Placu 1905 Roku - koszt projektu 29 115 zł;
  • Wypożyczalnia Zabawek - koszt projektu 30 800 zł;
  • "Świat w obiektywie"- aktywacja społeczności Dzielnicy "Ursus" przez działalność w sekcji fotograficznej - koszt projektu 21 420 zł.
  Szczegółowe wyniki i opisy projektów znajdują się na stronie:
  https://bp2016warszawa.zetwibo.pl/votingResult/taskList?regionId=22
  Opublikowano: czwartek 29 października 2015 / Wprowadził: mka 
  Projekty pierwszej edycji B.P. zrealizowane w 2015 roku.
  Domki dla skrzydlatych pasiastych przyjaciół

  Projekt „Domki dla skrzydlatych pasiastych przyjaciół” został zgłoszony w budżecie partycypacyjnym 2015 r. Niedawno Urząd Dzielnicy Ursus rozwiesił 60 sztuk domków dla owadów.
  Zlokalizowane są one w następujących miejscach:
  • w Parku Czechowickim - 8szt.;
  • w Parku Achera - 4 szt.;
  • w Parku Hassów - 4 szt.;
  • na terenie szkoły przy ul. Dzieci Warszawy - 8 szt.;
  • na skwerku przy ul. Cierlickiej - 4 szt.,
  • na terenie zieleńca przy ul. Wojciechowskiego i ul. Orląt Lwowskich (pl. Węglowy) - 4 szt.;
  • na terenie zieleńca przy ul. Bony i ul. Koronacyjnej – 4 szt.;
  • na terenie zieleńca przy ul. Królów Polskich – 4 szt.,
  • na pasażu przy ul. Zagłoby – 8 szt.;
  • teren przy ul. Gierdziejewskiego (tzw. „zielone pagórki”) - 12szt.
  Głównym celem budowy domków dla owadów jest umożliwienie im złożenia jaj, jak również przetrwanie hibernacji. Na terenach miejskich, domki zamieszkiwane są przez samotne owady, które nie wykazują zachowań agresywnych w stosunku do ludzi. Zachęcamy mieszkańców Ursusa do obserwowania budek. Może niedługo pojawią się w nich nowi lokatorzy?

  Mapa Ursusa

  Szukasz poczty, przedszkola, stacji benzynowej czy stacji roweru miejskiego Veturilo? Teraz będzie łatwiej ją znaleźć. Dzielnica Ursus m.st. Warszawy wydała mapkę na której widoczne są właśnie te elementy.
  Na drugiej stronie mapy podane zostały dane kontaktowe m.in. do ośrodków kultury, bibliotek, placówek oświatowych, a także policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Można ją otrzymać w Urzędzie Dzielnicy Ursus przy pl. Czerwca 1976 r.
  Pomysłodawczynią mapy była jedna z mieszkanek Ursusa, która zgłosiła go w poprzedniej edycji Budżetu Partycypacyjnego. Koszt wydrukowania 2.000 szt. wyniósł 3.738 zł.
  mapa Ursusa (plik PDF) -
  http://www.ursus.warszawa.pl/files/2054_Warszawa_Ursus.pdf

  Kolejny projekt budżetu partycypacyjnego 2015 zrealizowany w Ursusie

  Cyfryzacja kina w O.K. „Arsus” to już czwarta inicjatywa mieszkańców z Budżetu Partycypacyjnego 2015, która została zrealizowana w Dzielnicy Ursus. Sala kinowa Ośrodka Kultury wzbogaciła się o nowoczesny projektor cyfrowy 2D/2k (standard DCI) wraz z ekranem i profesjonalnym wyposażeniem składającym się m.in. z czterech głośników o średniej mocy 400 W każdy.
  Zastosowane rozwiązania pozwolą na oglądanie filmów w standardzie 2D. Cechą charakterystyczną zakupionego sprzętu jest prostota obsługi oraz modułowa konstrukcja projektora, co umożliwia jego szybki serwis. Ponadto, niezależny moduł mocowania lampy umożliwiający jej szybką wymianę, Wznowienie działalności kina „Ursus” planowane jest na wrzesień tego roku.
  Obok cyfryzacji kina, do tej pory w Dzielnicy Ursus zrealizowano następujące projekty mieszkańców:
  • Domki dla skrzydlatych przyjaciół. Na terenie Dzielnicy zainstalowano 60 domków dla pożytecznych owadów, m.in. zapylających rośliny,
  • Zagospodarowanie zieleni Parku Hassów polegające na uzupełnieniu drzewostanu o 12 szt., które stworzyły zielony szpaler pozwalający zmienić otoczenie w pobliżu jednego z budynków mieszkalnych,
  • Mapa Ursusa. To publikacja zawierająca podstawowe informacje dotyczące życia gospodarczego, kulturalnego oraz dane adresowe instytucji samorządowych działających na terenie Dzielnicy.
  W trakcie realizacji jest ostatni w Dzielnicy Ursus projekt budżetu partycypacyjnego 2015 - usprawnienie ruchu rowerowego. Zakończono pierwszy etap prac - opracowanie koncepcji zmiany organizacji ruchu.
  Opublikowano: czwartek 29 października 2015 / Wprowadził: mka 

