Aktualności
Załóż bezpłatne konto na portalu Emp@tia
18 czerwca 2020 czwartek
grafika

Szanowni Państwo

Z uwagi na sytuację pandemiczną w Polsce, bezpośrednia obsługa klientów w Urzędzie Dzielnicy Ursus m.st Warszawy może być ograniczona, dlatego już dziś zachęcamy Państwa do założenia bezpłatnego konta na portalu Emp@tia.

Od 1 lipca 2020 r. Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia rozpocznie przyjmowanie (tylko elektronicznie) wniosków o przyznanie świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego oraz jednorazowego świadczenia „Dobry Start” (300+) na okres zasiłkowy 2020/2021. W tym roku nie składamy wniosków na świadczenie 500+. Wydane informacje ważne są do maja 2021r. Wyjątek stanowią sytuacje, w których rodzice z powodów ustawowych otrzymali świadczenie na okres krótszy.

Wszystkie rodzaje wniosków będzie można złożyć za pośrednictwem dedykowanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej platformy Emp@tia ( wnioski.mpips.gov.pl ), a w przypadku wniosków 300+ będzie można je także złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Ponieważ sytuacja epidemiczna w Polsce jest dynamiczna, zachęcamy Państwa do utworzenia konta na platformie Emp@tia.

Portal ten umożliwia bezpośrednią elektroniczną komunikacje z Urzędem Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy (w tym składanie wyżej wspomnianych wniosków, dołączanie brakujących dokumentów etc.) bez konieczności wychodzenia z domu. Złożenie wniosku i wybranie preferowanego sposobu komunikacji za pośrednictwem ww. portalu ułatwi szybsze rozpatrywanie spraw.Jak załatwić sprawę w urzędzie
15 czerwca 2020 poniedziałek
grafika

Wizyta w urzędzie jest możliwa tylko po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub po rezerwacji na stronie www.rezerwacje.um.warszawa.pl. Bez umówienia wizyty możliwe jest wyłącznie złożenie pisma lub wniosku w wyznaczonym miejscu

Załatw sprawę w urzędzie

Płatny parking przed Urzędem Dzielnicy Ursus
2 lipca 2020 czwartek
grafika

Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy informuje, że od dnia 4 lipca 2020 roku zostaną wprowadzone opłaty za parkowanie pojazdów na parkingu przed budynkiem urzędu na placu Czerwca 1976 r.
Wprowadzenie opłat zlikwiduje całodobowe zajmowanie miejsc przez samochody należące do osób postronnych, co ułatwi parkowanie interesantom załatwiającym sprawy w urzędzie.
Opłata za pierwsze 1,5 godziny dla interesantów urzędu wynosi 2,40 zł brutto.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem funkcjonowania parkingu. Pozostawienie pojazdu bez uiszczenia należnej opłaty skutkować będzie dodatkowymi konsekwencjami finansowymi, za które urząd nie ponosi odpowiedzialności.

Do pobrania - Regulamin parkingu - plik .pdf"

Wystawa „Tu rodziła się Solidarność”
2 lipca 2020 czwartek
grafika

Z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” Instytut Pamięci Narodowej przygotował wystawę plenerową, która 1 lipca 2020 r. została otwarta w kilkunastu miejscowościach, m.in. w naszej dzielnicy. Ekspozycja zatytułowana „TU rodziła się Solidarność” obejmuje najważniejsze wydarzenia, które latem 1980 r. rozgrywały się w całym kraju.

Na terenie województwa mazowieckiego pierwsza prezentacja ekspozycji odbyła się w środę, 1 lipca 2020 r. o godz. 12.00 właśnie w Ursusie, na placu przed kościołem św. Józefa Oblubieńca NMP przy ul. Generała Kazimierza Sosnkowskiego 34. Wystawę otworzył dyrektor Oddziału IPN w Warszawie prof. Jerzy Eisler. Ekspozycja pozostanie tu do 20 lipca 2020 r.

Szczegóły na: https://warszawa.ipn.gov.pl/waw/aktualnosci/102105,Otwarcie-wystawy-TU-rodzila-sie-Solidarnosc-Warszawa-Ursus-1-lipca-2020.html

Fot. Jacek Persa (IPN Warszawa)

VI Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych – sukces OK Arsus
2 lipca 2020 czwartek
grafika

VI Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych, odbywający się pod hasłem „Miłość”, przebiegał w tym roku w wyjątkowo trudnych warunkach. Okazało się jednak, że sprzyjały one kreatywności i pomysłowości młodych adeptów sztuki teatralnej i filmowej.

