Inwestycje w Dzielnicy Ursus 2018

Oświata
Nowy zespół szkolny przy ul. Dzieci Warszawy
Nowy kompleks szkolny przy ul. Dzieci Warszawy 42 powstał na terenie działki, gdzie obecnie znajduje się budynek szkolny, w którym mieści się m.in. gimnazjum oraz liceum. Powstała nowa szkoła podstawowa dla ok. 850 uczniów wraz z dwoma salami gimnastycznymi, trzema boiskami, w tym jedno pełnowymiarowe z bieżnią lekkoatletyczną oraz placem zabaw. Budynek wyposażono m.in. w odnawialne źródło energii – solary, które będą przetwarzać energię słoneczną na energię cieplną do ogrzewania wody na potrzeby szkoły. Nowa Szkoła Podstawowa nr 360 uruchomiona zostanie 3 września tego roku.
Koszt inwestycji: 34 mln zł


Budowa zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Hennela
Rozpoczęła się realizacja pierwszego etapu inwestycji – budowa przedszkola. Stało się to możliwe dzięki przekazaniu przez firmę CPD S.A. na rzecz m.st. Warszawy gruntu pod budowę kompleksu. Na działce przy ul. Hennela dzielnica wybuduje przedszkole oraz szkołę podstawową. Placówka ma odciążyć szkoły północnego Ursusa i zapewnić miejsce dla uczniów z terenu budowanego osiedla. Całość inwestycji ma zostać zakończona do 2020 roku. Budowa nowego kompleksu szkolnego w rejonie północnego Ursusa będzie kosztować dzielnicę ok. 40 mln złotych.
Pierwszy budynek będzie pełnił funkcje sześciooddziałowego przedszkola publicznego dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat z pełnym zapleczem gastronomicznym, administracyjnym i sportowym. Na terenie zewnętrznym obiektu znajdzie się ogród i plac zabaw.
Każdy oddział pomieści 25 dzieci. Łącznie obiekt będzie obsługiwał 150 przedszkolaków i do 40 osób personelu. W przedszkolu przewidziano: wielofunkcyjny hol na każdej kondygnacji budynku pełniący funkcję komunikacyjno-wystawienniczą, salę gimnastyczną z możliwością adaptacji na różne imprezy i uroczystości oraz salę zajęć integracji sensorycznej
Koszt inwestycji: 15 mln 139 tys. zł

Rozbudowa Przedszkola nr 200 przy ul. Balbinki 1
Budynek przedszkola został powiększony o nowe skrzydło (440 mkw.) dla 75 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zastosowano w nim nowatorskie rozwiązania, m.in. elektryczne żaluzje oraz akustyczne sufity, które zmniejszą odczuwalny poziom hałasu w budynku. W obiekcie znajdą się sale z osobnymi sypialniami oraz przeszklony ogród zimowy. Każdy nowy oddział składał się będzie z: sali zajęć, łazienki wyposażonej w 3 kabiny prysznic z brodzikiem oraz umywalki, magazynku na pościel, zaplecza kuchennego, a także pomieszczenia porządkowego. We wszystkich salach znajdzie się także nowoczesny kącik zabaw dla maluchów. Istniejąca część przedszkola ulega przebudowie. Sale oddziałowe od strony południowo-zachodniej w nowym roku przedszkolnym będą szatnią dla wszystkich dzieci, a korytarzyk i łazienka zewnętrzna, przebudowane będą na korytarz łączący część istniejącą z nowym budynkiem. Stara szatnia zostanie przekształcona na salę integracji sensorycznej oraz korytarz. Przedszkole ma spełniać najwyższe standardy jakości - wszystko dla wygody najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Kolorowa elewacja ma zachęcać do przebywania dzieci w placówce. Podobnie jak sale oddziałowe, które będą inspiracją do kreatywnych zabaw i nauki. Po zakończeniu przebudowy, przedszkole „Gąski Balbinki” pomieści aż 200 dzieci.
Wartość inwestycji to ok. 7 mln 650 tys. zł
Opublikowano: piątek 10 sierpnia 2018 / Wprowadził: rtr 

Budynki komunalne
Budowa mieszkań komunalnych przy ul. Zagłoby
Budynek komunalny przy ul. Zagłoby to 7-kondygnacyjny blok, w którym znajdą się 84 lokale mieszkalne wraz z garażem podziemnym. Parter przeznaczony zostanie na miejsce aktywności kulturalnej. Blok będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla mieszkańców udostępnione zostaną pomieszczenia na wózki dziecięce oraz rowery. Na terenie odtworzony zostanie plac zabaw dla dzieci, a otoczenie budynku będzie wzbogacone o dodatkową infrastrukturę dla mieszkańców: latarnie, ławki, stojaki rowerowe. Koszt inwestycji: ok. 16 mln zł. Środki pochodzą z Biura Polityki Lokalowej m.st. Warszawy. Zakończenie budowy planowane jest w 2019r.

Opublikowano: piątek 10 sierpnia 2018 / Wprowadził: rtr 

 
© Copyright 2004-2018, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!