  Mieszkańcy Dzielnicy zdecydowali na co przeznaczyć środki z tegorocznego budżetu partycypacyjnego.
  13 z 47 zgłoszonych przez mieszkańców projektów w tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego zostanie zrealizowanych w 2017 r. Największe poparcie w III edycji budżetu obywatelskiego (853 głosów) otrzymał projekt obszaru Ursus Południe „Powiększenie bazy sportowej, ogólnodostępnej poprzez adaptację terenu nieużytku na terenie OSIR Ursus” . Jego wykonanie oszacowano na kwotę 122 000,00 zł. Na tym terenie powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe.
  Lista projektów wybranych do realizacji dla ww. obszaru przestawia się następująco:
  • "Szafki na podręczniki szkolne w SP 4-Ursus Południowy" z liczbą oddanych głosów 823;
  • "Boisko plażowe na stadionie OSiR" z liczbą oddanych głosów 734;
  • "Miejskie Regały Książkowe - mobilne biblioteki" z liczbą oddanych głosów 694;
  • "Łąka kwietna Park Czechowicki - EKO MIASTO" z liczbą oddanych głosów 610;
  • "Tor rowerowy dla każdego - Pumptrack i skatepark Warszawa URSUS Południowy" z liczbą oddanych głosów 532;
  • "Wybudowanie zadaszenia trybuny stadionu OSiR Ursus przy ul Sosnkowskiego 3" z liczbą oddanych głosów 470;
  • "Poranki Muzyczne dla dzieci w D.K. „Kolorowa" z liczbą oddanych głosów 374;
  • "Warsztaty dla młodzieży i dorosłych z zakresu finansów osobistych/Ursus Południe" z liczbą oddanych głosów 314.
  Kwota przeznaczona na realizację zwycięskich projektów obszaru Ursus Południe wynosi 752 916,30 zł.

  Na obszarze Ursus Północny największe poparcie otrzymał projekt „Wyznaczenie naziemnych przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Orłów Piastowskich, Bony, Rakuszanki, Listopadowej”- 783 głosy.
  Dwa projekty: „Tor rowerowy dla każdego - Pumptrack i skatepark Warszawa URSUS Północny” oraz „Warsztaty dla młodzieży i dorosłych z zakresu finansów osobistych/Ursus Północny” uzyskały to samo poparcie mieszkańców- 342 głosy.
  Natomiast projekt "Usprawnienie ruchu rowerowego (Ursus Północny)” otrzymał 395 głosów.

  Szczegóły na stronie: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/2017/votingResult/selectRegion?mainRegionId=22

  Dziękujemy za oddane glosy!
  Opublikowano: środa 13 lipca 2016 / Wprowadził: mka 
  Głosowanie - Budżet Partycypacyjny 2017
  Już we wtorek 14 czerwca startujemy z głosowaniem na projekty III edycji Budżetu Partycypacyjnego, które potrwa do 24 czerwca.
  Każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł oddać swój głos na projekty, które jego zdaniem są najbardziej potrzebne. Projekty, które zdobędą najwięcej głosów, zostaną zrealizowane w 2017 roku.

  Zagłosuj:

  PRZEZ INTERNET na stronie
  http://www.twojbudzet.um.warszawa.pl/
  OSOBISCIE w Urzędzie Dzielnicy Ursus, plac Czerwca 1976 r. nr 1 (okienko nr 2)
  • 14-17.06 w godz. 8:00-16:00
  • 20.06 w godz. 8:00-18:00
  • 21-23.06 w godz. 8:00-16:00
  • 24.06 w godz. 8:00-18:00
  lub w Acherówce, ul. Walerego Sławka 2
  • 17.06 w godz. 14:00-18:00
  • 20.06 w godz. 14:00-18:00
  • 24.06 w godz. 14:00-18:00
  UWAGA! W tej edycji nastąpiła zmiana: papierową kartę do głosowania można oddać tylko osobiście w wyżej wyznaczonym punkcie, pokazując dowód tożsamości.
  Każdy mieszkaniec Warszawy może oddać głos tylko raz w jednej dzielnicy.
  Łączny koszt realizacji wybranych projektów nie może przekraczać kwoty dostępnej w danym obszarze terytorialnym.
  Dla obszaru Ursus Północ i Ursus Południe jest to po 763 500 zł.
  Więcej informacji na stronie:
  http://twojbudzet.um.warszawa.pl/glosowanie_2017
  Opublikowano: środa 13 lipca 2016 / Wprowadził: mka 
  Zakończenie etapu weryfikacji
  Informujemy, że zgodnie z harmonogramem budżetu partycypacyjnego 2017 Wydziały merytoryczne w Urzędzie Dzielnicy oraz jednostki m.st. Warszawy zakończyły etap weryfikacji szczegółowej projektów Budżetu Partycypacyjnego 2017. Prezentujemy projekty zweryfikowane negatywnie ( tabela nr 1 ) oraz pozytywnie ( tabela nr 2 ).
  Kolejnym etapem budżetu partycypacyjnego jest etap losowania kolejności projektów na listach. Losowanie przeprowadzi Zespół ds. budżetu partycypacyjnego 2 czerwca o godz. 17 30 w sali 102 budynku Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.
  Po losowaniu rozpocznie się promocja zgłoszonych projektów przez autorów, którzy będą prezentować swoje pomysły na wydarzeniach organizowanych przez Urząd Dzielnicy Ursus. Poniżej prezentujemy terminy imprez, w trakcie których będą przygotowane punkty informacyjne:

  - 04.06.16 r. Bieg Ursusa, start 9:00, stadion OSIR- u ul. Sosnkowskiego 3;
  - 11.06.16 r. Festiwal Disco Polo, Parku Czechowicki, godz. 17:00-22:00 oraz
  - 18.06.16 r. Bieg Niedźwiadka start o 11:00, stadion OSIR- u ul. Sosnkowskiego 3.