W kategorii inne ośrodki/placówki edukacyjne nagrodę główną zdobył Ośrodek Kultury „Arsus” za spektakl „Fryderyk”.

Młodzieżowy teatr MIR działa w Ośrodku Kultury „Arsus” od 2015 roku, w roku kulturalnym 2019/2020 opiekę artystyczną nad zespołem przejęła Joanna Krukowska, pedagog teatru, zawodowo związana z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Spektakl „Fryderyk” został stworzony przez młodzież w czasie trwania pandemii w marciu i kwietniu na zajęciach, które odbywały się online.

Dodatkowo wyróżnienia otrzymują Natalia Kamińska i Roch Oczkowski z Ośrodka Kultury Arsus za rysunki i animacje we „Fryderyku”.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Film ze spektaklem można zobaczyć pod linkiem: https://iteatr.tvp.pl/48379851/fryderyk-teatr-mir-osrodek-kultury-arsus-w-dzielnicy-ursus

Rodzinne Pikniki Artystyczne w Parku Hassów
1 lipca 2020 środa
grafika

W najbliższy weekend w Parku Hassów rusza II edycja Rodzinnych Pikników Artystycznych. W sobotę 4 lipca o godzinie 17:00 podczas pikniku inaugurującego sopranistka Aleksandra Borkiewicz wykona dla zgromadzonej publiczności przeboje muzyki klasycznej. Wydarzenie potrwa do 29 sierpnia.

„Rodzinne Pikniki Artystyczne“ to cykl wydarzeń kulturalnych. Przedsięwzięcie skierowane jest do mieszkańców naszej dzielnicy jak i całej Warszawy (dorosłych i dzieci) oraz do rodzin odpoczywających w miesiącu lipcu i sierpniu w stolicy. W trakcie imprez, które odbywać się będą w zaaranżowanym amfiteatrze (trawnik w pobliżu kawiarni w centralnej części parku) będziemy mogli przenieść się dzięki zaproszonym artystom do Grecji, na Bałkany i Kubę. Poznamy bliżej kulturę Półwyspu Iberyjskiego i muzykę latynoamerykańską. Posłuchamy muzyki cygańskiej, a także bałkańskiej i arabskiej. Wysłuchamy również przebojów muzyki klasycznej i gitarowej. Jeden z koncertów, ze względu na przypadającą w dniu 1 sierpnia 76. rocznicę Powstania Warszawskiego, poświęcimy muzyce powstańczej i patriotycznej.

Cykl w swoim założeniu posiada walory edukacyjne oraz integrujące społeczność lokalną. Zamierzamy zachęcić do wspólnego muzykowania, nauki tańców regionalnych, wykonania prac plastycznych nawiązujących do tematyki poszczególnych spotkań artystycznych. Atutem projektu, oprócz atrakcyjnych scenicznych prezentacji muzycznych, są bez wątpienia zajęcia warsztatowe prowadzone przez animatorów - specjalistów z poszczególnych dziedzin sztuki. Pod ich kierunkiem zostaną zrealizowane zajęcia o charakterze interdyscyplinarnym dla najmłodszych uczestników. Realizowany program będzie odpowiadał ich możliwościom percepcyjnym (zajęcia manualne, sensoryczne, ruch). Taka forma zajęć zyskuje coraz większą grupę sympatyków, zwłaszcza z uwagi na stwarzaną tu dorosłym możliwość „przekazania“ dzieci w wieku od 3 do 10 lat do strefy edukacyjnej na czas koncertów. Program zajęć w tej części przewiduje m. in. budowę prostych instrumentów muzycznych, quizy wiedzy oraz warsztaty plastyczne, a także gry sprawnościowe. Nie wyklucza się udziału dorosłych w tych zajęciach, a w ramach potrzeb mogą one przybrać formę warsztatów rodzinnych. Repertuar muzyczny może stać się inspiracją do wykonania własnych, zbiorowych, rodzinnych prac. Najciekawsze z nich zostaną zaprezentowane, jako elementy scenografii.

Druga tura wyborów prezydenckich
30 czerwca 2020 wtorek
grafika

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę, 12 lipca 2020 roku. Prosimy o zapoznanie się z numerami i granicami obwodów, a także siedzibami obwodowych komisji wyborczych.

Obwodowe komisje wyborcze URSUS - plik .pdf  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2020, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!