  Następnie od 14 do 24 czerwca 2016 r. potrwa głosowanie na projekty do budżetu partycypacyjnego. Każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł oddać głos na projekt albo projekty, które jego zdaniem są najbardziej potrzebne. W tym roku zasady głosowania uległy zmianie. Żeby zagłosować papierowo, trzeba kartę przynieść osobiście do jednego z wyznaczonego w naszej dzielnicy punktu do głosowania i pokazać dowód tożsamości.
  Dla obszaru Ursus Północ będzie to Urząd Dzielnicy, plac Czerwca 1976 r. nr 1, natomiast dla Ursusa Południowego Acherówka. O godzinach otwarcia punktów do głosowania poinformujemy w późniejszym terminie.
  Jeśli w Państwa okolicy są osoby mające problem z poruszaniem się lub nie mają internetu, a są zainteresowane wzięciem udziału w głosowaniu, prosimy przekazać, aby zgłosiły się do koordynatora budżetu partycypacyjnego w Dzielnicy Ursus pod numer (22) 443 61 13 do dnia 3 czerwca 2016 r. Przedstawiciel urzędu odbierze kartę osobiście.
  Opublikowano: środa 13 lipca 2016 / Wprowadził: mka 
  Przedyskutuj pomysły
  Za nami etap składania projektów w ramach BP2017. W Ursusie zgłoszono 59 projektów (w tym 27 projektów w Ursusie Północnym i 32 w Ursusie Południowym). Kolejnym etapem tegorocznego budżetu partycypacyjnego są publiczne dyskusje autorów projektów z mieszkańcami, które potrwają do 06 marca 2016 r. Zapraszamy na cztery spotkania w Dzielnicy Ursus, podczas których autorzy projektów będą prezentować swoje pomysły, a pracownicy urzędu i członkowie Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego odpowiedzą na wszelki pytania i wyjaśnią wątpliwości związane z dalszym procedowaniem zgłoszonych projektów. Spotkania będą okazją do wymiany opinii mieszkańców oraz szansą na dopracowanie projektów i przygotowanie ich do etapu weryfikacji.
  Terminy spotkań:
  • Ursus Północny - poniedziałek, 22 lutego, godz. 18:00-20:00 - Dom Kultury MIŚ, ul. Zagłoby 17,
  • Ursus Południowy - środa, 24 lutego, godz. 17:00-20:00, - Dom Kultury Kolorowa, ul. gen. K. Sosnkowskiego 16 (parter),
  • Ursus Południowy – poniedziałek, 29 lutego, godz. 17:00- 20:00, Dom Kultury Kolorowa, ul. gen. K. Sosnkowskiego 16 (I piętro),
  • Ursus Północny - środa, 2 marca, 18:00-20:00 Dom Kultury MIŚ, ul. Zagłoby 17.
  Podział projektów według terminów spotkań jest dostępny na stronie http://twojbudzet.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/zapraszamy-na-spotkania-o-zg-oszonych-projektach

  Do pobrania:
  Opublikowano: środa 13 lipca 2016 / Wprowadził: mka 
  Spotkanie z mieszkańcami dot. budżetu partycypacyjnego
  Za nami pierwsze spotkanie z mieszkańcami związane z III edycją budżetu partycypacyjnego.
  Celem spotkania było omówienie szczegółowych zasad przeprowadzenia budżetu partycypacyjnego oraz działań i pomysłów mieszańców na projekty do budżetu.
  Kolejnym punktem spotkania było omówienie priorytetów rozwojowych dzielnicy. Głos zabrała Burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska, która przedstawiła mieszkańcom projekty wybrane do realizacji II edycji budżetu partycypacyjnego.
  „Bogatsi o doświadczenia z poprzednich lat oraz przekonani o celowości akcji zapraszamy do składania wniosków w kolejnej edycji Budżetu Partycypacyjnego. Realizacja projektów z poprzednich konkursów zyskała akceptację szerokiego grona mieszkańców. Po raz kolejny będą Państwo mieli możliwość zadecydowania o przeznaczeniu części środków budżetowych dzielnicy Ursus na wybrane pomysły. Każdy ma szansę na realizację własnego. W tym roku na Budżet Partycypacyjny zarząd przeznaczył środki w wysokości 1 527 000 zł, co stanowi 1,12% prognozowanego na 2017 r. budżetu Dzielnicy powiedziała Burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska”.
  Pytania mieszkańców dotyczyły głównie możliwości zgłaszania projektów w zakresie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, zwiększenia ilości miejsc parkingowych oraz utworzenia miejsc aktywności lokalnej dla mieszkańców.
  W trakcie spotkania mieszkańcom został przedstawiony nowy program rozwoju miasta 2030 i kierunki jego rozwoju na następne kilkanaście lat. Prace nad strategią potrwają do sierpnia 2017 r. Zachęcamy do włączenia się mieszkańców i środowisk lokalnych do prac na wszystkich etapach programu. Więcej informacji na ten temat na stronie warszawa2030.um.warszawa.pl.
  Na zakończenie spotkania omówiono kolejną formę udziału mieszkańców w sprawach podejmowanych przez miasto- Inicjatywy Lokalnej.
  Opublikowano: środa 13 lipca 2016 / Wprowadził: mka 
  Maratony pisania wniosków budżetu partycypacyjnego 2017
  Masz pomysł na projekt? Nie wiesz jak go zrealizować?

  Przyjdź na maratony pisania wniosków w dniach:
  • 11.01.2016 r. (pon.)w godz. 18:00- 20:00 w Domu Kultury „Miś”, ul. Zagłoby 17 oraz
  • 12.01.2016 r. (wt.) w godz. 18:00- 20:00 w Domu Kultury „Kolorowa”, ul. gen. Sosnkowskiego 16
  Aby zachęcić Państwa do składania projektów w ramach budżetu partycypacyjnego 2017, zapraszamy na maratony pisania wniosków organizowane przez Urząd Dzielnicy Ursus.
  Mieszkańcy będą mogli skorzystać z kompleksowej pomocy pracowników urzędu m.in. przy wypełnianiu wniosków, sprawdzaniu własności gruntów i wycenie projektu.
  Spotkanie będzie też szansą by wymienić się spostrzeżeniami i zapoznać się z pomysłami innych wnioskodawców. Wspólnie sprawmy, aby pomysł stał się realnym zadaniem do wykonania.
  Opublikowano: wtorek 1 grudnia 2015 / Wprowadził: mka 
  Spotkanie o priorytetach i potrzebach dzielnicy.
  Serdecznie zapraszamy mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie, które odbędzie się 7 grudnia 2015 r., o godzinie 18:00, w „DK Kolorowa”, przy ul. Gen. Sosnkowskiego 16 (sala na parterze).
  Dyskusje mieszkańców na temat priorytetów rozwojowych dzielnic mają na celu zwrócenie uwagi, w jakich obszarach są największe potrzeby na działania i jak pomysły mieszkańców na projekty do budżetu mogłyby być realizowane. Będzie można usłyszeć m.in. o planach inwestycyjnych na terenie dzielnicy oraz wymienić opinie i porozmawiać z przedstawicielami władz dzielnicy o innych działaniach aktualnie podejmowanych przez miasto. W spotkaniu wezmą udział: burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska, Zespół ds. budżetu partycypacyjnego w Dzielnicy Ursus oraz pracownicy Urzędu.
  Opublikowano: środa 25 listopada 2015 / Wprowadził: mka 
  Zgłoś swój projekt do budżetu partycypacyjnego!
  Do 15 stycznia możesz zgłosić projekt, który poprawi Twoją okolicę! Projekty, na które w czerwcu zagłosuje najwięcej warszawiaków, zostaną wpisane do budżetu m.st. Warszawy i zrealizowane w kolejnym roku tj. 2017 roku.

  Poniżej przedstawiamy Państwu zasady uczestnictwa w tym procesie.

  Aby zgłosić projekt wystarczy:
  • – wypełnić formularz ON-LINE lub PAPIEROWY (Uwaga! formularz papierowy należy wydrukować, wypełnić i przynieść do urzędu dzielnicy Ursus- plac Czerwca 1976 r. nr 1, 02-495 Warszawa, Kancelaria Urzędu-parter). Potrzebne dokumenty do wydrukowania znajdziesz TUTAJ
  • – do każdego formularza dołączyć listę z podpisami 30 osób, które popierają projekt (tu możesz pobrać kartę poparcia)
  • – powinieneś też przygotować wstępny kosztorys projektu, poszukaj podpowiedzi w Ile kosztuje miasto?
  Projekty muszą być przypisane do jednego z dwóch obszarów terytorialnych dzielnicy URSUS:
  • Obszar 1: Ursus Południowy – 763 500 zł
  • Obszar 2: Ursus Północny – 763 500 zł
  • Łącznie: 1 527 000 zł
  Projekt musi spełniać kilka warunków:
  • – musi być możliwy do zrealizowania w ciągu jednego roku czyli w 2017 r.;
  • – powinien być zlokalizowany na terenie należącym do Miasta;
  • – teren, na którym zlokalizowany jest projekt, powinien być ogólnodostępny, aby z efektu ewentualnej realizacji mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Warszawy;
  • – projekt musi mieścić się w zadaniach własnych m.st. Warszawy, przypisanych do realizacji dzielnicom i jednostkom (m.in. Zarząd Dróg Miejskich, Zarząd Oczyszczania Miasta itp.);
  • – nie może być projektem częściowym, powinien zakładać realizację zadania w takim zakresie, aby oddanie efektu jego realizacji do użytkowania nie wymagało przeprowadzenia dodatkowych prac w kolejnych latach (np.: nie będą realizowane projekty zakładające wykonanie wyłącznie dokumentacji projektowej, czy tylko jednej z wielu części większego zadania); w przypadku projektów inwestycyjnych musi być możliwe dokonanie wszelkich niezbędnych odbiorów w roku 2017;
  • – musi być zgodny ze strategiami i programami
   przyjętymi do realizacji przez m.st. Warszawę;
  • – całkowity koszt realizacji projektu musi mieścić się w puli dostępnej na poziomie dwóch obszarów terytorialnych (Ursus Północny- 763 500 zł i Ursus Południowy- 763 500 zł). Wszystkie złożone projekty zostaną poddane wstępnej weryfikacji, której dokonają urzędnicy. W przypadku braków w formularzu autor będzie miał 3 dni na wprowadzenie poprawek. Weryfikacja potrwa do 31 maja 2016 r.
  Jakie projekty mogę zgłosić?

  Projekty mogą dotyczyć wielu sfer: zdrowia, sportu, rekreacji, edukacji, kultury, komunikacji, ochrony środowiska, pomocy społecznej, przestrzeni publicznej, zieleni miejskiej i wielu innych. Mogą być to zarówno projekty o charakterze inwestycyjnym, czyli np. budowa ścieżki rowerowej, placu zabaw, postawienie latarni oraz o charakterze pozainwestycyjnym, czyli np. zajęcia pozalekcyjne, święto ulicy itd. Masz wątpliwości?

  Przejrzyj NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA. Jeśli nadal masz pytania, przyjdź na jeden z dyżurów konsultacyjnych, na których urzędnicy dzielnicowi pomogą Ci przygotować propozycję projektu. Terminy dyżurów będą znane niedługo. Możesz też napisać na adres twojbudzet@um.warszawa.pl lub do koordynatora dzielnicy Ursus na adres budzetpartycypacyjny2017@ursus.warszawa.pl

  Uwaga
  Możesz przygotować i poprzeć więcej niż jeden projekt!
  Wybrane w głosowaniu mieszkańców projekty zostaną wpisane do budżetu m.st. Warszawy na 2017 rok i wtedy też rozpocznie się ich realizacja.
  Opublikowano: środa 25 listopada 2015 / Wprowadził: mka 
  Pierwsze spotkanie Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego
  W środę, 7 października, członkowie Zespołu określili szczegółowe zasady przeprowadzenia budżetu partycypacyjnego w Dzielnicy Ursus. Kwota, która została przeznaczona na realizację BP w 2017 wynosi 1 527 000 zł, co stanowi 1,12% planowanego na przyszły rok budżetu Dzielnicy Ursus.
  W związku z tym, że kwota przekroczyła 1 milion zł Zespół podjął decyzję o podziale Dzielnicy na dwa obszary: Ursus Północny i Ursus Południowy. Kwota przypisana każdemu z nich wynosi po 763 500, 00 zł. Podjęto również decyzje o nie wprowadzaniu limitu kwoty na projekt. W trakcie spotkania odbyło się głosowanie, podczas którego zdecydowaną przewagą głosów stanowisko przewodniczącego Zespołu ds. Budżetu partycypacyjnego objęła Joanna Wiecińska (mieszkanka Dzielnicy Ursus). Wiceprzewodniczącym zespołu został wybrany Stanisław Wardziński (mieszkaniec Dzielnicy Ursus), a sekretarzem zespołu został wybrany Przemysław Omen (pracownik Urzędu Dzielnicy Ursus).
  Członkowie zespołu wspólnie wypracowali projekt Regulaminu pracy Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy na rok 2017. 8 października ukazało się zarządzenie nr 1400/2015 Prezydenta m.st. Warszawy w sprawie konsultacji społecznych z mieszkańcami m.st. Warszawy w zakresie budżetu partycypacyjnego na rok 2017, którego załącznikiem jest Regulamin przeprowadzenia budżetu partycypacyjnego na rok 2017 w Mieście Stołecznym Warszawie. Tekst ww. zarządzenia dostępny jest na stronie BIP:
  Link do strony - Zarządzenie nr 1400/2015 z dnia 08-10-2015
  W dniu 21.10.2015 r. Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy podjął Uchwałę nr 300/2015 w sprawie określenia kwoty przeznaczonej na realizację budżetu partycypacyjnego oraz zasad jego przeprowadzania w Dzielnicy Ursus w 2017 r. Informujemy, iż w tym roku nastąpiły zmiany w porównaniu do poprzedniej edycji budżetu partycypacyjnego w następującym zakresie:
  • projekt zgłaszany do budżetu partycypacyjnego może mieć do 3 autorów;
  • podczas publicznych dyskusji mieszkańców obowiązkowa będzie obecność autorów projektów;
  • w przypadku negatywnego wyniku weryfikacji szczegółowej, projektodawca uprawniony jest do złożenia wniosku o ponowną weryfikację tego projektu. Wynik ponownej weryfikacji ma charakter ostateczny.
  • na etapie głosowania nie ma możliwości oddania karty do głosowania w czyimś imieniu.
  Aby zagłosować trzeba będzie zgłosić się osobiście w Urzędzie Dzielnicy, bądź zagłosować przez internet. Prace nad BP 2017 rozpoczynamy już w połowie listopada tego roku.

  Poniżej przedstawiamy wstępny harmonogram Budżetu Partycypacyjnego na rok 2017 w Warszawie:
  • Określenie szczegółowych zasad przeprowadzania BP w dzielnicach - do końca 10.2015 r.;
  • Zgłaszanie projektów- od 16.11.2015 r. do połowy 15.01.2016 r.;
  • Publiczne dyskusje mieszkańców- od 15.02.2016 r. do 06.03.2015 r. ;
  • Weryfikacja projektów- od połowy 14.03.2016 r. do końca 31.05.2016 r.;
  • Spotkania promocyjne- do 24.06.2016 r.;
  • Głosowanie- od 14.06 do 24.06.2016 r.;
  • Ogłoszenie wyników do 15.07.2016 r.
  Zapraszamy do udziału w budżecie partycypacyjnym 2017!

  Załączniki:
  1. Zarządzenie nr 1400/2015 Prezydenta m.st. Warszawy w sprawie konsultacji społecznych z mieszkańcami m.st. Warszawy w zakresie budżetu partycypacyjnego na rok 2017;
  2. Regulamin przeprowadzenia budżetu partycypacyjnego na rok 2017 w m.st. Warszawie;
  3. Regulamin pracy Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy na rok 2017.;
  4. Uchwała nr 300/2015 z dnia 21.10.2015r Zarządu Dzielnicy Ursus w sprawie określenia kwoty przeznaczonej na realizację budżetu partycypacyjnego oraz zasad przeprowadzania budżetu partycypacyjnego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy na rok 2017;
  5. Protokół ze spotkania Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego z dnia 07.10.2015 r.;
  6. Uchwała nr 281/2015 z dnia 30.09.2015r Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy z dnia 30.09.2015 r. w sprawie powołania Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego.
  Opublikowano: środa 25 listopada 2015 / Wprowadził: mka 
  III edycja budżetu partycypacyjnego
  Zaczynamy przygotowania do III edycji budżetu partycypacyjnego na rok 2017. Tym razem na realizację projektów Zarząd Dzielnicy przeznaczył 1,12 % prognozowanego budżetu Dzielnicy Ursus, co daje kwotę 1 527 000, 00 zł. Na spotkaniu 24 września br. wyłoniono członków dzielnicowego Zespołu do spraw budżetu partycypacyjnego. W jego skład weszli dwaj przedstawiciele organizacji pozarządowych, pięcioro mieszkańców, trzech radnych dzielnicy, pięciu urzędników wskazanych przez burmistrza, jeden przedstawiciel Młodzieżowej Rady Dzielnicy oraz jeden przedstawiciel Rady Seniorów. Pierwsze spotkanie Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego na rok 2017 w Ursusie odbędzie się 7 października, o godzinie 18:30, w budynku Urzędu Dzielnicy Ursus (sala 205, plac Czerwca1976 r. nr 1). Obrady będą otwarte dla mieszkańców. Program spotkania obejmuje ustalenie regulaminu pracy zespołu, wybranie przewodniczącego oraz podjęcie decyzji o podzieleniu Dzielnicy na mniejsze regiony. Budżet partycypacyjny to proces, w trakcie którego mieszkańcy sami decydują o wydatkowaniu części budżetu dzielnicy. Projekty do sfinansowania w ramach budżetu partycypacyjnego mogą dotyczyć wszystkich dziedzin życia: infrastruktury, edukacji, ekologii, kultury, zdrowia czy sportu. Jeśli od dawna myślicie o realizacji projektów, które będą służyły mieszkańcom Ursusa, to koniecznie wykorzystajcie możliwości, jakie daje Wam budżet partycypacyjny i zgłoście swój projekt.
  Więcej informacji na www.twojbudzet.um.warszawa.pl
  Opublikowano: środa 25 listopada 2015 / Wprowadził: mka 

  Co dalej w IV edycji budżetu partycypacyjnego?
  Za nami ostatnie w dzielnicy Ursus Spotkanie dyskusyjne z udziałem autorów projektów, urzędników, przedstawicieli dzielnicowego zespołu ds. bp i mieszkańców. W środę 15 marca w D.K. „Miś” zostało przedstawionych 13 projektów z obszaru Ursus Północny, tym razem z dziedziny kultury, ochrony środowiska, spraw administracyjno-gospodarczych i komunikacji społecznej. Uczestnicząca w Spotkaniu burmistrz dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska wysoko oceniła aktywność i pomysłowość autorów projektów, podkreślając pełne zaangażowanie Zarządu i Urzędu Dzielnicy w realizację procesu budżetu partycypacyjnego z udziałem mieszkańców, zgodnie z przyjętymi zasadami.
  Co dalej? W trwającej fazie procedury weryfikacyjnej pozostały 64 projekty, w tym 38 projektów w obszarze Ursus Południowy. Do 21 marca autorom przysługuje prawo autorskiej zmiany projektów. Następnie, w dialogu z autorami, trwać będzie weryfikacja szczegółowa projektów przez wydziały merytoryczne Urzędu Dzielnicy i jednostki Miasta. W rezultacie, w dniu 14 kwietnia powstaną gotowe listy zweryfikowanych projektów wraz z kartami weryfikacji. Do 8 maja nastąpi weryfikacja końcowa, z możliwością odwołania się autorów, na co będą mieli czas do 11 maja. Na tej podstawie 26 maja zostanie ogłoszona ostateczna lista projektów, a od 14 do 30 czerwca br. odbędzie się głosowanie mieszkańców.

  Więcej informacji na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl
  Opublikowano: środa 15 marca 2017 / Wprowadził: tpa 
  Prezentacja 13 projektów budżetu partycypacyjnego dla Ursusa Północnego
  Zestaw 13 projektów budżetu partycypacyjnego dla obszaru: Ursus Północny został zaprezentowany podczas spotkania, które odbyło się w poniedziałek 13 marca br. w D.K. "Miś". Tym razem dominowała tematyka infrastruktury, sportu i rekreacji oraz edukacji. Autorzy zapoznali się z opiniami weryfikacyjnymi, przedstawionymi przez pracowników Urzędu Dzielnicy Ursus. Kilka projektów zostało wstępnie ocenionych przez Zarząd Dróg Miejskich m.st. Warszawy. Uczestniczący w spotkaniu zastępca burmistrza Wiesław Krzemień podkreślił znaczenie tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego dla zwiększenia aktywności mieszkańców w procesie współdecydowania o wydatkowaniu środków finansowych.
  Drugie i ostatnie Spotkanie dyskusyjne dla obszaru Ursus Północny odbędzie się 15 marca, również w Domu Kultury „Miś”, w godz. 17:00-20:00
  Opublikowano: poniedziałek 13 marca 2017 / Wprowadził: rtr 
  Drugie spotkanie dyskusyjne - Budżet Partycypacyjny 2018
  Za nami drugie spotkanie dyskusyjne tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego dla obszaru Ursus Południe odbyło się w dniu 10 marca br. w D.K. "Kolorowa". Autorzy zaprezentowali kolejne 20 projektów.

  W dyskusji wzięli udział przedstawiciele Wydziałów: Infrastruktury, Oświaty i Wychowania, Ochrony Środowiska oraz Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Dzielnicy Ursus, którzy przedstawili wstępne wyniki weryfikacji projektów. W Spotkaniu uczestniczył Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień, który podkreślił wielkie znaczenie budżetu partycypacyjnego dla aktywizacji mieszkańców na rzecz współdecydowania o projektach inwestycyjnych, służących realizacji oczekiwań ursuskiej społeczności.

  Zapraszamy do udziału w kolejnych dwóch spotkaniach dyskusyjnych dla obszaru Ursus Północny, które odbędą się 13 marca (poniedziałek) i 15 marca (środa) w Domu Kultury „Miś” w godz. 17-20.
  Opublikowano: poniedziałek 27 lutego 2017 / Wprowadził: tpa 
  Spotkania dyskusyjne z autorami projektów IV edycji Budżetu Partycypacyjnego.
  Zapraszamy na cztery spotkania w Dzielnicy Ursus, podczas których autorzy projektów będą prezentować swoje pomysły, a pracownicy urzędu i członkowie Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego odpowiedzą na wszelkie pytania i wyjaśnią wątpliwości związane z dalszym procedowaniem zgłoszonych projektów. Spotkania będą okazją do wymiany opinii mieszkańców oraz szansą na dopracowanie projektów i przygotowanie ich do etapu weryfikacji.
  Terminy spotkań:

  3.03 oraz 10.03 w D.K. „Kolorowa”, ul. Sosnkowskiego 16, w godz. 17:00-20:00, I pietro-pok.133 (obszar: Ursus Południowy)
  13.03 oraz 15.03. w D.K. „Miś”, ul. Zagłoby 14, w godz. 17:00-20:00 (obszar: Ursus Północny)
  Opublikowano: czwartek 2 lutego 2017 / Wprowadził: jab 
  Znamy już 82 projekty budżetu partycypacyjnego 2018
  82 projekty złożone w ramach IV edycji budżetu partycypacyjnego przez mieszkańców Warszawy zostaną teraz poddane wstępnej weryfikacji szczegółowej przez wydziały merytoryczne oraz jednostki miejskie.

  Sugestie urzędników dot. naniesienia zmian w projektach zostaną przedstawione autorom projektów na zbliżających się spotkaniach dyskusyjnych, które trwać będą od 01.03 do 13.03. br.

  Na spotkania zapraszamy wszystkich mieszkańców, ponieważ będzie to okazja do wymiany opinii i szansa na dopracowane projektów.

  O terminach spotkań poinformujemy w późniejszym terminie.

  Projekty dostępne są na stronie< a href="https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/forum/region/567">https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/forum/region/567"
  Opublikowano: czwartek 2 lutego 2017 / Wprowadził: jab 
  Pierwsze spotkanie Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego
  W poniedziałek, 14 listopada, członkowie Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego rozpoczęli pracę nad IV edycją Budżetu Partycypacyjnego. Zespół określił szczegółowe zasady przeprowadzenia Budżetu Partycypacyjnego w Dzielnicy Ursus. Kwota, która została przeznaczona na realizację BP w 2018 wynosi 1 655 677 zł, co stanowi 1% planowanego na rok 2018 budżetu Dzielnicy Ursus.

  W tym roku, tak jak w ubiegłym, członkowie zespołu podjęli decyzje o podziale dzielnicy na dwa obszary terytorialne: Ursus Północny i Ursus Południowy. Kwota przypisana każdemu z nich wynosi po 827 838,5 zł. Podjęto również decyzje o nie wprowadzaniu limitu kwoty na projekt. W trakcie spotkania odbyło się głosowanie, podczas którego jednogłośnie stanowisko przewodniczącego Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego objęła Areta Wasilewska-Gregorowicz (mieszkanka Dzielnicy Ursus). Wiceprzewodniczącym Zespołu został wybrany Mikołaj Wojciechowski (mieszkaniec Dzielnicy Ursus), a sekretarzem Zespołu została wybrana Iwona Jabłonowska (pracownik Urzędu Dzielnicy Ursus).Członkowie Zespołu wspólnie wypracowali projekt Regulaminu pracy Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy na rok 2018. 5 października ukazało się zarządzenie nr 1500/2016 Prezydenta m.st. Warszawy w sprawie konsultacji społecznych z mieszkańcami m.st. Warszawy w zakresie Budżetu Partycypacyjnego na rok 2018, którego załącznikiem jest Regulamin przeprowadzenia Budżetu Partycypacyjnego na rok 2018 w m.st. Warszawie. Tekst ww. zarządzenia dostępny jest na stronie BIP: Link do strony - Zarządzenie nr 1500/2016 z dnia 05-10-2016.

  W dniu 12.10.2016 r. Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy podjął Uchwałę nr 656/2016 w sprawie powołania Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy na rok 2018. Informujemy, iż w tym roku nastąpiły zmiany w porównaniu do poprzedniej edycji Budżetu Partycypacyjnego w następującym zakresie:

  • Wydłużenie etapu głosowania;
  • Definicja ogólnodostępności w każdej dzielnicy będzie znana przed etapem składania projektów - każdy zespół ds. budżetu partycypacyjnego, uwzględniając rekomendacje Rady ds. budżetu partycypacyjnego, ustali ją do 23 listopada br. Na podstawie tej definicji weryfikowana będzie ogólnodostępność projektów;
  • Zrezygnowanie z podawania nr PESEL na listach poparcia projektu;
  • Włączenie etapu dyskusji o projektach do etapu weryfikacji;
  • Konieczność zachowania oryginału listy poparcia do każdego projektu w przypadku składania projektu elektronicznie do dnia ogłoszenia wyników głosowania;
  • Zmiana formuły procedury odwołań od wyników weryfikacji. Autor projektu lub jego przedstawiciel prezentuje wniosek o ponowną weryfikację na posiedzeniu Zespołu. Dodatkowo w tym spotkaniu będzie uczestniczył także pracownik, który przeprowadzał weryfikacje szczegółową oraz członek Zarządu Dzielnicy.
  • Próg 10% głosów w trakcie głosowania. Konieczność uzyskania przez projekty przynajmniej 10 % głosów ważnych oddanych w danym obszarze terytorialnym. Nawet jeżeli pozostaną środki finansowe, które pozwoliłyby na jego realizację.

  Poniżej przedstawiamy harmonogram Budżetu Partycypacyjnego na rok 2018 w Warszawie:

  • Określenie szczegółowych zasad przeprowadzania BP w dzielnicach - do 23.11.2016r.;
  • Zgłaszanie projektów- od 01.12.2016r. do 23.01.2017r.;
  • Weryfikacja projektów i dyskusje mieszkańców- od 24.01.2017r. do 08.05.2017r.;
  • Odwołania i ponowna weryfikacja- od 08.05.2017r. do 26.05.2017r.;
  • Spotkania promocyjne - od 01.06.2017r. do 30.06.2017r.;
  • Głosowanie - od 16.06.2017r. do 30.06.2017r.;
  • Ogłoszenie wyników do 15.07.2017r.

  Zapraszamy do udziału w Budżecie Partycypacyjnym 2018!

  Uchwała nr 734/2016 Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy z dnia 23.11.2016 r.
  Załącznik nr 1 do Uchwały nr 734/2016 Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy z dnia 23.11.2016 r.
  Załącznik nr 2 do Uchwały nr 734/2016 Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy z dnia 23.11.2016 r.
  Załącznik nr 3 do Uchwały nr 734/2016 Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy z dnia 23.11.2016 r.
  Uzasadnienie do Uchwały nr 734/2016 Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy z dnia 23.11.2016 r.
  Protokół ze spotkania Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego z dnia 14.11.2016 r.
  Opublikowano: czwartek 2 lutego 2017 / Wprowadził: jab 
  Ruszyła nowa edycja Budżetu Partycypacyjnego
  Już po raz czwarty mieszkańcy zadecydują o przeznaczeniu części środków finansowych dzielnicy. Tym razem na realizację projektów Zarząd Dzielnicy przeznaczył 1% prognozowanego budżetu Dzielnicy Ursus, co daje kwotę 1 655 677, 00 zł. Spotkanie otworzyła burmistrz dzielnicy Urszula Kierzkowska, która zachęciła mieszkańców do aktywnego udziału w kolejnej edycji.
  Dzięki możliwości składania projektów, dyskusji nad nimi, a następnie oddaniu na nie głosu, stajemy się autorami wielu ciekawych pomysłów.
  6 października br. w Domu Kultury „Kolorowa” odbyło się pierwsze spotkanie w nowej edycji budżetu. Wyłoniono członków dzielnicowego zespołu do spraw budżetu partycypacyjnego. W jego skład weszło, sześcioro mieszkańców, trzech radnych dzielnicy, pięciu urzędników wskazanych przez burmistrza, jeden przedstawiciel Młodzieżowej Rady Dzielnicy oraz jeden przedstawiciel Rady Seniorów. Do 23 listopada powołany Zespół ustali regulamin prac zespołu oraz podejmie decyzję o podzieleniu Dzielnicy na mniejsze obszary. Obrady będą otwarte dla mieszkańców.
  Projekty do sfinansowania w ramach budżetu partycypacyjnego mogą dotyczyć wszystkich dziedzin życia: infrastruktury, edukacji, ekologii, kultury, zdrowia czy sportu. Jeśli od dawna myślicie o realizacji projektów, które będą służyły mieszkańcom Ursusa, to koniecznie wykorzystajcie możliwości, jakie daje budżet partycypacyjny i zgłoście swój projekt. Więcej informacji na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl

  Harmonogram IV edycji.

  Uchwała nr 656/2016 Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy dnia 12.10.2016 r. w sprawie powołania Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy na rok 2018
  Opublikowano: czwartek 2 lutego 2017 / Wprowadził: jab 

   
  © Copyright 2004-2017, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Zgłoś problem !!!